Нафтохiмiк. Сайт газети "Нафтохiмiк-Калуш"
Соборна, 15 33333 Калуш
+380975555555 naftohimik@com.ua Пн.-Сб. 09:00- 18:00, Нд.- вихiдний
Увiйти

Епопея з пільговим перевезенням продовжується: пенсіонери прийшли на сесію міської ради

01 лютого, 09:13
Переглядів: 5908

Як відомо, 25 січня на сесію міської ради знову завітали калуські пенсіонери, бо не вдоволені вирішенням питання пільгового перевезення у нашому місті. Дискусії і обговорення тривали близько двох годин, що і затримало роботу сесії.

Загалом основна вимога літніх людей не змінилася: вони вимагають скасування «пільгових рейсів» та введення безплатного проїзду в усіх автобусах загального користування, які їздять містом.

Найбільш емоційним був виступ Нестора Литвина, який у своїх висловлюваннях не відзначався коректністю. Приміром, міського голову Ігоря Матвійчука він називав «маленьким царем», який «нічого не рішає», а депутата міської ради Юрія Тимківа «дитиною», яка ще не має «життєвого досвіду» та «шістьоркою» влади. Пенсіонер звинуватив також міську владу у «зговорі» з перевізниками. Мовляв, останні заплатили «відкати» міській владі за виграш у конкурсі, а тепер неякісно надають транспортні послуги. Згадав він також і про пільгове перевезення за маршрутом «Калуш-Івано-Франківськ», на якому водії в більшості випадків відмовляють у безкоштовному проїзді представникам пільгових категорій.

Звинувачення з боку п. Литвина на адресу міської влади звучали й через те, що судове засідання щодо пільгових перевезень у Калуші вкотре перенесли, тепер уже на 6 лютого. Чоловік вважає, що таким чином влада спеціально затягує час, а вказівку судді стосовно «затягування» віддав особисто мер.

Відповісти людям та певним чином перевести вогонь на себе спробував депутат міськради Юрій Тимків, який зачитав присутнім витяги з законів України про перевезення пільгових категорій громадян України. Проте виступ депутата не заспокоїв пенсіонерів, а тільки підняв градус емоцій у залі.

Опісля до мікрофону підходили ще декілька людей літнього віку, кожен з яких відзначав ту чи іншу проблему з перевезеннями у Калуші: те, що деякі водії знімають трафарет «пільговий» зі своїх рейсів; відсутність прямого сполучення між вулицею Долинською та лікарнею у Підгірках; невизнання водіями посвідчень про інвалідність.

Слово взяла також і депутат міськради Ольга Єланіна, яка на відміну від Юрія Тимківа виступила у ролі «хорошого поліцейського». Звернувшись до міського голови, вона вкотре нагадала про необхідність обліку для оцінки реальної картини. Також, за її словами, потрібно активніше проводити роботу над введенням електронного квитка в місті і не відкладати вирішення цього питання, оскільки воно призводить до плачевних наслідків, які можна було відчути на сесії.

Ігор Матвійчук на чергове звинувачення в отриманні «відкатів» дав доручення підготувати звернення до правоохоронних органів з метою перевірки цієї заяви, на що в залі пенсіонери відреагували досить негативно.

Після цього до слова запросили перевізника Юрія Мутовіна, який спростував заяву про те, що міська влада взагалі не контролює їх, і акцентував увагу на тому, яких збитків зазнають перевізники не тільки через пільгові рейси, але і від економічної ситуації в країні загалом. Розповів Ю. Мутовін також про 13 бригад, що зараз працюють на рейсах, рахують та контролюють дотримання водіями правил перевезення. Міський голова запропонував присутнім, які хочуть долучитися до цих бригад, звернутися для запасу до начальника управління економічного розвитку міста Юрія Соколовського, який був присутнім у залі. Проте ця пропозиція теж викликала невдоволення у пенсіонерів. Дехто навіть заявив, що запишеться в бригади, якщо міська влада їм за це заплатить.

У результаті, депутати міськради проголосували за підготовлене напередодні звернення до Кабінету Міністрів України щодо роз’яснення «законності пільгових перевезень на міських автобусних маршрутах загального користування у місті Калуші». Зрозуміло, що прийняття цього звернення не поставило крапку у цьому питанні, а тому епопея з пільговим перевезенням для пенсіонерів у нашому місті ще матиме продовження…

2733 коментарiв

Читайте також

Реєстрація
Зареєструватись

К сожалению, браузер, которым вы пользуетесь, морально устарел,
и не может нормально отображать сайт.

Пожалуйста, скачайте любой из следующих браузеров: