Нафтохiмiк. Сайт газети "Нафтохiмiк-Калуш"
Соборна, 15 33333 Калуш
+380975555555 naftohimik@com.ua Пн.-Сб. 09:00- 18:00, Нд.- вихiдний
Увiйти

Кадрова криза у судах продовжується

03 квітня, 08:44
Переглядів: 36657

Наприкінці минулого року Верховна Рада України прийняла рішення про звільнення більше тисячі суддів. Тоді звільнялися ті з них, які написали заяву про відставку з посади за власним бажанням або заяви про звільнення у зв’язку з досягненням пенсійного віку чи неможливістю виконувати свої повноваження за станом здоров’я.

Серед звільнених було і п’ятеро суддів Калуського міськрайонного суду. Зокрема, тоді у відставку подали судді Мирослав Бойко, Віктор Гавриленко, Лариса Галущак, Микола Гринів та Наталія Бердан.

В результаті у Калуському міськрайонному суді із 11 суддів залишилося лише шестеро. А тому, відповідно на них зросло навантаження, збільшилися строки розгляду справ та ін. Та найгірше, що сподівання на те, що з нового року суд буде повністю укомплектованим не справдилися. Це питання не лише досі не вирішено, а й має тенденцію до загострення.

– Дефіцит кадрів, безумовно, відчувається, адже те, що виконували одинадцять суддів, тепер роблять шестеро, – зазначили журналісту «НК» у суді. – Законодавством передбачено, що на вакантні місця мають оголошуватися публічні конкурси і прийматися нові працівники, проте ніяких зрушень з минулого року так і не відбулося. До нас не було додатково переведено чи призначено жодного судді… Натомість ситуація ще більше погіршилася, адже в одного з суддів закінчилися повноваження.

Хто хоче стати присяжним?

На офіційних сайтах Калуської міської та районної ради днями з’явилося оголошення про набір присяжних для Калуського міськрайонного суду Івано-Франківської області. Це теж пов’язано з масовими звільненнями працівників феміди чи це втілення у життя новацій та змін судової реформи? – цікавлюся у працівниці Калуського міськрайонного суду.

– Цей набір не здійснює Калуський міськрайонний суд і він жодним чином не пов’язаний із масовим звільненням суддів, – повідомляють у суді. – Справа в тому, що 30 вересня 2016 року набули законної сили зміни до Конституції щодо правосуддя і Закон України «Про судоустрій та статус суддів». Цими документами було визначено, що правосуддя в Україні здійснюється професійними суддями та присяжними. З них було виключено поняття «народних засідателів» Разом з тим інститут народних засідателів використовувався винятково в цивільному судочинстві, а саме: у справах про визнання фізичної особи безвісті зниклою та оголошення її померлою, визнання особи недієздатною, усиновлення, надання особі психіатричної допомоги в судовому порядку та примусова госпіталізація до протитуберкульозного диспансеру. І з цивільного процесуального законодавства його виключено не було. Тому трапився колапс, коли необхідно було вирішувати вказану категорію справ, але спеціально усповноважених на це осіб – народних засідателів – не було. В зв’язку з цим 9 лютого ВРУ прийняла за основу та вцілому законопроект «Про внесенняч змін в Цивільний процесуальний кодекс (щодо розгляду справ за участю присяжних)». Цими змінами передбачено, що всі справи, які повинні були розглядатися за участю народних засідателів, тепер розглядаються за участю присяжних. Тому Державна судова адміністрація України й надіслала на місцеві органи влади листи з повідомленням про проведення конкурсу присяжних. Нам (Калуському міськрайонному суду. – Авт.) місцеві органи влади вже лише нададуть список присяжних, які пройшли конкурс.

Довідка «НК»

Згідно з повідомленням, що розміщено на офіційних сайтах, присяжним може бути громадянин України, який досяг тридцятирічного віку і постійно проживає на території міста Калуша чи Калуського району. Не можуть бути включені до списку присяжних громадяни, які визнані судом обмежено дієздатними або недієздатними, мають хронічні психічні чи інші захворювання або ж непогашену судимість. Також не пройде конкурс і людина, яка не володіє державною мовою або ж їй вже виповнилося 65 років та ін.

Присяжним за час виконання ними обов’язків у суді виплачується винагорода, розрахована виходячи з посадового окладу судді місцевого суду з урахуванням фактично відпрацьованого часу в порядку, визначеному Державною судовою адміністрацією України.

Тетяна КУРТАШ.

2323 коментарiв
Хочете повідомити нам свою новину? Пишіть на електронну адресу knkalush@gmail.com. Слідкуйте за нашими новинами та публікаціями у загальнодоступній групі «Нафтохімік-Калуш» на сторінці у Facebook.

Читайте також

Реєстрація
Зареєструватись

К сожалению, браузер, которым вы пользуетесь, морально устарел,
и не может нормально отображать сайт.

Пожалуйста, скачайте любой из следующих браузеров: