Нафтохiмiк. Сайт газети "Нафтохiмiк-Калуш"
Соборна, 15 33333 Калуш
+380975555555 naftohimik@com.ua Пн.-Сб. 09:00- 18:00, Нд.- вихiдний
Увiйти

Калуська лабораторія спроможна щоденно повіряти до 30 лічильників

17 травня, 16:06
Переглядів: 5607

Тут приймають прилади обліку в понеділок-четвер, а видають – у п’ятницю

Раптова поява оголошень від КП «Водотеплосервіс» на дверях під’їздів житлових будинків, в який йшлося про необхідність у найкоротші терміни провести повірку квартирних водяних лічильників та встановити їх відповідно до монтажної схеми, викликала певну розгубленість та паніку серед калушан. Тим паче, що в інформації від водопостачального підприємства навіть було застереження: у випадку, якщо споживачі «терміново» не зроблять повірку своїх водомірів, то нарахування оплати за водопостачання і вододовідведення проводитиметься за кількістю осіб, які проживають у помешканні. А норми на водокористування без лічильників, як відомо, значно вищі від реальної кількості води, яку родина споживає. То кому ж хочеться платити більше? І, як можна було цього очікувати, чимало калушан оперативно кинулися повіряти квартирні прилади обліку води.

При цьому дехто тільки тепер довідався, що в нашому місті є лише одна ліцензійна організація, яка може надавати такі послуги. Це – Калуська лабораторія калібрування та повірки засобів вимірювальної техніки ДП «Івано-Франківськстандартметрологія», розташована на вул. Б. Хмельницького, 18 (поблизу ЗОШ №7). Туди і понесли калушани свої водолічильники, попередньо вистоявши черги у «Водотеплосервісі», щоб написати заяву на розпломбування приладу, а потім дочекавшись приходу контролера від цього КП.

– До нас насправді масово почали приносили люди лічильники на повірку, – розповідає начальник лабораторії Степан Когут. – Особливо багато відвідувачів мали відразу після поширеної КП «Водотеплосервіс» у місцевих ЗМІ відповідної інформації. – Зокрема, за перші чотири дні лабораторія прийняла від калушан для проведення повірки понад шість десятків лічильників, а за два тижні повірила 300 приладів. На сьогодні ж наплив людей з лічильниками дещо зменшився. Але все одно відвідувачів є достатньо. Їхню кількість з минулим роком не порівняти.

– Вона побільшала в рази?

– Можна і так сказати. Бо якщо за весь минулий рік ми повірили приблизно 400 квартирних водяних лічильників, то тепер в день приймаємо від калушан для проведення повірки від 10 до 20 приладів. Торік за тиждень таку кількість приладів до лабораторії не приносили.

– А встигаєте своєчасно виконувати цю роботу?

– Технічні можливості Калуської лабораторії дозволяють щоденно повіряти до 30 лічильників. Тому, звісно, наразі в цьому плані проблем не маємо, хоча в штаті лабораторії є тільки три працівники, які виконують повірку та калібрування не тільки лічильників, що монтуються у водяні системи з діаметром труб 15 мм, а й різних ваг та інших засобів вимірювальної техніки. Але у зв’язку з неординарною ситуацією, що виникла в Калуші з причини звернення адміністрації КП «Водотеплосервіс» до споживачів води якомога швидше провести повірку своїх індивідуальних приладів обліку, ми дещо змінили порядок роботи лабораторії, щоб створити максимальні зручності для калушан. Торік ми тільки один день в тиждень зранку приймали від людей лічильники, потім їх повіряли і вже після обіду ці прилади повертали клієнтам. А тепер лабораторія працює в такому режимі: у понеділок-четвер з 8.00 до 17.00 ми приймаємо від калушан лічильники на повірку, а в п’ятницю в другій половині дня (з 14.00 до 16.00) проводимо видачу приладів всім, хто звертався до нас. Якщо хтось з певних причин у п’ятницю не прийде в лабораторію, щоб забрати свій лічильник, то наступного тижня може отримати його в будь-який робочий день. У суботу і неділю не працюємо, а в робочі дні обідня перерва в лабораторії тримає з 12.00 до 13.00.

– Багато калушан можуть принести в лабораторію лічильник на повірку саме в четвер. В такому випадку вони ще можуть сподіватися на те, що вже у п’ятницю після обіду заберуть від вас повірений лічильник?

– Так. Але при умові, що в четвер не «завалять» лабораторію надмірною кількістю лічильників. А за законом термін, визначений для повірки приладу обліку води, становить 15 діб.

– У зв’язку з масовим приходом калушан до лабораторії для здачі лічильників на повірку в когось може закрастися думка, що тут можуть її взагалі не провести, або провести формально й отримати за фактично не надану послугу відповідну оплату.

– Боже борони. Ми в цьому аж ніяк не зацікавлені. Кожен принесений на повірку лічильник спочатку візуально оглядається спеціалістом. Якщо прилад має пошкодження на корпусі чи в інших місцях, не відповідає технічним особливостям, в ньому виявляється вода, то він вважається непридатним. Тому людині пропонується купити новий лічильник бажано з тавром 2018 року випуску. Звісно, повірка реально непридатного за зовнішнім виглядом приладу не проводиться. А всі непошкоджені лічильники можуть у нас повірятися на їх придатність чи непридатність до подальшої експлуатації. Людині видається рахунок, вона оплачує послугу й тоді лічильник приймається на повірку.

– Скільки у вас коштує повірка приладу обліку води?

– 47 гривень. Але якщо за результатами повірки лічильник виявиться непридатним, то споживачеві води доведеться придбати й встановити новий прилад обліку, бо надалі КП «Водотеплосервіс» нараховуватиме йому оплату за послуги з водопостачання і водовідведення за кількістю осіб, що проживають в помешканні.

– Чому радите людям купувати лічильники, вироблені в 2018 році?

– Для квартирних засобів обліку води міжповірочний інтервал становить 3-4 роки, залежно від типу лічильника, про що зазначається у паспорті на прилад обліку. Тому, якщо купити лічильник, скажімо, 2017 року випуску і тепер його встановити, то відповідно на рік швидше цей водомір підлягатиме черговій повірці. Але сьогодні, згідно з чинним законодавством, і прилад обліку води, який випущений торік, має перед встановленням у квартирі пройти повірку.

– А чи може людина повірити свій квартирний водолічильник, щоб його не знімати з труби системи водопостачання і не ставити на місце?

– Може. Але таких переносних приладів для проведення повірки лічильників немає ні в Калуші, ні в багатьох інших містах України. Щоправда, за неофіційною інформацією, у КП «Водотеплосервіс» вже розробляють можливі варіанти придбання переносної установки для повірки засобів вимірювальної техніки. Якщо її куплять, то споживачам води створять додаткові зручності для проведення повірок лічильників обліку води.

Розмову вів Василь ТКАЧУК.

1811 коментарiв

Читайте також

Реєстрація
Зареєструватись

К сожалению, браузер, которым вы пользуетесь, морально устарел,
и не может нормально отображать сайт.

Пожалуйста, скачайте любой из следующих браузеров: