Нафтохiмiк. Сайт газети "Нафтохiмiк-Калуш"
Соборна, 15 33333 Калуш
+380975555555 naftohimik@com.ua Пн.-Сб. 09:00- 18:00, Нд.- вихiдний
Увiйти

Малі субсидії стануть ще меншими?

10 березня, 13:21
Переглядів: 13676

Мовою цифр

Станом на 1 березня в Калуші отримували субсидії на оплату житлово-комунальних послуг понад 14 тисяч сімей. Для них щомісяця з державного бюджету виділяло орієнтовно 21 млн. грн.

Щодо Калуського району, то там одержувачами субсидій є майже 13 тисяч сімей. Загалом за минулий рік мешканцям Калуського району нарахували 172 млн. грн. субсидій. Провівши елементарні математичні розрахунки, отримуємо вражаючу суму – 412 млн. грн. у рік витрачається з державного бюджету лише для мешканців Калущини.

Та, незважаючи на, здавалося б, надзвичайно велику суму відшкодування з державного бюджету на субсидії, люди продовжують нарікати на цю «благодійну» систему, яку придумали міністерські чиновники. Зокрема, для багатьох і досі не зрозуміло, чому норми на ті чи інші послуги цьогоріч зменшилися порівняно з минулим опалювальним сезоном.

«Раніше не використовувала, а тепер ніяк не вкладуся»

– Я проживаю у приватному будинку з індивідуальним опаленням, – розповідала, зателефонувавши до редакції калушанка Ірина. Минулого опалювального сезону соціальна норма на газ у мене складала більше 600 кубометрів газу, а тепер й 500 немає. Але, якщо раніше не використовувала передбачену нормою кількість газу, то тепер ніяк у неї не вкладуся. А говорили ж чиновники, що норму не зменшуватимуть, якщо людина спожила меншу кількість газу, ніж було передбачено…

– Соціальна норма під час цього опалювального сезону порівняно з минулим справді зменшилася, – коментує ситуацію начальник відділу соціальних допомог управління соціального захисту населення Калуської міської ради Богдана Галій. – Але справа не в тому, чи використовував споживач всю передбачену норму. Просто змінився соціальний норматив для нарахування розміру субсидії. Зокрема, якщо раніше субсидія на індивідуальне опалення призначалася, виходячи з нормативу 7 кубів газу на квадратний метр опалювальної площі, то під час цього опалювального сезону норматив зменшити до 5,5 кубометра. У квартирах, де є лише газова плитка, норма була 9 кубів, а під час цього опалювального сезону – 7 кубів.

Також варто зазначити, що, якщо під час минулого опалювального сезону для працездатної особи, яка не перебуває на обліку в службі зайнятості, нараховувався дохід у розмірі одного прожиткового мінімуму, то тепер – двох (наразі це 3200 грн.).

Щодо інших змін, то за зверненням особи, яка лише вийшла на пенсію, для обчислення розміру субсидії може враховуватися її фактичний дохід (пенсія), а не заробітна плата за попередній рік.

Всі вищеперелічені зміни люди відчули вже під час діючого опалювального сезону. А наступний опалювальний сезон, ймовірно, «зустрічатимемо» ще з деякими не надто приємними новаціями. Хоча до нашого управління ще не надходили жодні розпорядження чи роз’яснення, але є інформація, що в новому опалювальному сезоні державна допомога на оплату тепла зменшиться.

Затягувати паски доведеться ще сильніше

Вочевидь, мова йде про постанову уряду №51, в якій переглянуто окремі соціальні нормативи користування житлово-комунальними послугами. У документі зазначається, що якщо сьогодні субсидія на індивідуальне опалення призначається з нормативу 5,5 кубометра газу на квадратний метр опалювальної площі в опалювальний період, то з 1 травня буде лише 5 кубів.

Також цією постановою передбачено переглянути у бік зменшення норми електроенергії для індивідуального опалення з 65 кВт.год до 51 кВт.год на метр квадратний опалювальної площі на місяць в опалювальний період.

Соціальний норматив використання теплової енергії для централізованого опалення абонентам, житлові будинки яких обладнані приладами обліку, планується зменшити з 0,0548 Гкал до 0,0431 Гкал.

Зменшення норм відповідно призведе до зменшення розміру субсидії. Тому вибору буде у людей фактично не буде. Їм доведеться: затягувати паски ще сильніше і вкладатися в нові норми. А якщо їх не дотримуватимуться, то вимушені будуть сплачувати за надміру спожиту послугу із власної кишені в повному обсязі.

До слова, ці новації уряд запроваджує на вимогу МВФ. Тому не виключено, що поступово норми споживання намагатимуться прирівняти до європейських. А вони передбачають чотири кубометри газу на метр опалювальної площі…

Заробляє… і субсидію має

Нарікають люди доволі часто і на ще одну несправедливсть при нарахуванні субсидії. Мова йде про заробітчан, реальний дохід яких при нарахуванні субсидії не враховується.

– Честь і хвала тим чоловікам, які не сидять склавши руки, а їдуть на заробітки, щоб утримати свою сім’ю, але чому цей факт фактично не враховується при нарахуванні субсидії? – цікавиться калушанка Наталія Іваничук. – Ми з чоловіком обоє працюємо на офіційній роботі, а отже, сплачуємо всі належні податки в державний бюджет. натомість людина, яка перебуває на заробітках, мало того, що не сплачує податки, а ще й з державного бюджету, в який йдуть наші з вами гроші, отримує субсидію. І не маленьку… Хіба це справедливо?

– Для людини, яка офіційно не працює і не перебуває на обліку зайнятості, при призначенні субсидії враховується дохід, як вже значилося, у розмірі двох прожиткових мінімумів, – пояснює Б. Галій. – Це справді в певній мірі несправедливо, але не наше управління встановило ці, так би мовити, правила. Можливо, на державному рівні ще буде розроблений якийсь механізм, щоб контролювати доходи заробітчан і враховувати їх при призначенні субсидії.

Проте заради справедливості варто відзначити, що наші соціальні інспектори працюють у цьому напрямку, здійснюють перевірки, подають запити в Державну фіскальну службу України.

Розслаблятися все ж не варто

У Калуському районі соціальні інспектори для встановлення достовірності інформації про доходи та майновий стан осіб зробили запити про доходи 5265 заявників на призначення субсидій. Під час опрацювання отриманої інформації по запитах про доходи та майновий стан фізичних осіб, які одержують житлові субсидії, виявлено 26 випадків подання неповної чи недостовірної інформації на суму 194,6 тис. грн.

По всіх виявлених порушеннях проводиться робота, спрямована на відшкодування переплачених державою коштів.

Щодо Калуша, то минулого року, за словами Богдани Галій, соціальними інспекторами було проведено 2287 перевірок, під час яких виявлено 32 випадки подання недовідної інформації загалом на суму 84,07 тис. грн. З них вже відшкодовано 42,37 тис. грн.

– Цьогоріч вже також проведено 2012 перевірок, – акцентує Б. Галій. – Було виявлено одне порушення на суму 44,3 тис. грн. Наразі людина відшкодувала лише 3,7 тис. грн.

1763 коментарiв
Хочете повідомити нам свою новину? Пишіть на електронну адресу knkalush@gmail.com. Слідкуйте за нашими новинами та публікаціями у загальнодоступній групі «Нафтохімік-Калуш» на сторінці у Facebook.

Читайте також

Реєстрація
Зареєструватись

К сожалению, браузер, которым вы пользуетесь, морально устарел,
и не может нормально отображать сайт.

Пожалуйста, скачайте любой из следующих браузеров: