Нафтохiмiк. Сайт газети "Нафтохiмiк-Калуш"
Соборна, 15 33333 Калуш
+380975555555 naftohimik@com.ua Пн.-Сб. 09:00- 18:00, Нд.- вихiдний
Увiйти

У Калуші вже можна скористатися програмою «Доступні ліки» (ОНОВЛЕНО)

10 квітня, 15:00
Переглядів: 1735

Раніше повідомлялося, що в Калуші невдовзі запрацює програма «Доступні ліки», та зазначалося, що на засіданні колегії департаменту охорони здоров’я ОДА було прийняте рішення виділити на відшкодування вартості ліків для калушан 847,5 тис. грн.

Тоді головний лікар Калуського міського центру первинної медико-санітарної допомоги Михайло Гаврилишин, зокрема, повідомив, що їхній заклад готовий до втілення у життя цієї програми.

– Усі необхідні рецепти в нас надруковані й підготовлені, а кожен лікар має заведений окремий спеціальний реєстр під цю програму, – акцентує лікар. – Тому думаю, що вже найближчим часом калушани зможуть скористатися програмою «Доступні ліки».

Сподівання Михайла Гаврилишина виявилися не даремними... 10 квітня у Калуші почала діяти програма «Доступні ліки».

– Наприкінці минулого тижня нам були передані обіцяні 847,5 тис. грн. – розповідає лікар. – Відразу після цього ми уклали всі необхідні договори з аптеками, які виявили бажання співпрацювати з Калуським МЦ ПМСД по вищевказаній програмі. – Наразі участь у цій програмі беруть п'ять аптек. Це, зокрема, «Зелена Аптека» (вул. Б. Хмельницького, 1), аптека «Фарма Маркет» (вул. Сівецька, 3), аптека № 174 Калуської районної ради (вул. Медична, 6),  аптека «Здорова родина» (вул. Каракая, 25) та аптека в смт Войнилів (вул. Шевченка, 110). Принагідно запрошую власників інших калуських аптек звертатися до адміністрації заклади та укладати договори для участі в програмі.

Зважаючи на те, що програма «Доступні ліки» у Калуші вже працює журналіст «НК» попросила М. Гаврилишина розповісти про те, як на практиці людина може скористатися цією програмою.

Згідно з положеннями Програми, вона передбачена для амбулаторного лікування, – розповідає М. Гаврилишин. – Для того, щоб отримати необхідні ліки, пацієнт повинен звернутися до лікаря. Той, у свою чергу, здійснивши відповідний запис у амбулаторній картці, призначить необхідний препарат. Після цього людині потрібно буде піти до однієї з аптек, яка бере участь у програмі «Доступні ліки», та там його отримати. Без рецепту отримати ліки буде неможливо.

Щодо того, чи достатньо передбаченої суми коштів, то, на думку Михайла Гаврилишина, їх мало б вистачити. Проте головний лікар Калуського МЦ ПМСД також додав, що програмою не передбачені обмеження сум, на які можна взяти ліки. Аптекам держава обіцяє відшкодовувати вартість препаратів, включених до реєстру, двічі на місяць.

Нагадаємо, що в рамках урядової програми «Доступні ліки» передбачено відшкодування вартості медикаментів для хворих на серцево-судинні захворювання, бронхіальна астму та діабет 2 типу. На обліку в Калуші перебуває 14-15 тис. хворих на серцево-судинні захворювання, 2200 – на цукровий діабет та 280 – на бронхіальну астму.

Щодо ліків, які передбачені програмою, то для людей із серцево-судинними захворюваннями список необхідних препаратів поки що складається з 16 позицій. Це, зокрема, аміодарон, амлодипін, атенолол, верапаміл, гідрохлортіазид, спіронолактон, фуросемід, дигоксин, еналаприл, ізосорбіду динітрат, карведилол, клопідогрель, метопролол, нітрогліцерин, симвастатин та бісопролол. Для астматиків у реєстрі передбачено всього три лікарські засоби: беклометазон, будесонід і сальбутамол. Люди, хворі на цукровий діабет 2 типу, зможуть безкоштовно отримати лише метформін та гліклазид.

Розповів на прохання журналіста «НК» Михайло Гаврилишин і про недоліки програми. Зокрема, він зазначив, що переліком лікарських засобів, які беруть участь у вищезгаданій програмі, не можуть бути задоволені ані пацієнти, ані медики.

– Наприклад, препаратом «Сальбутамол», який внесений до цього списку як засіб для лікування бронхіальної астми з 280 калушан, які живуть із цією недугою, користуються лише 36, – акцентував лікар. – Тобто тільки 10-15% «астматиків» зможуть безкоштовно отримати необхідні ліки.

Схожа ситуація і щодо діабетиків. Який відсоток із них зможе отримувати ліки, наразі підрахувати важко, бо деякі цукрознижуючі препарати і так виділяються безкоштовно. Але добре і те, що держава вже хоч щось дає, а список, ймовірніше за все, ще будуть корегувати і доповнювати.

Тетяна КУРТАШ.

0 коментарiв
Хочете повідомити нам свою новину? Пишіть на електронну адресу knkalush@gmail.com. Слідкуйте за нашими новинами та публікаціями у загальнодоступній групі «Нафтохімік-Калуш» на сторінці у Facebook.

Читайте також

Реєстрація
Зареєструватись

К сожалению, браузер, которым вы пользуетесь, морально устарел,
и не может нормально отображать сайт.

Пожалуйста, скачайте любой из следующих браузеров: