Нафтохiмiк. Сайт газети "Нафтохiмiк-Калуш"
Соборна, 15 33333 Калуш
+380975555555 naftohimik@com.ua Пн.-Сб. 09:00- 18:00, Нд.- вихiдний
Увiйти

У Калуші зростає кількість повідомлень про випадки домашнього насильства

11 грудня, 09:04
Переглядів: 312

Щорічно в Україні з 25 листопада по 10 грудня включно проходить Всеукраїнська акція «16 днів проти насильства», основною метою якої є привернення уваги суспільства до проблем подолання насильства у сім’ї, жорстокого поводження з дітьми, протидії торгівлі людьми та захисту прав жінок.

На міжнародному рівні акція була впроваджена у 1999 році Генеральною Асамблеєю ООН і включає такі важливі дати, як Міжнародний день боротьби з насильством щодо жінок (25 листопада), Всесвітній день боротьби зі СНІДом (1 грудня), Міжнародний день боротьби з рабством (2 грудня), Міжнародний день людей з обмеженими фізичними можливостями (3 грудня), Міжнародний день волонтера (5 грудня), День вшанування пам’яті студенток, розстріляних у Монреалі (6 грудня), Міжнародний день боротьби з корупцією (9 грудня), Міжнародний день прав людини (10 грудня). Всі ці дати відзначаються протягом 16 днів, звідки власне і пішла назва акції.

У Калуші з 2007 року її проведенням безпосередньо займається спеціаліст управління у справах сім’ї, молоді, фізкультури і спорту Аліна Бігун. Вона розповідає, що цього року роботи трохи додалося у зв’язку з приєднанням до Калуської ОТГ низки навколишніх сіл.

– В ході просвітницької кампанії ми вже провели разом із представниками Національної поліції та членами мобільної бригади соціально-психологічної допомоги «круглі столи», семінари, тренінги. Багато роботи нині проводиться онлайн у зв’язку з карантинними обмеженнями. Що ж до сіл, які ввійшли до складу Калуської громади, то перебуваючи там ми залишали у сільській раді інформаційні плакати, буклети, де зазначені контакти, за якими можна звертатися за допомогою.

А. Бігун відзначає, що за останній період збільшилася кількість телефонних звернень від потерпілих до управління:

– За листопад поліція передала нам 26 карток про факти вчинення насильства. Це – 21 сім’я, адже були повторні виклики. Загалом працівниками управління протягом останнього місяця проведено 46 профбесід і консультацій, в тому числі телефонних. Тому листопад був найважчим місяцем, протягом якого надійшло найбільше звернень.

Кількість звернень та повідомлень протягом останніх років зростає. Якщо у 2019 році були 62 випадки (з них 8 стосувалися дітей), то за 11 місяців цього року вже є 82 випадки (з них 11 стосувалися дітей). Насторожує той факт, що зростає кількість випадків застосування насильства щодо дітей. Зараз в соціальній службі під супроводом перебуває 13 сімей з приводу домашнього насильства.

– Пояснити такий ріст випадків домашнього насильства частково можна через наявні карантинні обмеження. Люди стали більше часу проводити вдома. Проте значною мірою також впливає й негативна економічна ситуація в нашій країні, що своєю чергою відбивається на емоційному стані та психологічному кліматі в родинах, – пояснює спеціаліст.

Все ж таки найчастіше жертвами домашнього насильства в Калуші є жінки. За роки своєї роботи Аліні Бігун довелося зіткнутися з багатьма кричущими випадками. Про один із них вона й розповіла:

– Жінка, яка була алкозалежною, систематично піддавалася насильству з боку свого співмешканця. Вона сама телефонувала до поліції і заявляла про загрозу своєму життю. Проте, коли приїжджали представники поліції, жінка відмовлялася від своїх слів. З боку сусідів, родичів та навіть представників соціальних служб вона виглядала винною, адже вживала алкоголь разом зі своїм кривдником. Я ж зуміла її розговорити і дізналася, що цей чоловік змушує її випивати, неодноразово піддає сексуальному насильству, знущається. Вона не просто боялася говорити правду – він систематично нав’язував їй думку про те, що вона сама в усьому винна, що заслужила це.

Така поведінка є досить типовою для аб’юзерів. У цієї жінки була дитина з інвалідністю, дійшло до того, що її вилучили з сім’ї, а жінку намагалися позбавити батьківських прав. Я ж завжди намагаюся зберегти сім’ї, допомогти вирішити проблеми. Мені вдалося вмовити жінку залишити свого кривдника, розірвати коло зв’язків. Близько тижня ми переховували її в місті, а потім відправили в обласний Центр соціально-психологічної допомоги, де їй надали кваліфіковану психологічну допомогу. Після декількох місяців перебування там в Калуші комісія розглядала питання позбавлення її батьківських прав, але жінка була вже в нормальному фізичному та психологічному стані й заявила, що хоче опікуватися своєю дитиною. Та й сама дитина хотіла до мами. В результаті залишили дитину з мамою. Вони разом облаштувалися на новому місці, жінці вдалося там знайти роботу. Я рада, що все закінчилося добре, але ця історія залишиться в моїй пам’яті надовго.

Найгірше те, що в українському суспільстві досі існують стійкі стереотипи, наприклад, що проблеми, які існують в сім’ї, не слід виносити на широкий загал. Тому часто жінки не звертаються за допомогою тільки через те, що бояться осуду.

– Оця позиція «не виносити сміття з хати» дуже часто є неправильною. Адже можуть бути такі ситуації, коли є безпосередня загроза життю людини. Проте в нас чомусь не прийнято говорити про свої проблеми, оскільки люди можуть боятися осуду з боку сусідів, родичів, друзів, чи можуть бути висміяними за те, що звернулися за допомогою, наприклад, до психолога. Це не є правильно. Тому проведення таких інформаційних кампаній, як акція «16 днів проти насильства» є актуальною як ніколи, – підсумовує Аліна Бігун.

У випадках застосування домашнього насильства жителі Калуської громади можуть звертатися за допомогою до:

управління в справах сім’ї, молоді, фізкультури та спорту Калуської міської ради, вул. С.Бандери, 18 (3 поверх, 4 кабінет) – (03472) 6-01-07, 6-52-51;

управління освіти Калуської міської ради, вул. Підвальна, 16 – (03472) 6-63-40;

служби у справах дітей Калуської міської ради, вул. С.Бандери, 18 – (03472) 6-62-53;

Калуського міського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, вул. Пушкіна, 9а (2 поверх) – (03472) 7-00-75;

Калуського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги, вул. С.Бандери, 18 (2 поверх) – (03472) 6-66-93;

Калуського відділу поліції ГУНП в Івано-Франківській області – 102.

Ірина САВКА.

0 коментарiв
Хочете повідомити нам свою новину? Пишіть на електронну адресу knkalush@gmail.com. Слідкуйте за нашими новинами та публікаціями у загальнодоступній групі «Нафтохімік-Калуш» на сторінці у Facebook.

Читайте також

Реєстрація
Зареєструватись

К сожалению, браузер, которым вы пользуетесь, морально устарел,
и не может нормально отображать сайт.

Пожалуйста, скачайте любой из следующих браузеров: