Нафтохiмiк. Сайт газети "Нафтохiмiк-Калуш"
Соборна, 15 33333 Калуш
+380975555555 naftohimik@com.ua Пн.-Сб. 09:00- 18:00, Нд.- вихiдний
Увiйти

Уряд змінив правила призначення субсидії

19 травня, 14:33
Переглядів: 1077

16 травня працівники управління соціального захисту населення Калуської міської ради спільно з заступником міського голови Русланою Вайдою провели прес-конференцію для місцевих ЗМІ щодо змін у порядку надання житлових субсидій.

Наголошувалося, що з 1 травня цього року діє нова програма житлових субсидій, яка є перш за все соціально справедливою та більш адресною. Зміни направлені на те, щоб всі ті, хто справді потребує субсидії, її отримали.

 

Кому в травні потрібно повторно подати документи на переоформлення субсидії?

– Якщо раніше субсидію перепризначали на новий період раз на рік у травні і окремо розраховували її розмір на літній і зимовий період, то тепер це відбуватиметься двічі на рік – на неопалювальний та опалювальний сезон, тобто у травні і жовтні, – повідомила начальник управління соціального захисту населення Калуської міської ради Любов Федоришин. – Також постановою Кабінету міністрів України від 27 квітня «Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України та визнання такою, що втратила чинність, постанови Кабінету Міністрів України від 28 грудня 2016 р. №1022» затверджено нову редакцію Положення про порядок призначення житлових субсидій та передбачено призначення субсидії на наступний період лише на підставі нових заяви і декларації визначеним категоріям осіб: орендарям житла; внутрішньо переміщеним особам; особам, які не мають доходів, або їх середньомісячний сукупний дохід менший, ніж розмір мінімальної заробітної плати, або вони не сплатили єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування у розмірі, не меншому, ніж мінімальний; тим сім’ям, члени сім’ї яких не зареєстровані за адресою домогосподарства, особам, які зареєстровані в житловому приміщенні (будинку), але фактично в ньому не проживають.

 

При призначенні субсидії враховуються доходи всіх членів сім’ї, незалежно від місця реєстрації

З 1 травня змінено форму Декларації про доходи. Відтепер декларувати необхідно буде доходи всіх членів сім’ї (чоловіка, дружини та неповнолітніх дітей), навіть тих, які зареєстровані за іншими адресами.

– Є чимало сімей, в яких чоловік прописаний за однією адресою, дружина і діти за іншою, – продовжує Л. Федоришин. – Чоловік працює, дружина, скажімо, у декретній відпустці або взагалі не працює. Таким сім’ям раніше, враховуючи те, що дружина зареєстрована з дітьми в помешканні одна, надавалася чимала субсидія, бо доходи чоловіка не враховувалися, хоч гроші він щомісяця приносив саме в цю сім’ю. Водночас на помешкання, де прописаний чоловік, оформлювалася субсидія, виходячи з кількості не зареєстрованих, а фактично проживаючих осіб. Виходило, що доходи такої людини не бралися до уваги для призначення субсидії ні там, ні тут.

Відтак тепер для призначення субсидії враховуються доходи членів сім’ї осіб із складу домогосподарства, незалежно від адреси реєстрації їх місця проживання (тобто також у разі, коли їх зареєстроване місце проживання відмінне від адреси домогосподарства). Таким домогосподарствам необхідно подати нові заяви і декларації, зазначивши в них відомості про члена сім’ї, який зареєстрований за іншою адресою.

 

Коли не призначається субсидія?

– Законодавством визначено випадки, коли субсидія не призначається: перевищення встановленої площі житлового приміщення (120 кв. метрів для квартири і 200 кв. метрів для індивідуального будинку); наявність транспортних засобів, з дати випуску яких минуло менше 5 років; несплата працездатними особами єдиного соціального внеску; здійснення покупки на суму понад 50 тис. грн (у тому числі набуття права власності); наявність заборгованості з оплати житлово-комунальних послуг (більше 340 грн), – зазначає начальник відділу соціальних допомог управління соціального захисту населення Калуської міської ради Богдана Галій. – Але субсидія призначається за рішенням комісії, якщо у працездатної особи відсутній дохід або її дохід менший за мінімальну заробітну плату та вона не сплатила єдиний соціальний внесок у мінімальному розмірі (крім тих, хто навчається, перебуває на обліку у службі зайнятості або отримує один із визначених видів допомоги, яким субсидія призначається на загальних підставах). Позитивне рішення у цьому випадку комісія може прийняти, якщо є висновки медичної комісії про те, що людина хворіє. Водночас варто зауважити, що таке рішення не може бути прийнято щодо осіб, які перебували за кордоном більше 60 діб.

 

Припинення раніше призначеної субсидії

Припинення надання раніше призначеної житлової субсидії здійснюється за рішенням комісії за поданням структурного підрозділу з питань соціального захисту населення, управителів, об’єднання, виконавців комунальних послуг у випадку, коли:

домогосподарству припинено надання житлово-комунальної послуги внаслідок того, що громадянин має заборгованість із сплати обов’язкової частки платежу за житлово-комунальні послуги;

у заяві або декларації громадянин зазначив недостовірні дані, що вплинуло на встановлення права на житлову субсидію або визначення її розміру на суму, яка перевищує 10 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян на день призначення житлової субсидії;

– громадянин не повідомив структурному підрозділу з питань соціального захисту населення про обставини для перерахунку призначеної житлової субсидії протягом 30 календарних днів з дня їх виникнення;

– виникнення обставин, коли особа не сплатить єдиний соціальний внесок чи сплатить його в розмірі, меншому ніж мінімальний, та ін.

Надання житлової субсидії у зазначених випадках припиняється з місяця, наступного за місяцем, в якому їх виявлено.

134 коментарiв

Читайте також

Реєстрація
Зареєструватись

К сожалению, браузер, которым вы пользуетесь, морально устарел,
и не может нормально отображать сайт.

Пожалуйста, скачайте любой из следующих браузеров: