Нафтохiмiк. Сайт газети "Нафтохiмiк-Калуш"
Соборна, 15 33333 Калуш
+380975555555 naftohimik@com.ua Пн.-Сб. 09:00- 18:00, Нд.- вихiдний
Увiйти

В обігу з’явилися фальшиві банкноти номіналом 500 грн.

05 квітня, 16:01
Переглядів: 8395

Національний банк почав вилучати з грошового обігу новий вид підробок 500-гривневих банкнот зразка 2006 року.

– Зазначені підробки можуть становити потенційну небезпеку для терміналів з прийому платежів в разі їх неналежного налаштування, – повідомляє UBR, посилаючись на телеграму Національного банку України. – Банки мають переналаштувати свої платіжні термінали і банкомати, щоб вони змогли відхиляти новий вид фальшивок.

У телеграмі НБУ також дав детальний опис таких купюр, виокремивши 12 ознак підробок. Зокрема, серед іншого звертається увага на те, що зображення на фальшивих банкнотах (крім зображень, що створюють карти інфрачервоного і магнітного захисту) виконані офсетним способом друку, рельєфність елементів не імітована, якість друку гірша, ніж на справжніх банкнотах. Для виготовлення підроблених банкнот використаний спеціальний папір, який не флуоресціює в ультрафіолетових променях і має водяні знаки у вигляді темних і світлих букв «S», розташованих по всій площі банкноти. Частини наскрізного елемента (цифрове позначення номіналу «500») при розгляді банкноти проти світла не збігаються.

Нацбанк у своїй телеграмі нагадав, що банки зобов’язані вилучати фальшиві банкноти та оперативно сповіщати про це регулятора в письмовому вигляді.

956 коментарiв
Хочете повідомити нам свою новину? Пишіть на електронну адресу knkalush@gmail.com. Слідкуйте за нашими новинами та публікаціями у загальнодоступній групі «Нафтохімік-Калуш» на сторінці у Facebook.

Читайте також

Реєстрація
Зареєструватись

К сожалению, браузер, которым вы пользуетесь, морально устарел,
и не может нормально отображать сайт.

Пожалуйста, скачайте любой из следующих браузеров: