Нафтохiмiк. Сайт газети "Нафтохiмiк-Калуш"
Соборна, 15 33333 Калуш
+380975555555 naftohimik@com.ua Пн.-Сб. 09:00- 18:00, Нд.- вихiдний
Увiйти

Які зміни чекають на українців у цьому році?

12 січня, 10:29
Переглядів: 8077

В попередньому номері «НК» повідомлялося, що на початку 2018 року в Україні почала діяти ціла низка законів, регуляторних актів та інших документів, які були ухвалені торік. Тоді ж ми розповіли вам про нововведення в одній із найвагоміших сфер життєдіяльності – соціальній. Сьогодні пропонуємо ознайомитися із змінами в усіх інших сферах та загалом дізнатися, що у 2018 році буде іншим, ніж у попередні роки.

До слова, окрім того, що цей рік принесе нам ряд нововведень, він ще й передвиборний. У 2019 році країну очікують президентські і парламентські вибори, а це, за прогнозами експертів, буде накладати серйозний відбиток на політичну ситуацію в країні.

 

Тарифи і «комуналка»

Згідно з рішенням Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, у 2018 році зростуть ціни на електроенергію. Зростання вартості електроенергії відбудеться в два етапи: на 9,5% з 1 січня 2018 року та з 1 квітня ще на 6,1%. Тобто сумарно зростання становитиме 15,6%.

Крім того, прогнозується зростання тарифів на опалення та гарячу воду на 20%, а на газ – на 19%. Такі дані зазначені у консенсус-прогнозі Міністерства економічного розвитку і торгівлі.

 

Сортування сміття

З 1 січня 2018 року в Україні встановлюється заборона на захоронення неперероблених (необроблених) побутових відходів. Це передбачається ст. 32 Закону України «Про відходи».

Таким чином, із набуттям чинності закону про обов’язкове сортування сміття в Україні з’явився ще один новий вид штрафів. Так, якщо ви просто викидатимете пакет зі сміттям в бак, не розсортувавши окремо пластик, скло та папір, то з вас можуть стягнути від 340 до 1360 гривень. Підприємства-порушники закону про сортування сміття повинні будуть викласти від 850 до 1700 гривень.

З одного боку закон справді давно вже назрів і добре, що українці нарешті почнуть сортувати сміття. Але з іншого боку поки що не зрозуміло, коли на подвір’ях з’являться окремі контейнери для кожного виду сміття, як це передбачено тим же законом.

 

Безпека на дорогах

З січня 2018 року починає діяти новий швидкісний режим руху у населених пунктах України. Якщо раніше максимальна дозволена швидкість була 60 км/год, то відтепер обмеження становитиме 50 км/год.

Окрім того, зменшений поріг максимально допустимого порушення цієї швидкості – з 20 км/год до 10 км/год.

Зміни до правил дорожнього руху ініційовані після трагедії в Харкові, де позашляховик Lexus збив шістьох людей.

До слова, максимальна швидкість в 50 км/год діє в більшості країн Європи, а в деяких випадках швидкість обмежена навіть до 30 км/год.

Крім того, у листопаді минулого року Верховна Рада проголосувала за створення Дорожнього фонду. Таким чином, в Україні з’явився цільовий інструмент для фінансування будівництва доріг, який почав роботу 1 січня. Наповнювати фонд будуть за рахунок акцизів на нафтопродукти, платежів за ввезення імпортних автомобілів, штрафів за перевантаження автотранспорту та ін.

Ще одна новація 2018 року – скасування акцизу і ПДВ при імпорті електромобілів. Крім цього, від ПДВ звільняються комерційні компанії, які використовують електротранспорт: служби таксі, прокат, лізинг і перевезення на замовлення. Закон поширюється на нові та вживані автомобілі, незалежно від країни походження та постачання авто.

За розрахунками Мінінфраструктури, скасування акцизу (109 євро) і ПДВ здешевить електромобілі приблизно на 17%.

 

Телефонний зв’язок і поштові послуги

З 1 січня граничні тарифи на фіксовану телефонію підвищаться в середньому на 8,3%.

Згідно з вказаними на сайті «Укртелекому» даними, у рамках базового тарифного плану відбудеться зростання місячної плати з 62 грн до 68 грн у містах і райцентрах, і з 54,57 грн до 63,00 грн у селах і селищах міського типу.

Також з 1 січня підвищаться тарифи на пересилання поштових відправлень у межах України на 12,3%, за кордон – на 43,2%.

 

Подорожчання цигарок

З 1 січня майже на 30% підвищився акциз на тютюнові вироби. У роздрібній торгівлі одна пачка цигарок подорожчає на 2-7 грн.

З кожним наступним роком акциз буде зростати на 20%, поки не досягне європейського рівня у 90 євро за тисячу цигарок. Зараз в Україні акциз складає приблизно 20 євро за тисячу штук.

Збільшення ставок податків передбачено підписаними Президентом змінами до Податкового кодексу.

Щодо акцизу на алкоголь, то в 2018 році його вирішили не підвищувати через високу частку тіньового продукту на ринку.

 

Новий календар вихідних днів

Кабінет Міністрів України вніс зміни до календаря святкових та вихідних днів в Україні. Почав він діяти ще у грудні 2017 року, коли на католицьке Різдво 25 грудня українці отримали вихідний день.

Натомість тепер 2 травня в Україні – робочий день.

3443 коментарiв

Читайте також

Реєстрація
Зареєструватись

К сожалению, браузер, которым вы пользуетесь, морально устарел,
и не может нормально отображать сайт.

Пожалуйста, скачайте любой из следующих браузеров: