Нафтохiмiк. Сайт газети "Нафтохiмiк-Калуш"
Соборна, 15 33333 Калуш
+380975555555 naftohimik@com.ua Пн.-Сб. 09:00- 18:00, Нд.- вихiдний
Увiйти

Затверджено нові правила виписування рецептів на ліки

26 травня, 10:13
Переглядів: 257

У Міністерстві охорони здоров’я України зазначають, що нова форма рецепту є передумовою для впровадження електронного рецепту, який буде зручнішим як для медичних закладів, так і для пацієнтів. Також нові зміни дають право виписувати рецепти лікарям, що здійснюють медичну практику як приватні підприємці.

Нові вимоги вступили дію з 22 травня 2018 року. Відповідний наказ МОЗ України опублікований в «Офіційному віснику України».

«Головні зміни стосуються нормативного регулювання впровадження електронного рецепту. Проте поки електронний рецепт буде поступово впроваджуватися, нові поля заповнюватимуться на паперових бланках», – йдеться у повідомленні на сайті МОЗ.

Відтепер рецепти форми ф-1 мають містити таку інформацію про лікаря:

– найменування закладу охорони здоров’я або ПІП ФОП;

– адресу закладу охорони здоров’я або ФОП, код ЄДРПОУ / Реєстраційний номер облікової картки платника податків;

– реквізити ліцензії на медичну практику або рішення органу ліцензування.

У відомостях про пацієнта лікар повинен зазначити прізвище, ініціали та вік пацієнта, а також номер його амбулаторної чи стаціонарної картки. Номер картки поєднуватиме історію лікування пацієнта з усіма даними про нього в системі E-health. Також він допоможе уникнути плутанини, у разі якщо різні пацієнти матимуть однакові імена та дату народження.

Назва лікарського засобу зазначається латинською мовою за назвою діючої речовини (МНН – міжнародною непатентованою назвою).

Нові вимоги стосуються лише рецептів форми ф-1. Заклади охорони здоров’я можуть використовувати стару форму паперового рецепту ф-1 з червоною печаткою «вартість підлягає відшкодуванню» до того часу, поки наявні бланки не закінчаться.

0 коментарiв

Читайте також

Реєстрація
Зареєструватись

К сожалению, браузер, которым вы пользуетесь, морально устарел,
и не может нормально отображать сайт.

Пожалуйста, скачайте любой из следующих браузеров: