Футбольні клуби другої ліги не дограватимуть матчі чемпіонату України

26 травня, 14:08
Переглядів: 182

Матчі третього кола чемпіонату України з футболу, які мали зіграти команди другої ліги й завершити сезон 2019-2020 рр., не відбудуться. Рішення про дострокове завершення футбольного сезону було прийнято на засіданні представників клубів другої ліги в Києві на стадіоні «Оболонь». Більшість із них (14 із 22-ох) саме так проголосували, а лише п’ятеро висловилися проти.

Серед основних причин необхідності дострокового завершення чемпіонату України були виокремлені такі, як пандемія коронавірусу та двомісячний карантин, які призвели до фінансових збитків клубів. Тому для того, щоб відновити тренування з дотримуванням умов карантину й організацію матчів, у них немає коштів.

Аналогічне рішення про дострокове завершення футбольного сезону 2019-2020 рр. ухвалили представники клубів першої ліги. Відтак переможці й призери другої та першої ліг залишаються не визначеними. А навколо питання переходу команд з УПЛ в першу лігу, а також з першої в другу лігу та навпаки досі тривають дискусії. Крапки над усіма «і» має розставити виконком Української асоціації футболу.

Водночас ПФЛ запропонувала клубам чотири варіанти обміну командами між першою, другою й аматорською лігами. Як повідомлено на її офіційному сайті, клуби повинні надіслати своє рішення щодо прийнятного варіанту обміну до 27 травня. Узагальнені результати цього опитування буде надано виконкому УАФ для розгляду та прийняття відповідного рішення.

Варіант перший:

1. Команди першої ліги, що посіли тринадцяте та чотирнадцяте місця після 19-и турів, залишаються в першій лізі.

2. Команди другої ліги, що посіли перші та другі місця в турнірній таблиці груп «А» і «Б» після двох кіл, переходять до першої ліги за умови наявності атестата, який надає право участі у змаганнях серед команд клубів першої ліги.

3. Команди, що посіли п’ятнадцяте та шістнадцяте місця в турнірній таблиці першої ліги після 19-и турів, грають матчі плей-офф з командами, що зайняли треті місця після двох кіл в групах «А» та «Б» другої ліги. Етап плей-офф складається з двох матчів, по одному на полі кожної з команд-учасниць. Пари команд та господар поля визначаються шляхом жеребкування. Переможці пар отримують право на виступ в першій лізі за умови наявності атестата, який надає право участі у змаганнях серед команд клубів першої ліги.

4. Клуби, команди яких посіли останнє місце після двох кіл у турнірній таблиці груп «А» і «Б» другої ліги, залишаються в другій лізі.

5. У сезоні 2020/21 у змаганнях першої ліги братимуть участь вісімнадцять команд.

Варіант другий:

1. Команди першої ліги, що посіли тринадцяте та чотирнадцяте, п’ятнадцяте та шістнадцяте місця після 19-ти турів, залишаються в першій лізі.

3. Команди другої ліги, що посіли треті місця в турнірній таблиці груп «А» і «Б» після двох кіл, залишаються в другій лізі.

Варіант третій:

1. Команди першої ліги, що посіли тринадцяте та чотирнадцяте місця після 19-ти турів, залишаються в першій лізі.

2. Команди, що посіли п’ятнадцяте та шістнадцяте місця в турнірній таблиці першої ліги після 19-ти турів, переходять до другої ліги.

3. Команди другої ліги, що посіли перші, другі та треті місця в турнірній таблиці груп «А» і «Б» після двох кіл, переходять до першої ліги за умови наявності атестата, який надає право участі у змаганнях серед команд клубів першої ліги.

Варіант четвертий (резервний):

1. Клуби, які згідно з турнірною таблицею чемпіонату першої ліги після 19-ти турів посідають перше, друге та третє місця у чемпіонаті першої ліги, переходять до Прем’єр-ліги за умови дотримання ними вимог Регламенту Прем’єр-ліги та наявності атестата, який надає право участі у змаганнях серед команд клубів Прем’єр-ліги.