Калушанин здобув дві «бронзи» чемпіонату України з шахів

02 лютого, 15:04
Переглядів: 159

Вихованець калуського тренера Всеволода Ритенка кандидат у майстри спорту України Валентин Прокоф’єв упродовж одинадцяти днів перебував у Дніпрі, де брав участь у фіналах чемпіонату України з класичних і швидких шахів серед юнаків віком до 14 років. З цих змагань, які проводилися в приміщенні місцевої ДЮСШ №9, калуський шахіст привіз дві бронзові медалі. Такого успіху не досяг жоден з представників Івано-Франківської області.

У фінальному турнірі з класичних шахів, де змагалися 12 найсильніших юних спортсменів за коловою системою в 11 турів (90 хвилин на перші 40 ходів кожному гравцеві + 30 хвилин до закінчення гри + 30 секунд на кожен хід, починаючи з першого), Івано-Франківщину також представляв шахіст з обласного центру Ігор Нагорний, який у підсумку посів 4 місце. З ним Валентин зіграв унічию, а загалом він поступився лише двом суперникам – бронзовому призерові чемпіонату Європи Семену Мітусову з Краматорська й закарпатцю Вадиму Петровському, які відповідно посіли перше і друге місця.

Фінал чемпіонату України зі швидких шахів проводився з швейцарською системою в 9 турів з контролем часу 10 хвилин на партію кожному гравцеві + 05 секунд на кожен хід, починаючи з першого. Загалом у змаганнях брали участь 54 юнаки. Валентин Прокоф’єв свою бронзову медаль здобув з результатом 7 очок, набравши на пів очка менше, ніж переможець киянин Андрій Пальчук і срібний призер чемпіонату Михайло Тобак з Одеси.