Нафтохiмiк. Сайт газети "Нафтохiмiк-Калуш"
Соборна, 15 33333 Калуш
+380975555555 naftohimik@com.ua Пн.-Сб. 09:00- 18:00, Нд.- вихiдний
Увiйти

Калуські легкоатлети відзначилися на Універсіаді України

31 травня, 09:28
Переглядів: 369

На стадіоні ФК «Зірка» в Кропивницькому відбулася ХІV літня Універсіада України з легкої атлетики, де нагороди виборювали здобувачі вищої освіти.

У складі команди Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника гідно виступили на цих змаганнях калуські легкоатлети Тарас Шинкар і Ганна Шевчук (Суслик). 19-річний Тарас посів четверте місце в бігу на 400 м, встановивши особистий рекорд на цій дистанції – 48,05 сек. та виконавши норматив на чемпіонат Європи з легкої атлетики серед юніорів. А 22-річна Ганна, котра нещодавно виступала на Кубку Європи зі спортивної ходьби на 20 км, у Кропивницькому стала чемпіонкою Універсіади України, пройшовши найшвидше 10000 метрів.

Тарас Шинкар і Ганна Шевчук нині продовжують займатися в своїх калуських тренерів з легкої атлетики Миколи Шевчука та Марти Ханенків. А в ПНУ ім. Василя Стефаника безпосереднім наставником цих студентів є старший викладач кафедри спортивно-педагогічних дисциплін, майстер спорту з легкої атлетики Дмитро П’ятничук. Він і готував збірну команду вузу до ХІV літньої Універсіади України з легкої атлетики та був її тренером-представником на цих змаганнях.

Тренер з легкої атлетики Микола Шевчук, коментуючи виступи своїх підопічних у Кропивницькому, особливо відзначив спортивне досягнення Тараса.

– Учасниками Універсіади України були студенти, аспіранти, докторанти, ад’юнкти, курсанти університетів, академій, інститутів та коледжів у структурі закладів вищої освіти денної форми навчання 1994 року народження і молодші, – констатував співрозмовник. – У бігу на 400 метрів серед чоловіків брали участь 106 легкоатлетів. Перше і друге місця посіли майстри спорту України Олексій Поздняков,1995 р. н. (Сумський державний університет) та Іван Будзинський, 1996 р. н. (Національний університет фізичного виховання і спорту України, м. Київ). Третім фінішував студент Сумського державного університету Олександр Погорілко, однорічник Тараса, який випередив мого вихованця тільки 0,05 сек.

Обидва юніори досягли кращого результату за норматив на чемпіонат Європи з легкої атлетики серед спортсменів 18-19-річного віку, який становить 48,15 сек. Він проводитиметься 18-21 липня 2019 року в шведському місті Борос.

Звісно, Тарас Шинкар у Кропивницькому пробіг 400-метрову дистанцію дуже добре, бо і новий особистий рекорд встановив (попередній кращий результат спортсмена – 48,83 сек. був зафіксований 10 травня цього року в Ужгороді), і виконав норматив на чемпіонат Європи. Але цей приємний факт на сьогодні ще не гарантує йому участь в чемпіонаті Європи з легкої атлетики серед юніорів.

За словами Миколи Шевчука, з бігунів на 400 метрів від України поїдуть до Швеції змагатися максимум чотири атлети й передусім ті, котрі не тільки виконали норматив на чемпіонат Європи, а й досягли найкращих результатів у поточному році. Всі вони можуть виступати за збірну України в командній естафеті, але тільки двоє найшвидших українських юніорів матимуть право ще й особисто боротися за нагороди чемпіонату Європи з бігу на 400 метрів. А в Україні в цій легкоатлетичній дисципліні є дуже багато сильних бігунів юніорського віку й між ними існує надзвичайно велика конкуренція у відборі на міжнародні змагання. Будь-хто з них ще до початку чемпіонату Європи може поліпшити свої особисті спортивні досягнення на інших змаганнях всеукраїнського чи міжнародного рівня. Але останнім та найбільш вирішальним у відборі на поїздку до Швеції для 18-19-річних бігунів буде чемпіонат України з легкої атлетики серед юніорів, який проводитиметься 28-30 червня в Луцьку. І до підготовки до нього з неабиякою відповідальністю повинен поставитися Тарас Шинкар.

0 коментарiв
Хочете повідомити нам свою новину? Пишіть на електронну адресу knkalush@gmail.com. Слідкуйте за нашими новинами та публікаціями у загальнодоступній групі «Нафтохімік-Калуш» на сторінці у Facebook.

Читайте також

Реєстрація
Зареєструватись

К сожалению, браузер, которым вы пользуетесь, морально устарел,
и не может нормально отображать сайт.

Пожалуйста, скачайте любой из следующих браузеров: