Нафтохiмiк. Сайт газети "Нафтохiмiк-Калуш"
Соборна, 15 33333 Калуш
+380975555555 naftohimik@com.ua Пн.-Сб. 09:00- 18:00, Нд.- вихiдний
Увiйти

Тарас Шинкар переміг на всеукраїнських змаганнях

19 грудня, 16:49
Переглядів: 1142

16 грудня в манежі Броварського вищого училища фізичної культури пройшли всеукраїнські змагання з легкої атлетики серед юнаків і дівчат 2000 року народження і молодших, присвячені пам’яті заслуженого тренера України Сергія Операйла. Збірну команду Івано-Франківської області представляли на них шестеро юних спортсменів, четверо з яких є вихованцями калуських тренерів з легкої атлетики.

Незважаючи на малу кількість атлетів з Івано-Франківщини, котрі виступали лише в окремих бігових дисциплінах, вони спромоглися набрати 147 очок і посісти в загальнокомандному заліку 13 місце серед 22 команд з різних областей України та міста Києва. Найбільший особистий внесок в досягнення такого підсумкового спортивного результату нашої команди зробив 17-річний Тарас Шинкар, який тренується під керівництвом тренерів-викладачів Калуської ДЮСШ й Івано-Франківської обласної СДЮШОР ФСТ «Україна» Марти Ханенків і Миколи Шевчука та Прикарпатського національного університету ім. Василя Стефаника Дмитра П’ятничука, де зараз навчається на першому курсі цього вузу. Він на цих всеукраїнських змаганнях з легкої атлетики в приміщенні здобув перемогу в бігу на 800 метрів серед юнаків, встановивши на цій дистанції новий особистий та обласний рекорд – 1:59.88.

– Ми тільки восени цього року після більш як річної перерви відновили з Тарасом Шинкарем заняття з бігу на 800 метрів, – говорить його тренер Микола Шевчук. – До того часу юнака залучав до різних змагань в основному з бігу на 400 м. І в довгому спринті він за рік досяг певних позитивних результатів як на всеукраїнських, так і міжнародних змаганнях. Але водночас у процесі тренувань і виступів вихованця на змаганнях побачив і зрозумів, що Тарас, який наступного року вже перейде в категорію «юніори», міг би краще проявити себе і досягти вагоміших спортивних успіхів у бігу на 800 метрів.

У першому ж офіційному старті мої сподівання щодо його можливостей та здібностей виконувати поставленні завдання й відпрацьовану програму з бігу на 800 метрів фактично справдились. На IX міжнародний турнір з легкої атлетики «College Open», що проходив на початку грудня 2017 року в Івано-Франківському коледжі фізичного виховання, Тарас здобув переконливу перемогу, подолавши дистанцію з новим рекордом цих змагань – 2:00.54. Донедавна він належав також моєму вихованцеві Юрію Грищишину – 2:00.57.

Микола Шевчук також повідомив, що ще одну медаль на всеукраїнських змаганнях у Броварах виборола 16-річна Дарина Токарєва з Івано-Франківська, яка займається у заслуженого тренера України з легкої атлетики Михайла Перегінця. Вона посіла третє місце в бігу на 800 метрів серед дівчат.

Високих результатів на цих змаганнях досягли і калуські легкоатлетки Анна Проданчук (4 місце в бігу на 1500 метрів, тренер-викладач Калуської ДЮСШ Микола Богоносюк) та Вікторія Кривцун (5 місце в бігу на 800 метрів, з якою займаються тренери Микола Шевчук і Марта Ханенків.

Василь ТКАЧУК.

На світлині Василя Мельника: Тарас Шинкар зі своїми тренерами Мартою Ханенків і Миколою Шевчуком.

142 коментарiв

Читайте також

Реєстрація
Зареєструватись

К сожалению, браузер, которым вы пользуетесь, морально устарел,
и не может нормально отображать сайт.

Пожалуйста, скачайте любой из следующих браузеров: