Нафтохiмiк. Сайт газети "Нафтохiмiк-Калуш"
Соборна, 15 33333 Калуш
+380975555555 naftohimik@com.ua Пн.-Сб. 09:00- 18:00, Нд.- вихiдний
Увiйти

Відійшов у вічність відомий тренер Омелян Куцук

25 вересня, 12:02
Переглядів: 77

24 вересня перестало битися серця легендарного тренера – Омеляна Йосиповича Куцука.

Омелян Куцук народився 2 січня 1941 року в м. Тлумач Івано-Франківської області. 

Упродовж 51 року, з 1969 по 2020, працював у ДЮСШ Калуської міської ради старшим тренером відділення та тренером-викладачем зі спортивного орієнтування, інформує «НК» з посиланням на Калуську міську раду. 

У період з 1973 по 1992 роки був директором цієї ж школи.

В 1978 році з ініціативи Омеляна Куцука в школі відкрито відділення спортивного орієнтування.

За роки роботи виявив високий рівень професіоналізму, як керівник позашкільного закладу та організатор дитячого колективу. Багато років був провідним тренером збірної команди України – очолював делегації збірних команд України під час виїздів на міжнародні змагання; членом президії тренерської ради федерації спортивного орієнтування України, головою обласної Федерації спортивного орієнтування та головою обласного Клубу спортивного орієнтування «Азимут».

Упродовж трудової діяльності проводив науково-дослідницьку роботу: розробив регіональну програму для гуртків позашкільних закладів, а також – співавтор першої в Україні навчальної програми для ДЮСШ, СДЮШОР та шкіл вищої спортивної майстерності «Орієнтування спортивне».

З початку 90-х років підготував 30 членів збірних команд України, 2 майстрів спорту України міжнародного класу, більше тридцяти майстрів спорту України, багаторазових переможців та призерів кубків світу і Європи серед національних команд і військових. 

Омелян Йосипович був суддею національної категорії зі спортивного орієнтування. Неодноразово призначався головним суддею чемпіонатів України з літнього орієнтування, орієнтування на лижах, студентських Ігор України.

За вагомий особистий внесок у розвиток фізичної культури і спорту в Україні Указом Президента України Омеляну Йосиповичу присвоєно почесне звання «3аслужений працівник фізичної культури і спорту України».

За багаторічну спортивну, виховну і методичну роботу відзначений багатьма нагородами: обласними, міністерськими. У 2008 році Омеляну Куцуку присуджено міську педагогічну премію імені Костянтини Малицької, а в 2022 отримав звання «Почесний громадянин Калуської міської територіальної громади».

Кращі вихованці легендарного тренера продовжують його справу – працюють у галузі фізичної культури та спорту України та Європи. 

Він творив, запалював інших, давав поштовх до продовження справи виховання спортивних резервів. 

Омелян Йосипович житиме вічно у пам'яті Калуської громади, в своїх вихованцях, які вже стали тренерами і допомагають формуватися новим талановитим особистостям.

Попрощатися з Омеляном Куцуком можна в будинку смутку УГКЦ Успення Пресвятої Богородиці, вул. Тихого, 6 а.

Чин похорону розпочнеться у вівторок, 26 вересня, о 12:00.

Вічна пам'ять легендарному тренеру Омеляну Куцуку!

 

0 коментарiв
Хочете повідомити нам свою новину? Пишіть на електронну адресу knkalush@gmail.com. Слідкуйте за нашими новинами та публікаціями у загальнодоступній групі «Нафтохімік-Калуш» на сторінці у Facebook.

Читайте також

Реєстрація
Зареєструватись

К сожалению, браузер, которым вы пользуетесь, морально устарел,
и не может нормально отображать сайт.

Пожалуйста, скачайте любой из следующих браузеров: