Нафтохiмiк. Сайт газети "Нафтохiмiк-Калуш"
Соборна, 15 33333 Калуш
+380975555555 naftohimik@com.ua Пн.-Сб. 09:00- 18:00, Нд.- вихiдний
Увiйти

Коли на маршрути вийдуть комунальні автобуси?

05 вересня, 11:04
Переглядів: 1131

У червні цього року в Калуш прибули чотири автобуси білоруського виробництва МАЗ, які мають стати першими автобусами комунального автотранспорту міста. Проте досі на вулиці Калуша вони не виїхали і коли це станеться також ще невідомо.

4 червня комунальне підприємство «Калуський муніципальний ринок» уклало договір з «Укргазбанком» на надання послуг з фінансового лізингу для закупівлі білоруських автобусів. Сума договору складає 12 млн 449 тис. грн. Комунальне підприємство відразу сплатило 20 відсотків вказаної суми. Решту коштів (разом із банківськими відсотками) місто буде сплачувати протягом п’яти років.

Хоча автобуси закупило одне комунальне підприємство, але фактично вони будуть в управлінні іншого – «Екоресурсу». Як пояснено при закупівлі, це пов’язано з тим, що КП «Калуський муніципальний ринок» є прибутквим підприємством, а, отже, з ним можна укладати договори про кредитування.

Нагадаємо, що КП «Екоресурс» було створено в 2018 році й фактично воно є «двійником» «Екосервісу». У червні цього року на сесії Калуської міської ради депутати прийняли рішення про внесення змін до Статуту цього комунального підприємства, зокрема, доповнили його види діяльності – «здійснення пасажирських наземних перевезень міського та приміського сполучення, інших видів перевезень автодорожнім транспортом, технічне обслуговування та ремонт автотранспортних засобів».

На останній сесії Калуської міської ради, яка відбулася 27 серпня, депутати виділили додатково 200 тис. грн для фінансової підтримки «Екоресурсу». Як пояснив у коментарі журналістці «НК» начальник управління економічного розвитку міста Юрій Соколовський, ці кошти необхідні підприємству для початку роботи за новим видом діяльності, зокрема вони будуть використані для виплат зарплати 8 водіям, яких взяли на роботу ще в серпні, закупівлі пального, квитків. Також їх частина необхідна для ведення відповідної бухгалтерської програми.

Основною причиною, чому автобуси досі стоять в гаражах, є те, що КП «Екоресурс» досі не отримало ліцензію на пасажирські перевезення. Як пояснив Ю.Соколовський, транспортну ліцензію видає лише Укртрансбезпека (Державна служба України з безпеки на траспорті), а вони не проводять засідання фактично від травня цього року в зв’язку з карантинними обмеженнями. Очікувалося, що у п’ятницю, 28 серпня, «Екоресурс» таки отримає ліцензію, проте навіть станом на 2 вересня цього ще не сталося.

Начальник управління економічного розвитку міста також зазначив, що в автобусах додатково встановлені системи обліку пасажирів та голосового оповіщення:

­ На дверях автобусів вже встановили датчики, які дозволяють порахувати кількість пасажирів, що заходять у салон та відповідно виходять на зупинках. Для нас це важливо, оскільки ми зможемо порахувати пасажиропотік, навіть по зупинках. Дані будуть передаватися через комп’ютерну програму в «Екоресурс», проте ми теж будемо мати доступ до них. Зараз ще чекаємо на встановлення в автобусах GPS-навігаторів, для того, щоб можна було оголошувати зупинки на маршрутах. Це має відбутися на днях. Також хочу зазначити, що АТ «Укргазбанк», який юридично є власником автобусів, вже виготовив всі необхідні документи у МРЕО. Тому для їх експлуатації ми чекаємо тільки на ліцензію, – наголосив Ю.Соколовський.

Планується, що два автобуси будуть курсувати на маршруті до лікарні в Підгірках, а по одному – до Височанки та на Загір’я.

На сесії депутати в черговий раз підняли питання перевезення представників пільгових категорій, їхній облік і частка в загальному пасажиропотоці. З цього приводу Юрій Володимирович зазначив, що в управлінні розуміють всю важливість цього питання, проте додаткових коштів на запровадження, наприклад, «картки калушанина» (за аналогією з «карткою іванофранківця») зараз немає, оскільки в міському бюджеті й так є значне недоотримання коштів у зв’язку з карантинними обмеженнями.

Отож, автобуси є фактично готовими до виходу на маршрути. Затримка відбувається через складні бюрократичні механізми щодо отримання ліцензії на перевезення, які діють в Україні. Проте у випадку, коли вони почнуть курсувати, очікується, що якість пасажирських перевезень у місті покращиться. А якщо цей досвід стане успішим, то, можливо, керівники міста будуть думати над збільшенням комунального автопарку.

Ірина САВКА.

0 коментарiв
Хочете повідомити нам свою новину? Пишіть на електронну адресу knkalush@gmail.com. Слідкуйте за нашими новинами та публікаціями у загальнодоступній групі «Нафтохімік-Калуш» на сторінці у Facebook.

Читайте також

Реєстрація
Зареєструватись

К сожалению, браузер, которым вы пользуетесь, морально устарел,
и не может нормально отображать сайт.

Пожалуйста, скачайте любой из следующих браузеров: