Нафтохiмiк. Сайт газети "Нафтохiмiк-Калуш"
Соборна, 15 33333 Калуш
+380975555555 naftohimik@com.ua Пн.-Сб. 09:00- 18:00, Нд.- вихiдний
Увiйти

Перевізники: «В умовах карантину без співпраці з «КАРПАТНАФТОХІМом» нам було б сутужно»

30 квітня, 15:27
Переглядів: 1212

Днями мав телефонну розмову з директорами товариств з обмеженою відповідальністю «КАЛУШ-ТРАНС» і «ЛЮКС ТРАНС» Олегом Ференсом та Ігорем Бучаком про ситуацію в їхніх трудових колективах у зв’язку з поширенням коронавірусної інфекції. Стосувалася вона переважно нових обставин діяльності обидвох підприємств в умовах карантину, забезпечення зайнятості водіїв, їхньої особистої безпеки, виконання протиепідемічних заходів з підготовки салонів автобусів, задіяних до перевезень пасажирів, та вимог щодо попередження випадків вірусного інфекційного зараження людей у транспортних засобах перевізників.

Ігор Бучак:

– Порівняно з іншими перевізниками в нас не найгірша ситуація. Коли в Україні ввели карантин, підприємство не припинило діяльність і досі продовжує працювати, хоча через світову пандемією коронавірусної хвороби COVID-19 ми втратили замовників на туристичні перевезення, в тому числі й міжнародні. Наскільки ця перерва у співпраці з туроператорами затягнеться, важко спрогнозувати, бо країни продовжують тримати закритими свої кордони для туристів. А в сезонні періоди, особливо влітку, ТОВ «ЛЮКС ТРАНС» найбільше заробляло саме на туристичних міжнародних перевезеннях в Європу. Тому благо, що під час карантину працює ТОВ «КАРПАТНАФТОХІМ», з яким ми маємо укладений договір на 2020 рік про перевезення з території міста працівників підприємства в напрямку виробництва етилену і поліетилену та назад. Крім того, з 19 березня за додатковим договором з «КАРПАТНАФТОХІМом», підписаним на період карантину, ми перевозимо нафтохіміків з окремих сіл Калуського району на роботу та в зворотному напрямку за визначеними маршрутами. Ці додаткові оплачувані підприємством автобусні рейси, а також надання деяким іншим дрібнішим замовникам послуг з перевезення автобусами їхніх працівників ще терпимо дозволяють «ЛЮКС ТРАНСу» триматися на плаву.

Також маємо надію на поліпшення фінансової ситуації в нашому товаристві за рахунок відновлення співпраці з ДП «ВО «Карпати». З 20 березня воно не працювало у зв’язку з карантином в Україні та закриттям у Європі заводів з виробництва автомобілів марок «Volkswagen», «Porsche», «Mercedes», «Skodа», для яких тут виготовляють кабельно-провідникову продукцію. Ми ж забезпечували доставку до Івано-Франківська працівників цього підприємства, що проживають в Калуші та деяких селах Калуського району, та відповідно забезпечували їх перевезення в зворотному напрямку. Минулого понеділка, 27 квітня, ДП «ВО «Карпати» частково відновило роботу. Тому кілька автобусів ТОВ «ЛЮКС ТРАНС» вперше після перерви повезли туди людей з Калуша. Якщо все буде нормально, виробничий процес в «Карпатах» проходитиме з дотриманням всіх вимог Міністерства охорони здоров’я України під час дії карантину, то. думаю, що від них ми отримаємо пропозицію про відновлення перевезення працівників.

Олег Ференс:

– Під час карантину колектив ТОВ «КАЛУШ-ТРАНС» працює, дотримуючись виконання запроваджених обмежувальних заходів. Ми припинили всі міські пасажирські перевезення на автобусних маршрутах загального користування, що здійснювали на договірних умовах із виконавчим комітетом Калуської міськради. Це суттєвий відсоток у загальному обсязі робіт нашого підприємства, які виконувалися до постанови уряду про запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19. Також зараз не надаємо послуги з нерегулярних пасажирських перевезень на різні масові (ювілейні, святкові, культурні, розважальні, спортивні, релігійні, рекламні та інші) заходи, проведення яких заборонено.

Продовжуємо тільки обслуговувати своїх давніх партнерів – Калуську ТЕЦ і ТОВ «КАРПАТНАФТОХІМ». З ними постійно співпрацюємо, починаючи з 2004 року. І зараз я відверто можу сказати, що без перевезень працівників цих підприємств на роботу і з роботи ТОВ «КАЛУШ-ТРАНС» теж би в умовах коронавірусної епідемії тимчасово припинило свою діяльність, як і більшість інших міських та районних перевізників. Особливо підсобив з роботою для водіїв автобусів «КАРПАТНАФТОХІМ», де подбали про додаткові перевезення працівників із сіл на роботу та назад до їхніх місць проживання. Згідно з договором та графіками руху автобусів, погодженими та підписаними з підприємством, ми виконуємо рейси за маршрутами з Верхнянського, Войнилівського, Бережницького, Новицького та інших напрямків, а також доставляємо працівників на роботу з житлового масиву Підгірки.

Крім того, на замовлення міської влади ще перевозимо медичних працівників за маршрутом від умовної зупинки «Мисливець» (вул. Б. Хмельницького) до Калуської центральної лікарні з обумовленими зупинками на маршруті та у зворотному напрямку. А також доставляємо медиків з сіл на роботу до Калуської ЦРЛ і Калуської районної лікарні за визначеними рейсовими маршрутами, окремі з яких починаються навіть від Дорогова Тисменицького району та проходять через населені пункти Калуського району. Ці перевезення виконуються щоденно, в тому числі й у вихідні та святкові дні.

– Чи вистачає у вас транспортних засобів здійснювати додаткові автобусні рейси в карантинний період з дотриманням вимог щодо чисельності пасажирів?

І. Бучак:

– У нас разом з підприємцем, з яким співпрацюємо, є 15 автобусів з кількістю місць для сидіння від 18 до 72. Їх достатньо, щоб забезпечувати в карантинний період всі перевезення пасажирів відповідно до договорів із замовниками. Наразі ще є навіть вільні транспортні засоби, які не задіюються до перевезень.

О. Ференс:

– Значна кількість малих автобусів, якими раніше забезпечувалися регулярні міські пасажирські перевезення на маршрутах загального користування, сьогодні простоює. А більші автобуси майже всі працюють на рейсах. Один такий автобус постійно перебуває в резерві, бо досі ми пасажирів не перевозили з сіл, а там, як переконалися водії, дороги в дуже з занедбаному стані й транспортний засіб не завжди вдається вберегти від поломок. Зокрема, станом на сьогодні вже один автобус вийшов з ладу й перебуває на ремонті.

– Карантин змусив вас внести корективи в забезпечення зайнятості працівників та виплат зарплат?

І. Бучак:

– Так, ми надали деяким працівникам платні відпустки. І кожен з них з розумінням поставився до ситуації щодо роботи підприємства в умовах введеного в Україні карантину. Двоє водіїв пішли у безплатні відпустки, бо дружини дуже переживали, щоб вони при виконанні своїх обов’язків не заразилися ГРВІ чи коронавірусною інфекцією.

На сьогодні в товаристві «ЛЮКС ТРАНС» немає таких працівників, які не були б зайняті роботою. Працюють не тільки водії, яким намагаємося надавати більш-менш одинакову кількість рейсів, а й слюсарі, котрі підремонтовують транспортні засоби. Зарплата виплачується своєчасно. Звісно, що може хтось і дещо меншу платню отримує, ніж при звичному режимі роботи підприємства. Бо раніше, якщо водій зранку виконував рейс, наприклад, за маршрутом до виробництва етилену і поліетилену, то в обід ще робив рейс з Калуша до Івано-Франківська та назад, перевозячи працівників ДП «ВО «Карпати». Але через простій цього підприємства ми поки що не мали можливості надавати послуги з перевезення. А від кількості виконаних рейсів та їх протяжності найбільше залежить розмір зарплати водія.

О. Ференс:

– Фонд заробітної плати у ТОВ «КАЛУШ-ТРАНС» не змінився. Він залишився на тому ж рівні, що й був до карантину.

У нас зарплата водіїв формується по-різному, тобто залежить і від кількості та протяжності рейсів, а також від того, якими автобусами – малими чи великими та куди вони виконувалися. Щодня рознарядку проводить диспетчер, який намагається розподіляти серед шоферів рейси так, щоб в когось за місяць їх не вийшло аж забагато або дуже мало. Така система дотримання певної рівності в завантаженості працівників, які обслуговують автобусні маршрути, вироблена й працює вже віддавна.

– Які санітарні й протиепідемічні заходи вживаються на ваших підприємствах щодо забезпечення безпеки водіїв та пасажирів для недопущення випадків вірусного інфекційного зараження людей в автобусах?

І. Бучак:

– Всі наші водії забезпечені засобами індивідуального захисту, які підприємство закупило. Їх є достатньо. Крім того, у великих автобусах ми відгородили водіїв від пасажирів захисними стрічками, щоб не було близьких контактів з ними. На зупинках при посадці і висадці пасажирів передні двері в таких автобусах водіям рекомендовано не відкривати. На всіх автобусах з боку вхідних дверей встановлено таблички, щоб пасажири без масок в салон не заходили.

Двічі на день, зокрема після виконаних ранкових рейсів та ввечері після повернення автобусів на базу, водіями проводиться в салонах вологе прибирання та дезінфекція з використанням розведеного гіпохлориту натрію, який надало ТОВ «КАРПАТНАФТОХІМ». Також кожного водія ми забезпечили розприскувачами для дезінфікуючих рідин.

О. Ференс:

– Захисні маски і рукавиці для водіїв й інших працівників підприємства ми закупили ще до карантину та відразу, як він був введений, хоча ці засоби індивідуального захисту тоді булу в дефіциті. Гіпохлорит натрію для дезінфекції автобусів також отримали від «КАРПАТНАФТОХІМу». Крім того, для цього та нерозповсюдження бактерій в салонах автобусів закупили дві кварцові лампи.

Кварцування салонів автобусів проводиться один раз на день їхнього повернення з ранкових рейсів. Після кварцування салон 2-3 години провітрюється. Кожен водій вологе прибирання і дезінфекцію в своєму автобусі проводить сам двічі на день. Це все контролюється відповідальними працівниками підприємства.

За станом здоров’я водіїв слідкують та проводять їх медогляди наші дві медпрацівниці. Наразі серед працівників ТОВ «КАЛУШ-ТРАНС» хворих немає. Не зафіксовано у нашому колективі й жодного випадку захворювання на ГРВІ від початку карантину. Також сьогодні всі працюють з надією на те, що різні заборони в Україні, спричинені поширенням коронавірусної хвороби, в скорім часі будуть відмінені й наш колектив повернеться до звичного ритму й режиму роботи.

Розмову вів Василь ТКАЧУК.

0 коментарiв
Хочете повідомити нам свою новину? Пишіть на електронну адресу knkalush@gmail.com. Слідкуйте за нашими новинами та публікаціями у загальнодоступній групі «Нафтохімік-Калуш» на сторінці у Facebook.

Читайте також

Реєстрація
Зареєструватись

К сожалению, браузер, которым вы пользуетесь, морально устарел,
и не может нормально отображать сайт.

Пожалуйста, скачайте любой из следующих браузеров: