Нафтохiмiк. Сайт газети "Нафтохiмiк-Калуш"
Соборна, 15 33333 Калуш
+380975555555 naftohimik@com.ua Пн.-Сб. 09:00- 18:00, Нд.- вихiдний
Увiйти

Що зміниться з 1 жовтня в Україні: нові гроші, код IBAN і суворі правила видачі субсидій

01 жовтня, 12:00
Переглядів: 413

З 1 жовтня в Україні відбудеться ряд змін, які торкнуться фінансового ринку, оплати податків, комунальних послуг.

 Велика кількість змін пов'язана з нововведеннями в фінансовій сфері. Національний банк скасовує обіг частини монет, а також впроваджує в банківських установах новий стандарт рахунків. Міністерство соціальної політики має намір посилити правила нарахування субсидій на оплату житлово-комунальних послуг. Нові правила нарахування субсидій збігаються з початком опалювального сезону і новою ціною на газ з 1 жовтня.

Вводиться стандарт IBAN для банківських рахунків

З 1 жовтня також почнуть діяти міжнародні номери банківських рахунків – IBAN. У зв'язку з цим Державна фіскальна служби України заявила, що вводяться нові рахунки для оплати податків і зборів до державного та місцевих бюджетів. Стандарт IBAN – це 29 букв і цифр для рахунку. При цьому зберігається довжина номера аналітичного обліку, яка становить не більше 14 цифр.

ДФС України закликає перевірити реквізити для сплати податків і зборів на сайті податкових інспекцій.

Виводяться з обігу 3 види монет

Національний банк України з 1 жовтняпочинає виводити з обігу монети номіналом 1, 2 і 5 копійок. Для зручності розрахунків постановою НБУ банкам дозволено округляти платежі. Протягом року монети в 1, 2 і 5 копійок можна буде обміняти в будь-якому банку України, а з 1 жовтня 2020 року по 30 вересня 2022 рік – тільки в уповноважених банках –Ощадбанку, ПриватБанку, Райффайзенбанку Аваль.

Також очікується, що в Україні з'явиться нова монета номіналом у 5 гривень. Раніше НБУ вже анонсував і випустив банкноту в 1000 гривень. На новій купюрі зображений вчений Володимир Вернадський.

Посилюються правила нарахування субсидій

Кабінет міністрів України оприлюднив уточнені правила нарахувань субсидій, які вступлять в силу з 1 жовтня 2019 року.

Підстави для відмови у виплаті субсидій

Опалювальна площа житлового приміщення перевищує 120 кв. м для квартир в багатоквартирному будинку, 200 кв. м для індивідуальних будинків. Правило не стосується дитячих будинків сімейного типу, прийомних сімей, багатодітних сімей, сімей, в яких проживають 3 і більше дітей.

Хтось із членів сім'ї має у власності транспортний засіб, що підлягає держреєстрації та з дати випуску якого пройшло менше 5 років. Це не стосується мопедів і транспортних засобів, отриманих безоплатно або придбаних на пільгових умовах за допомогою управлінь праці та соціального захисту населення.

У складі сім'ї є особи, які досягли 18-річного віку за станом на початок періоду, за який враховуються доходи для призначення житлової субсидії, і при цьому за інформацією ДПС, ПФУ у них взагалі відсутні доходи, які враховуються при призначенні житлової субсидії; або нарахований середньомісячний сукупний дохід менший, ніж розмір мінімальної зарплати, встановленої на початок періоду, за який враховуються доходи для призначення житлової субсидії; або вони за них не сплатили ЄСВ в розмірі не менше мінімального, сумарно протягом 3 місяців в періоді, за який враховуються доходи для призначення житлової субсидії.

Будь-хто з членів сім'ї протягом останніх 12 місяців придбав або іншим законним способом отримав право власності на земельну ділянку, квартиру (будинок), транспортний засіб, будівельні матеріали, інші товари довгострокового вжитку або оплатив (одноразово) будь-які послуги (крім медичних, освітніх і житлово-комунальних послуг) відповідно до соціальної норми житла на суму, яка на дату оплати перевищує 50 тис. грн;

При наявності боргів за ЖКП, прострочених понад 1 місяць і які перевищують 20 неоподатковуваних мінімумів доходів (на 1 жовтня 2019 року це 540 грн),

Громадянин не повернув надміру перераховану (виплачену) суму житлової субсидії за попередні періоди або не платить суми до повернення.

В складі сім'ї є боржники з виплати аліментів і не платять їх довше 3 місяців (крім осіб, які алко- або наркозалежні, що підтверджується довідкою від лікаря, осіб, до яких застосовуються заходи забезпечення кримінального провадження у вигляді відсторонення від роботи (посади), осіб, до яких застосовується запобіжний захід у вигляді домашнього арешту або тримання під вартою).

Водії мають включати фари вдень

Патрульна поліція України нагадує водіям, що з 1 жовтня до 1 травня наступного року включені ближнє світло або денні ходові вогні є обов'язковою умовою для пересування автомобілів за межами населених пунктів. За порушення цього пункту Правил дорожнього руху передбачено штраф у 425 грн.

Нові ціни на розподіл електрики

Національна комісія з регулювання в сферах енергетики і комунальних послуг змінила з 1 жовтня вартість послуг операторів системи розподілу електричної енергії.

Для ТОВ «ДТЕК Високовольтні мережі» вартість послуг підвищилася на 37,6% і 50,8% залежно від класу. Для КП «Міські електричні мережі» схвалено зниження вартості послуг з розподілу електроенергії на 18,9% і 20,2%.

Оф. інф.

0 коментарiв
Хочете повідомити нам свою новину? Пишіть на електронну адресу knkalush@gmail.com. Слідкуйте за нашими новинами та публікаціями у загальнодоступній групі «Нафтохімік-Калуш» на сторінці у Facebook.

Читайте також

Реєстрація
Зареєструватись

К сожалению, браузер, которым вы пользуетесь, морально устарел,
и не может нормально отображать сайт.

Пожалуйста, скачайте любой из следующих браузеров: