Нафтохiмiк. Сайт газети "Нафтохiмiк-Калуш"
Соборна, 15 33333 Калуш
+380975555555 naftohimik@com.ua Пн.-Сб. 09:00- 18:00, Нд.- вихiдний
Увiйти

В Калуській громаді вже працюють 13 релокованих підприємств

23 жовтня, 08:09
Переглядів: 1936

Індустріальний Калуш із селами, які входять до складу міської територіальної громади, сьогодні залишається найпривабливішою в Івано-Франківській області територією для створення й розвитку бізнесу, вкладання в цю справу інвестицій, а також для переїзду підприємств із зони бойових дій та відновлення тут своєї діяльності.

Промисловий потенціал Калуської МТГ формують 40 великих і 500 малих підприємств. За показниками промислового виробництва громада є лідером Прикарпаття. Переваги для організації та розвитку бізнесу в Калуші – розвинена інфраструктура, близькість до кордону, наявність вищих навчальних закладів, які готують необхідних спеціалістів.

Про це та багато чого іншого йшлося у виступі голови Калуської МТГ Андрія Найди перед учасникам ділового форуму «Прикарпаття – регіон для релокації», який 13 жовтня відбувався в Калуші з ініціативи Івано-Франківської торгово-промислової палати та Івано-Франківської жіночої ділової палати за підтримки ПРООН у межах програми ООН із відновлення та розбудови миру. А більш детально про вимушену релокацію до Калуської громади підприємств з регіонів України, які охоплені війною, ми попросили розповісти начальника управління економічного розвитку міста Юрія Соколовського.

– В Україні прийнята та діє державна програма релокації підприємств, що знаходяться у зоні бойових дій, – говорить Юрій Володимирович. – Відповідно бізнесу, який планує переміститися до безпечних регіонів, надається допомога у підборі місць для виробничих потужностей, перевезенні обладнання, розселенні персоналу та пошуку нових працівників. І органи місцевого самоврядування в цій підтримці підприємств і підприємців, які виявляють бажання релокувати свій бізнес, відіграють важливу роль. Також влада Калуської МТГ зацікавлена в тому, щоб вони переїжджали до нас, організовували свою діяльність, створювали нові робочі місця, сплачували податки й таким чином поліпшували економічний і фінансовий стан громади та загалом України. Для цього у нас створена відповідна база земельних ділянок, об’єктів нерухомості, які пропонуються для використання та розміщення підприємствам, що шукають вигідні й безпечні локації для переїзду.

– Скільки роботодавців, які за державною програмою релокації підприємств подавали заявки на переміщення, на сьогодні вже вирішили всі питання і ведуть підприємницьку діяльність в Калуській громаді?

– З початку повномасштабного російського вторгнення до Калуської громади релокувалися загалом понад 20 підприємств, з них 13 вже завершили переїзд та працюють. На трьох підприємствах, що перемістилися, ще ведуться на новому місці їхньої локації підготовчі роботи до пуску. Зокрема роботодавцями організовано проведення ремонту приміщень та монтажу обладнання.

Власники шістьох релокованих підприємств наразі не ведуть на території Калуської МТГ якоїсь активної діяльності, але своє перевезене обладнання продовжують зберігати на складах чи в інших приміщенням, які їм надано. До речі, чимало підприємств, які переїхали з регіонів України, де ведуться активні бойові дії, розмістили свої потужності й уже налагодили виробництво в нашому індустріальному парку «Kalush industrial HUB», а деяким тут безоплатно надано площі для зберігання обладнання.

Крім того, на сьогодні ще 10 заявок від суб’єктів господарської діяльності про переміщення опрацьовуються спеціально створеною в Калуській громаді робочою групою.

– Звідки найбільше переїхало до Калуша та сіл громади підприємств із тих, які вже працюють або перевезли обладнання?

– Із Харківщини та Київщини. Є також у нас релоковане підприємство «Агропродукт» із Кіровоградської області, яке спеціалізується на виробництві добавок до продуктів харчування, сухарів і сухого печива, кондитерських виробів, тортів і тістечок тривалого зберігання.

Переїхало до Калуша і підприємство «ВДМ-Ресурс» з Кривого Рогу, яке зараз в орендованому приміщенні готується розгорнути свою діяльність. Криворіжці планують займатися збором і переробкою електронних відходів.

Також буквально у вересні в нашому місті запрацювало відоме інноваційне українське товариство «НВП «сузір’я», яке займається виготовленням для домашніх тварин товарів групи компаній Suziria Group Company –ормів, одягу, дряпок, кігтеточок для котів, ласощів для птахів і гризунів, продукції з пластмас, шкіри та інших матеріалів. Для виробництва товарів у Калуші підприємство придбало нове сучасне обладнання та залучило до виготовлення продукції переважно місцевих мешканців, які пройшли навчання в експертів з Харкова. Там також розташоване його одне виробництво, яке продовжує працювати в обмеженому режимі з дотриманням норм і правил безпеки діяльності в умовах воєнного стану.

– Калуш – потужне промислове місто й уже сказаного вами можна зрозуміти, що до нас релокувалися підприємства, переважна більшість з яких спеціалізується на виробництві товарної продукції й переробці сировини.

– Це насправді так. До Калуської громади перемістили свій бізнес в основному підприємства промислової групи. Але не тільки. Фактично з перших днів війни до Калуша переїхала з Харкова державно установа «Державний науково-дослідний і проектний інститут основної хімії». З центрального офісу цієї установи прибули його працівники, перевезено все необхідне обладнання до будівлі нашого інженерного корпусу. В приміщенні, в якому вони зараз здійснюють свою діяльність, проведено відповідні ремонтні роботи.

Також у нас працює ТОВ «ПРОФІ ТРЕЙД ЮА» з Київщини. Воно в основному займається оптовим продажем різних побутових товарів, сільськогосподарської техніки, обладнання та запчастин.

– Розкажіть трохи детальніше про окремі релоковані підприємства та продукцію, яку вони вже виробляють на території Калуської громади.

– На вільних виробничих площах ПрАТ «Калуський завод «Будмаш» сьогодні здійснює свою діяльність ТОВ «Київський завод підіймально-транспортного обладнання». Це провідне українське підприємство з виробництва кранів та іншого обладнання різної вантажопідйомності. Воно також реалізує як стандартні, так і нестандартні проєкти для всіх галузей промисловості – від етапу проєктування до монтажу та введення кранів в експлуатацію, забезпечує гарантійне й післягарантійне обслуговування виготовленого кранового обладнання.

Вся продукція підприємства відповідає діючим європейським і українським нормативам у галузі кранового обладнання, що підтверджується необхідними сертифікатами, деклараціями відповідності та дозволами.

Крім запуску в Калуші повномасштабного виробництва кранів, на сьогодні вже повністю сформований регіональний сервісний центр ТОВ «Київський завод ПТО». Наявність всіх основні кранових компонентів дозволяє підприємству виготовляти та монтувати вантажопідйомні крани у найкоротші терміни – до 10 днів з моменту замовлення. Також воно може забезпечувати всім зацікавленим компаніям та приватним підприємцям поставку оригінальних запчастин для кранів і тельферів за цінами заводів-виробників.

Київське підприємство планує подальше розширення в Калуші свого виробництва, залучаючи для цього молодих місцевих фахівців на робочі та інженерні спеціальності. Наразі на ньому вже працевлаштовано більше двох десятків осіб.

Ще наприкінці березня до нас релакувалася з Харкова зовнішньоторгівельна фірма «Моторімпекс», яка спеціалізується на виробництві й постачанні споживачам гідравлічного устаткування, комплектуючих до різної техніки та обладнання, що використовується в сільському господарстві й промисловості. В Україні вона представляє понад 40 виробників та на сьогодні на складі має понад 200 тисяч найменувань продукції.

В Калуш керівництво компанії «Моторімпекс» перевезло частину своїх верстатів і вже у квітні налагодило виробництво гідравлічних блоків. Також в нашому місті планує добудувати малярну камеру, змонтувати лінію з оксидації й запустити виробництво гідравлічних систем.

Основне ж виробництво фірми залишилося й продовжує працювати в Харкові. Звідти до нас переїхала лише четверта частина працівників з сім’ями, яких забезпечено житлом, а їхніх дітей прийняли на навчання загальноосвітні навчальні заклади. Потребу «Моторімпексу» в додаткових робітниках для підприємства в Калуші задоволено за рахунок місцевих жителів з відповідною освітою.

Поступово нарощує виробництво і водночас продовжує монтувати нові лінії релокований в Калуську громаду завод композитної арматури та сітки «IMPERATYV». Вироблені ним сучасні матеріали використовують будівельники для армування фундаментів, доріг, бетонних виробів та інших будівельних конструкцій. Однак через війну всі основні виробничі потужності, що були розташовані в Руській Лозовій на Харківщині, з перших днів російського збройної агресії опинилися під ворожою окупацією. А з Харкова, який тоді вже рашистами інтенсивно обстрілювався, керівництву підприємства вдалося перевезти лише офісне обладнання, склад та частину працівників. Тому в Калуській громаді харків’яни почали відновлювати своє виробництво будівельних композиційних матеріалів фактично з нуля. З того, що привезли зі складу, та із закупленого нового обладнання змонтували одну лінію, на якій вже довший період виробляють продукцію. А в перспективі планують запустити ще чотири лінії, обладнання для яких частково виготовили й продовжують монтувати.

За словами співвласників заводу Андрія Загребельного та Бориса Ніколенка, сьогодні на запущеній в Калуші лінії виробляють композитну сітки HARDmesh і вже готові її відвантажувати. Також уже частково випускається композитна арматура. Зараз завод працює максимум на 20-30 відсотків від довоєнної потужності. Але їхня основна мету –повністю відновити і навіть примножити довоєнну потужність підприємства, щоб створювати нові робочі місця та забезпечити будівельний ринок сучасним і більш економічним матеріалом, який спроможний замінити сталеву арматуру там, де це можливо за будівельними нормами. В умовах зменшення виробництва металу та його здорожчання це допоможе державним та приватним забудовникам споруджувати нові та відновлювати пошкоджені російськими окупаційними військами будівлі й об’єкти критичної інфраструктури України.

Крім вищезгаданих релоковиних підприємств, на території Калуської громади на сьогодні вже більш-менш налагодили свою діяльність та продовжують її розвивати такі суб’єкти господарювання, як ТОВ «МКМ НАЙНЕКС» з Києва (специфіка виробництва –дієтичні добавки), ТОВ «К.ТЕКС» з Ірпеня – виробник нетканих матеріалів для швейної, будівельної, меблевої галузі, ТОВ «ПРОФІ ТРЕЙД ЮА» з Київщини (неспеціалізована оптова торгівля) та інші. Також переїхали з регіонів бойових дій до Калуша й працюють в місті заклад торгівлі та заклад громадського харчування (кав’ярня).

0 коментарiв
Хочете повідомити нам свою новину? Пишіть на електронну адресу knkalush@gmail.com. Слідкуйте за нашими новинами та публікаціями у загальнодоступній групі «Нафтохімік-Калуш» на сторінці у Facebook.

Читайте також

Реєстрація
Зареєструватись

К сожалению, браузер, которым вы пользуетесь, морально устарел,
и не может нормально отображать сайт.

Пожалуйста, скачайте любой из следующих браузеров: