Нафтохiмiк. Сайт газети "Нафтохiмiк-Калуш"
Соборна, 15 33333 Калуш
+380975555555 naftohimik@com.ua Пн.-Сб. 09:00- 18:00, Нд.- вихiдний
Увiйти

Фахівці Калуського трубного заводу запустили установку визначення термостабільності труби

14 квітня, 13:14
Переглядів: 4378

3 квітня в Одесі при випробуванні поліетиленового трубопроводу для газопостачання діаметром 225 мм стався вибух, внаслідок якого машину викинуло на узбіччя. Слава Богу, що випробовування проводилось стиснутим повітрям, інакше наслідки могли бути фатальними. Труба була виробництва однієї з відомих фірм-виробників поліетиленових труб, які, на жаль, її виготовлюють з порушенням ДСТУ. Наразі йде розслідування цього інциденту.

– Тривалий час ТОВ «Калуський трубний завод», – зауважує його директор Андрій Найда, – веде боротьбу на тендерах з такими недобросовісними виробниками труб. Однак, на жаль, багато тендерів ці горе-виробники виграють через те, що їх труби дешевші. А дешевші тому, що для виготовлення труб використовують аж ніяк не трубний поліетилен, а поліетилен, призначений для виробництва плівок, пакетиків, забарвлюючи його в чорний колір.

Скільки таких вже труб продано по цілій Україні невідомо, але результати їх діяльності ми скоро побачимо. Випадок в Одесі – це вже перша ластівка. Чомусь горе-виробники не задумуються над тим, що у випадку прориву газової труби підземної прокладки газ може через пори наситити досить велику ділянку біля газопроводу й спричинити потужний вибух, що призведе до значних жертв.

За словами А. Найди, нещодавно фахівцями ТОВ «Калуський трубний завод» було проведено комплекс робіт із модернізації обладнання визначення часу індукції окиснення матеріалу труби, яка згідно з ДСТУ Б EN 1555-2 повинна тривати не менше 20 хв. З допомогою цього обладнання можна визначати чи труба зроблена з трубного поліетилену, чи ні. Хоч цей аналіз є обов’язковим для всіх виробників труб, проте мало хто його виконує через те, що використовують нетрубний поліетилен.

– Дехто з покупців труб-конкурентів звертається до нас з проханням проведення певних аналізів труб і коли бачить результати, то розуміє з ким має справу, – наголошує керівник Калуського трубного заводу. – Сподіваємось, що скоро в Україні будуть більше уваги звертати не на ціну труб будь-якої якості, а передусім на якість, дотримання технологій виробництва. Для цього мають бути створені відповідні служби контролю. Адже не може коштувати труба дешевше за трубну сировину. І це стосується не тільки виробництва труб, а й усіх інших промислових напрямків: виробництва асфальту, бетону, продуктів харчування і т. д.

На світлині: Галина Бабяк начальник лабораторії ТОВ «Калуський трубний завод».

0 коментарiв
Хочете повідомити нам свою новину? Пишіть на електронну адресу knkalush@gmail.com. Слідкуйте за нашими новинами та публікаціями у загальнодоступній групі «Нафтохімік-Калуш» на сторінці у Facebook.

Читайте також

Реєстрація
Зареєструватись

К сожалению, браузер, которым вы пользуетесь, морально устарел,
и не может нормально отображать сайт.

Пожалуйста, скачайте любой из следующих браузеров: