Нафтохiмiк. Сайт газети "Нафтохiмiк-Калуш"
Соборна, 15 33333 Калуш
+380975555555 naftohimik@com.ua Пн.-Сб. 09:00- 18:00, Нд.- вихiдний
Увiйти

Митний пост «Калуш» збільшив надходження платежів до державної казни

04 лютого, 08:46
Переглядів: 8328

Митний пост «Калуш» Івано-Франківської митниці ДФС України, адмінприміщення якого розташоване в будівлі залізничної станції «Кропивник» залізничного цеху ТОВ «КАРПАТНАФТОХІМ», в 2018 році переказав до Держбюджету України 558 млн 610,7 тис. грн митних платежів, збільшивши порівняно з попереднім роком надходження до державної казни майже на 54 млн грн. У відсотковому відношенні зростання обсягу митних платежів до Дербюджету склало 10,6%.

– Митний пост «Калуш», – говорить його начальник Михайло Кучак, – забезпечує митний контроль та митне оформлення товарів юридичних і фізичних осіб в зоні своєї діяльності, зокрема в місті Калуші та Калуському районі. Крім того, відповідно до Митного кодексу України, наш пост може за бажанням суб’єктів зовнішньоекономічної діяльності оформляти й товари підприємств, установ, організацій та приватних підприємців, які зареєстровані та працюють не тільки в Івано-Франківській області, а й будь-якому іншому регіоні країни.

Серед основних суб’єктів зовнішньоекономічної діяльності, які минулого року забезпечували найбільші надходження платежів до Держбюджету, Михайло Іванович виокремив товариства «КАРПАТНАФТОХІМ», «Торгівельний дім «Євротрубпласт», «Таркетт Вінісін», «Вітолюкс», «Гудвеллі Україна», «Сегежа Оріана Україна», «Євробуд Вест Трейд», «Віва Декор», «Полікем». А серед основних товарів, що імпортувались, назвав такі, як полімери етилену в первинних формах, крафт-папір, продукти, які використовуються для годівлі тварин, плити деревоволокнисті, полімери стиролу, полімери вінілхлориду в первинних формах, кислоти полікарбонові і їх ангідриди, метилтрихлорсилан, спирт ізооктиловий, плити і плівки з пластмас, лісоматеріали, хімічна продукція та препарати хімічної або суміжних з нею галузей промисловості, полімери вінілацетату. До Калуша і Калуського району товари імпортувались в основному з Польщі, Німечини, Росії, Данії, Бельгії, Білорусі, Фінляндії, Італії. А експортувались звідси з митним оформленням у Калуші товари до Польщі, Туреччини, Росії, Румунії, Білорусі, Швеції, Молдови, Литви, Словаччини, Індії, Німеччини.

За минулий рік митним постом «Калуш» також було надано п’ять адміністративних послуг (видано 5 свідоцтв про допущення дорожнього транспортного засобу до перевезення товарів під митними печатками та пломбами) та складено п’ять протоколів про порушення митних правил за статтями 472, 470, 476 Митного кодексу України.

– З 26 грудня минулого року ми займаємося й митним оформленням транспортних засобів з іноземною реєстрацією, – говорить Михайло Кучак. – Працівниками митного поста «Калуш» робота проводиться відповідно до Закону України від 8 листопада 2018 року №2611-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо оподаткування акцизним податком легкових транспортних засобів». Нагадаю, що цим законодавчим документом громадянам надано право до 22 лютого скористатися пільговою ставкою акцизного податку із застосуванням коефіцієнта 0,5 при митному оформленні транспортних засобів громадян, що відповідають товарній позиції 8703 згідно з УКТЗЕД. Після 22.02.2019 року під час митного оформлення транспортних засобів акцизний збір буде справлятись в повному обсязі. Тому люди поспішили до нас, щоб розмитнити свій транспортний засіб. І можу сказати, що станом на 28 січня цього року митним постом «Калуш» вже загалом оформлено 149 транспортних засобів громадян України, в т. ч. 46 автомобілів-«євроблях».

Записав Василь ТКАЧУК.

0 коментарiв
Хочете повідомити нам свою новину? Пишіть на електронну адресу knkalush@gmail.com. Слідкуйте за нашими новинами та публікаціями у загальнодоступній групі «Нафтохімік-Калуш» на сторінці у Facebook.

Читайте також

Реєстрація
Зареєструватись

К сожалению, браузер, которым вы пользуетесь, морально устарел,
и не может нормально отображать сайт.

Пожалуйста, скачайте любой из следующих браузеров: