Нафтохiмiк. Сайт газети "Нафтохiмiк-Калуш"
Соборна, 15 33333 Калуш
+380975555555 naftohimik@com.ua Пн.-Сб. 09:00- 18:00, Нд.- вихiдний
Увiйти

Володимир Шулиндін: «Продукція підприємства знову вийшла на свої ринки»

29 вересня, 09:17
Переглядів: 1020

Наша зустріч з генеральним директором ТОВ «КАРПАТНАФТОХІМ» Володимиром Шулиндіним проходила вже в той період, коли, здавалось би, можна було відійти від турбот, пов’язаних з пуском виробництв, і тих проблем, які передували цій надзвичайно важливій події в історії колективу підприємства, але тим не менше Володимир Володимирович виглядав серйозним і був лаконічним і водночас переконливим у відповідях.

А розпочалася наша розмова з оцінки генеральним директором підприємства ходу пускових робіт на підприємстві.

– Минуло з тих пір уже майже три місяці, завод працює, і від цього тепер, зрозуміло, всі задоволені – розповідав Володимир Володимирович. – Хоча перед пуском, крім мене та акціонерів мало хто вірив у те, що так буде. У багатьох були великі сумніви з цього приводу.

Пуск установок виробництв був важким і на кожному етапі ведення робіт виникали проблеми, але всі вони завдяки праці персоналу були подолані й підприємство працює. Тому я б не хотів сьогодні говорити про невдачі, проблеми, адже в цілому, попри них, я дуже задоволений нинішнім результатом.

Кажуть, що кадри вирішують все… Хто, на вашу думку заслуговує слів подяки за роботу в ході введення виробництв у дію?

На кожному виробничому майданчику підприємства є люди, які сповна виправдали мої сподівання, хтось, скажемо так, навіть приємно здивував. Але є й ті, хто дуже розчарував.

Думаю, що ті, хто заслужили добрих слів, їх отримали. А ще за свою працю ці працівники були відзначені з нагоди професійного свята грамотами та преміями. Старалися зробити так, щоб ніхто із таких людей не залишився без уваги.

У даний час на підприємстві ведеться робота з поетапного підняття рівня заробітної плати, щоб вона стала гідною професії нафтохіміка. З цією метою вже другий місяць поспіль у колективах діє положення про преміювання працівників. Тож маю надію, що в цілому наші люди задоволені тим, що завод працює, а також тими умовами, які їм створені на робочих місцях. Ображених мало, як мені здається, а коли десь вони і є, то, швидше всього, через те, що самі себе такими вважають.

– У ході ведення робіт з пуску виробництв доводилося чути невдоволення з приводу чорного диму із труб установок. Що можете сказати на цю критику?

– З цього приводу хочу в першу чергу подякувати міському голові Калуша Ігорю Володимировичу Матвійчуку, який особисто доклав зусиль, щоб окремим особам не вдалося розігнати хвилю невдоволення через те, що з труб установок підприємства під час ведення пускових робіт йшов чорний дим. Окремі «борці» за народне щастя були зацікавлені збудувати чи зміцнити на цьому свою політичну кар’єру, відзначившись з допомогою гасел та безпідставних звинувачень.

Дуже влучно з цього приводу висловився міський голова, навівши приклад про автомобіль, який після п’ятирічного простою в гаражі, коли його стали заводити, теж спочатку димів, гудів, але через певний період все ж запрацював.

Але попри все те, що було сказано на адресу підприємства, в період пуску його виробництв не було допущено ні викидів шкідливих речовин в атмосферу, ні скидів неочищених стоків у водойми регіону. Горіння факелу і чорний дим лише засвідчували, що дуже непросто було працівникам колективу виконати роботи так, аби не завдати шкоди природі.

– За роки простою підприємства, мабуть були втрачені ринки збуту продукції. Чи передбачали це відповідні його служби і якою є ситуація сьогодні?

– Хочу з цього приводу сказати, що на сьогоднішній день у нас практично порожні склади, а продукція підприємства поступово знову вийшла на свої ринки. Може десь навіть і агресивно, але ми нині є знову там, де були раніше. Сприяє такому прогресу насамперед якість товару, зокрема продуктів піролізу етиленової установки, полімерів і каустичної соди. Судячи з існуючої динаміки, обсяг реалізації продукції в майбутньому, не дивлячись на серйозну конкуренцію, зростатиме. Особливі надії покладаємо тут на ринок України, особливо щодо реалізації полівінілхлориду суспензійного, поліетилену і деяких інших продуктів. Важливим для нас є і ринок країн так званого ближнього зарубіжжя або СНД, а також ряду країн Східної Європи. Перспективним є нині ринок Туреччини, де сьогодні переробляється у готові вироби велика кількість полімерної продукції.

– Відомо, що окремі спеціалісти і навіть керівники не витримали тої напруги, яка панувала під час пуску, і розрахувалися. Наскільки серйозно це позначилося на роботі підприємства?

– Мені як керівнику було дуже болісно визнати, що ті люди, на яких розраховували, кого всілякими методами старалися зберегти в період простою, не захотіли допомогти нам у цей важкий період і взяти безпосередню участь у веденні пускових робіт. Як мовиться, в кожного своя доля і свій вибір. Але тепер я знаю достеменно, що той колектив, що залишився, здатний вирішити найскладніші завдання і на його представників я можу тепер покластися. Вони не підведуть у найважчій ситуації.

– Ведуться розмови, що пуск підприємства не став би можливим без допомоги влади України. Наскільки суттєвою була ця підтримка?

– Я вже неодноразово говорив, що основною передумовою пуску заводу стала підтримка з боку держави. Саме після того, як у бюджет України на 2017 рік були внесені відповідні зміни, а також підтримано наші ініціативи на засіданні Верховної Ради, у підприємства з’явилася реальна можливість на відновлення промислового виробництва. Найбільш важливою була підтримка щодо зняття акцизу на сировину для потреб нашого виробництва етилену. В даний час основним видом такої сировини є прямогонний бензин, який може також використовуватися на нафтопереробних підприємствах для виробництва моторних масел. Ми ж його використовуємо для виробництва етилену, з якого пізніше виробляємо поліетилен та полівінілхлорид.

Знайшла в уряді підтримку наша пропозиція з приводу вчасного повернення коштів у вигляді податку на додану вартість (ПДВ), з якими в минулому було дуже багато проблем. Це є своєю чергою позитивно позначилося на фінансовому стані підприємства.

Хочу також сказати, що з метою надійного забезпечення підприємства обіговими коштами ми нині користуємося кредитами таких банківських установ, як Ощадбанк та Укргазбанк. Їхні кошти нам необхідні в першу чергу для придбання сировини та енергоресурсів.

– Що сьогодні першочергово необхідно підприємству, аби рухатися вперед і мати перспективу?

– Сьогодні для нас найважливіше є забезпечення технологічної надійності діючих установок та їх обладнання. Важливим питанням є також підготовка кадрів, особливо тих, хто влився у колективи цехів та служб під час ведення пускових робіт і вже тепер. Саме надійна робота обладнання та вміле ведення технологічних процесів дозволять нашим виробництвам працювати на необхідних високих навантаженнях.

Що стосується розвитку підприємства, то його акціонерами нині розглядається нова інвестиційна програма, яка дозволить поліпшити його економіку. Але це вже перспектива, а нині ми повинні зробити все для того, щоб, повторю, надійно працювало обладнання установок, а працівники вміло його експлуатували.

– «КАРПАТНАФТОХІМ» у Калуші та й на Прикарпатті відоме своїми добрими благодійними справами. Чи буде це збережено?

Політику підприємства з цього питання визначатимуть його акціонери. Але вже сьогодні можна сказати, що зв’язків з нашими підшефними навчальними закладами – Калуським політехнічним коледжем, декількома загальноосвітніми школами міста, ми підтримуватимемо й надалі. Думаю, що збережеться наша добра традиція з розвитку в Калуші та Калуському районі дитячого спорту, а також підтримки творчих дитячих колективів регіону.

У наступному бюджетному році можлива реалізація й більш серйозних проектів у місті та районі, а також на Прикарпатті. В значній мірі це залежатиме від взаєморозуміння з місцевими та регіональними органами влади. Адже підприємству теж буде необхідна підтримка та допомога з вирішення проблемних для нього питань. Ця робота має бути результативною та корисною для обидвох сторін.

– Які уроки з пережитого за останні місяці ви винесли особисто?

– Цей період був справді непростим і вимагав від мене значних як розумових, так і фізичних зусиль. Але якихось особливих уроків з усього пережитого я не виніс. Просто за цей період знову переконався, що для виконання важливих завдань слід дуже наполегливо працювати і добре організовувати як свою роботу, так і підлеглих. Підтвердилися, так би мовити, ті принципи і цінності, яких навчило життя. Довелося знову побачити справжній героїзм окремих людей і водночас байдужість інших, а ще – відверту зраду, на яку ніколи не сподівався. Все було. Але головним все-таки є те, що завод працює.

– А він, як вважаєте, має майбутнє?

– Безперечно. Завод був, є і буде. Сьогодні він має навіть більше можливостей для своєї успішної діяльності, ніж мав раніше. Нафтохімічна галузь нині є більш перспективною, ніж нафтопереробна. Бо, по-перше, все більше зростають потреби в продукції з полімерних матеріалів, високотехнічних виробах. А ще, як засвідчують міжнародні експерти та агентства, у світі нині спостерігається тенденція до зменшення споживання моторних топлив через перехід на екологічно чисті та економічно вигідні види енергії. Це, зокрема, ширше використання в автомобілях електроенергії, сонячної енергії, біопалива й інших альтернативних видів енергії. А це все є підтвердженням того, що за нафтохімією – майбутнє, а тому калуське підприємство має дуже хороші перспективи.

Розмову записав Анатолій Гетьманчук.

24 коментарiв
 • yeezy boost http://www.boostyeezy.us.com

  I抦 impressed, I need to say. Really rarely do I encounter a weblog that抯 each educative and entertaining, and let me tell you, you have got hit the nail on the head. Your idea is outstanding; the problem is one thing that not sufficient persons are talking intelligently about. I am very happy that I stumbled throughout this in my search for one thing relating to this.

  10.02.2018 о 05:59
 • adidas ultra boost http://izap.fr/yBhB

  A lot of thanks for each of your labor on this web page. Ellie delights in doing investigations and it is simple to grasp why. Most of us know all about the lively mode you convey sensible strategies through this web site and even improve participation from others about this theme so our own daughter is always understanding a whole lot. Have fun with the remaining portion of the new year. You're the one carrying out a wonderful job.

  10.02.2018 о 20:15
 • adidas outlet http://www.adidasoutletonline.com

  Spot on with this write-up, I really suppose this website needs much more consideration. I抣l most likely be once more to read much more, thanks for that info.

  11.02.2018 о 04:12
 • jordan retro http://www.airjordanretro.uk

  Can I simply say what a relief to find someone who truly is aware of what theyre talking about on the internet. You definitely know how one can convey a problem to light and make it important. More folks need to learn this and understand this facet of the story. I cant consider youre no more in style since you definitely have the gift.

  12.02.2018 о 01:53
 • balenciaga sneakers http://www.balenciagashoes.us.com

  Youre so cool! I dont suppose Ive learn something like this before. So nice to search out any individual with some unique thoughts on this subject. realy thanks for starting this up. this website is one thing that's needed on the internet, somebody with just a little originality. helpful job for bringing something new to the internet!

  12.02.2018 о 20:38
 • yeezy boost 350 http://urlr.be/short/yzyv2

  I wish to voice my respect for your kindness for visitors who absolutely need help on this important theme. Your real dedication to getting the solution all-around has been extraordinarily advantageous and have really enabled most people much like me to arrive at their endeavors. Your amazing valuable key points can mean so much to me and extremely more to my office colleagues. Thank you; from each one of us.

  13.02.2018 о 09:48
 • asics sneakers http://www.asicsrunningshoes.us.org

  I抎 should test with you here. Which isn't one thing I often do! I get pleasure from studying a submit that can make individuals think. Also, thanks for permitting me to comment!

  13.02.2018 о 17:37
 • retro jordans http://www.cheapretro-jordans.com

  Hi there! I just would like to give a huge thumbs up for the good info you've gotten here on this post. I shall be coming again to your weblog for extra soon.

  14.02.2018 о 13:14
 • yeezys http://onj.me/yzys

  I precisely wanted to say thanks once again. I'm not certain the things I would have taken care of in the absence of the actual secrets shown by you relating to such concern. Entirely was a real fearsome condition in my circumstances, nevertheless observing the skilled avenue you treated that forced me to cry over gladness. Extremely happier for the service and even hope you are aware of a great job your are putting in training many people using a blog. I'm certain you have never come across any of us.

  14.02.2018 о 21:07
 • nike roshe one http://www.nikerosheone.us.com

  I discovered your blog website on google and examine just a few of your early posts. Continue to maintain up the superb operate. I simply further up your RSS feed to my MSN News Reader. Searching for forward to reading more from you in a while!?

  15.02.2018 о 08:21
 • longchamp http://www.longchampbags.us.org

  You made some respectable points there. I seemed on the web for the problem and located most individuals will go together with with your website.

  16.02.2018 о 03:51
 • yeezy boost 350 v2 http://www.yeezy-boost350.us.com

  I have to show thanks to this writer just for bailing me out of such a problem. Right after searching through the search engines and seeing strategies which are not helpful, I assumed my life was done. Being alive without the presence of approaches to the problems you've resolved by means of the blog post is a critical case, and ones that would have badly damaged my entire career if I hadn't encountered your website. That mastery and kindness in taking care of every aspect was crucial. I don't know what I would have done if I had not discovered such a thing like this. I'm able to at this time relish my future. Thank you so much for your professional and amazing help. I will not be reluctant to recommend your web sites to anyone who needs and wants assistance about this problem.

  16.02.2018 о 05:00
 • Pharell Williams x Adidas NMD Human Race Unisex Running Shoes Black/White http://www.adidas-nmds.us.com/pharell-williams-x-adidas-nmd-human-race-unisex-running-shoes-blackwhite-p-341.html

  When I initially commented I clicked the -Notify me when new feedback are added- checkbox and now every time a remark is added I get four emails with the same comment. Is there any way you may take away me from that service? Thanks!

  16.02.2018 о 14:22
 • prada sunglasses http://www.pradasunglasses.us.org

  Spot on with this write-up, I actually assume this web site needs rather more consideration. I抣l in all probability be once more to learn way more, thanks for that info.

  17.02.2018 о 00:35
 • yeezy boost 350 v2 http://lovebyt.es/yzy350

  My husband and i got absolutely thrilled when Emmanuel could deal with his homework from the precious recommendations he obtained using your blog. It is now and again perplexing to just be handing out tips and hints which some people have been selling. And we grasp we have got the blog owner to give thanks to for this. All the explanations you made, the straightforward website navigation, the relationships you can assist to instill - it is most wonderful, and it is helping our son in addition to us feel that this theme is satisfying, and that is particularly essential. Thank you for all the pieces!

  17.02.2018 о 18:09
 • nba jerseys http://www.cheapnbajerseys.us.org

  It抯 exhausting to seek out knowledgeable people on this subject, but you sound like you realize what you抮e speaking about! Thanks

  17.02.2018 о 22:44
 • nike huarache http://www.nikehuarache.uk

  I discovered your blog web site on google and verify a number of of your early posts. Proceed to keep up the excellent operate. I just extra up your RSS feed to my MSN Information Reader. Searching for forward to studying more from you in a while!?

  18.02.2018 о 22:22
 • yeezy boost 350 http://tropaadet.dk/yzyboostus

  I'm also commenting to make you know of the impressive discovery my girl experienced viewing your blog. She learned lots of pieces, most notably what it's like to have a very effective helping character to get the rest really easily comprehend various tortuous subject matter. You actually surpassed readers' desires. Thanks for offering these warm and friendly, trusted, revealing not to mention fun guidance on your topic to Janet.

  19.02.2018 о 06:20
 • jordan 4 http://www.jordan4.us.com

  Your place is valueble for me. Thanks!?

  19.02.2018 о 22:29
 • calvin klein underwear http://www.calvinkleinoutlet.us.com

  Spot on with this write-up, I really suppose this website wants way more consideration. I抣l probably be again to read way more, thanks for that info.

  20.02.2018 о 22:10
 • adidas ultra http://gul.ly/fpv93

  Thank you so much for providing individuals with a very splendid chance to read articles and blog posts from this blog. It is always very great and stuffed with a great time for me personally and my office acquaintances to visit your site minimum three times in a week to read through the new items you will have. And lastly, I am also certainly impressed with your exceptional tricks you give. Some 3 facts in this post are absolutely the most effective I've had.

  21.02.2018 о 00:01
 • nike roshe run http://www.nikerosheone.us.com

  You should take part in a contest for probably the greatest blogs on the web. I will recommend this web site!

  21.02.2018 о 23:47
 • adidas nmd http://cbi.as/8ifib

  My husband and i have been absolutely ecstatic when Chris could round up his preliminary research out of the ideas he obtained from your blog. It's not at all simplistic just to be giving away steps that many other folks have been making money from. And we understand we've got the blog owner to be grateful to because of that. The most important illustrations you made, the simple website menu, the relationships you can help to engender - it's got mostly impressive, and it's really making our son in addition to our family reason why this topic is awesome, and that's highly pressing. Many thanks for everything!

  22.02.2018 о 21:35
 • longchamps http://www.longchamp-bags.us.org

  Youre so cool! I dont suppose Ive read something like this before. So nice to seek out someone with some original thoughts on this subject. realy thanks for beginning this up. this website is one thing that's needed on the web, someone with somewhat originality. helpful job for bringing one thing new to the internet!

  23.02.2018 о 01:04

Залишити коментар

Читайте також

Реєстрація
Зареєструватись

К сожалению, браузер, которым вы пользуетесь, морально устарел,
и не может нормально отображать сайт.

Пожалуйста, скачайте любой из следующих браузеров: