Нафтохiмiк. Сайт газети "Нафтохiмiк-Калуш"
Соборна, 15 33333 Калуш
+380975555555 naftohimik@com.ua Пн.-Сб. 09:00- 18:00, Нд.- вихiдний
Увiйти

Юрій Олійник: «У нашій роботі найважливіший результат – надійність»

17 липня, 08:53
Переглядів: 1504

Від головної понижуючої підстанції ГПП-1, що розташована в районі колишньої хімфабрики, підстанцій глибокого вводу ПГВ-31 і ПГВ-32 навпроти цеху з виробництва ХіКС мембранним методом та в районі колишнього цеху СКДМ до найпростіших розеток на 220 В у кабінетах – вся ця розгалужена схема живлення в ТОВ «КАРПАТНАФТОХІМ» обслуговується колективом цеху електропостачання.

– Сама назва цеху електропостачання, – констатує начальник Юрій Олійник, – cвідчить про те, що основним його завданням є забезпечення надійного й безперебійного постачання електричної енергії в усі виробничі й інші структурні підрозділи підприємства. Власне, у нашій роботі чи не найважливішим результатом є надійність. І надійність не тільки в забезпеченні електропостачання, а й технічного обслуговування та ремонту електрообладнання, що експлуатується на підприємстві. Також у сферу надання цехом послуг з технічного обслуговування та ремонту обладнання входять віддалені об’єкти на Чечвинському водосховищі в Рожнятівському районі.

– Всі роботи виконуються силами працівників цеху?

– В основному з усіма роботами колектив цеху справляється самостійно. Але коли виникає необхідність виконати специфічні й складні роботи, пов’язані з капремонтом основного великогабаритного обладнання, то залучаються працівники спеціалізованих організацій. Наприклад, їх допомоги потребуємо, коли потрібно ремонтувати силові трансформатори великих потужностей чи повітряні вимикачі на ГПП-1. Переважно такі роботи проводяться під час зупинкових ремонтів. Зокрема, на ПГВ-31 капремонт силових трансформаторів та високовольтних двигунів із заміною обмотки виконувала львівська фірма «Електроенергоремонт», бо в наших майстернях немає обладнання, з допомогою якого можна було б ремонтувати ці двигуни. І на підприємстві не дуже часто виникає потреба в проведенні капітального ремонту такого габаритного й специфічного обладнання.

– Наскільки я пам’ятаю, то раніше в колишньому електроремонтному цеху, знак якого досі зберігся на території підприємства, перемотували двигуни, насоси й інше електрообладнання. А працівниками цеху електропостачання зараз такі роботи виконуються?

– Колектив нашого цеху, який, нагадаю, був створений у ТОВ «КАРПАТНАФТОХІМ» у квітні 2014 року, спочатку тільки проводив технічні огляди електрообладнання та займався його оперативним обслуговуванням. Уночі наші працівники чергували на підстанціях, в цехах інших підрозділів підприємства. Якщо десь виникали проблеми з роботою електрообладнання, то оперативно їх вирішували. А ремонтом й технічним обслуговуванням електричного устаткування в «КАРПАТНАФТОХІМі» займалися працівники електротехнічного цеху ТОВ «КАЛУШ КАРПАТ-СЕРВІС». Та коли це товариство ліквідували й на його базі створили ремонтне управління в «КАРПАТНАФТОХІ-Мі», то із електротехнічного цеху дозволили прийняти в наш цех на роботу частину  працівників. Відтоді ми вже проводимо й оперативні та поточні ремонти електрообладнання, а також займаємося забезпеченням підприємства електроенергією. А капітальні ремонти електродвигунів, трансформаторів малої потужності та іншого не дуже габаритного електричного обладнання проводять працівники служби з ремонту електричного устаткування і мереж ремонтного управління ТОВ «КАРПАТНАФТОХІМ». Вони виконують і повну перемотку електродвигунів, генераторів, займаються обслуговуванням ліфтів, вантажопіднімальних механізмів, обладнання двох своїх цехів з ремонту технологічного устаткування виробництв етилену і поліетилену, ПХВСС і КС та управління забезпечення виробництв. Однак контроль стану всього відремонтованого обладнання проводиться працівниками нашого цеху.

– Скільки зараз у вас у штаті є працівників?

– 208, якщо враховувати п’ять штатних одиниць, що виділені для студентів вищих навчальних закладів з різних міст, які в цеху електропостачання проходили практику та можуть після завершення навчання поповнити наш колектив.

Щодо студентів, то цех електропостачання, можна сказати, користується в них популярністю для проходження виробничої чи переддипломної практики. У нас вони, крім того, що набираючись практичних навиків роботи, отримують ще й за свою працю під час практики зарплату. І це в якійсь мірі є додатковою мотивацією для випускників ВНЗ приходити на роботу в «КАРПАТНАФТОХІМ».

– А чи багато ще недавніх студентів сьогодні трудяться в цеху електропостачання?

– За останні роки колектив цеху насправді помітно омолодився, бо перейшли до нас працювати з колишнього електротехнічного цеху поряд з досвідченими спеціалістами середнього віку й молоді люди. До того ж на підприємстві, повторюся, створили хороші заохочувальні умови для того, щоб дипломовані молоді спеціалісти віддали перевагу «КАРПАТНАФТОХІМу» при виборі місця початку своєї трудової діяльності. Власне, таке рішення прийняв для себе і Сергій Сенченко з Харківської області. Він з Харкова під час навчання в інституті приїжджав у Калуш та проходив практику в цеху електропостачання. А як тільки отримав диплом про вищу освіту, то відразу влаштувався в нас на роботу. Сергій вже другий рік працює електромонтером на дільниці, яка обслуговує електрообладнання цеху з виробництва ПХВСС. Свої службові обов’язки, доручення та завдання виконує добросовісно й якісно, тому я дуже задоволений цим молодим спеціалістом і хотів би побажати йому подальших успіхів і кар’єрного зростання.

– У складі вашого цеху є електролабораторія та випробувальна станція. Яке значення вони мають для забезпечення надійного постачання електричної енергії в підрозділи підприємства?

– Електролабораторія – це спеціалізована дільниця з вимірювань та високовольтних випробувань. Вона акредитована, має всі дозволи на проведення випробувань і вимірювань. Там працюють досвідчені спеціалісти, які пройшли спеціальні навчання та можуть проводити випробовування обладнання напругою до 35 кіловольт, заміри надійності заземлення, опору ізоляції кабелів, вимірювати показники двигунів тощо. На це все видаються відповідні протоколи, які приймаються будь-якими перевіряючими органами. Роботи в колективу цієї дільниці, який складається з трьох чоловіків і трьох жінок, дуже багато, бо на підприємстві є сотні тисяч точок, включаючи світильники й розетки, де треба проводити вимірювання.

Випробувальна станція складається з двох відділень. В одному проводяться випробування засобів індивідуального захисту – електричних рукавиць, блоків, штанг тощо та перевірки на пробій трансформаторного масла. В другому відділенні за допомогою більш потужної силової установки проводяться вимірювання та випробування електродвигунів, трансформаторів та іншого обладнання.

Для проведення планових вимірювань працівники лабораторії постійно виїжджають в цехи та інші підрозділи «КАРПАТНАФТОХІМу», де на місці виконують свою роботу. За цехом закріплений черговий автомобіль, який працює в денну зміну. На ньому лаборанти і їздять з необхідним обладнанням туди, куди потрібно. Також цей автомобіль дуже нас виручає в плані швидкого реагування на різні ситуації, пов’язані із забезпеченням технічного обслуговування й ремонту електричного обладнання та устаткування.

Є в нас можливість використовувати при потребі в будь-який період доби й орендовану в підприємця автомобільну лабораторію, оснащену всім необхідним обладнанням. Переважно на ній виїжджають працівники цеху для виконання робіт в польових умовах, наприклад, коли виникає необхідність знайти й усунути пошкодження на кабельних лініях.

А загалом у кожному технологічному цеху підприємства створені й постійно працюють наші дільниці з обслуговування їхнього електрообладнання. В таку дільницю входить енергетик, старший майстер і один або два електромонтери цеху електропостачання. Там відповідно є приміщення для чергового електромонтера, майстерня, де може проводитися нагальний ремонт деяких негабаритних й непотужних двигунів, світильників, інших дрібних електроприборів.

Крім того, у нас є окремі мережеві дільниці й дільниця та майстерня електромонтерів релейного захисту та автоматики.

– Для покращення роботи цеху потрібно, мабуть, постійно оновлювати вимірювальне та випробувальне обладнання?

– Керівництво ТОВ «КАРПАТНАФТОХІМ» добре розуміє, яке важливе значення має для цехів і підрозділів підприємства надійне електропостачання, тому йде нам назустріч щодо виконання заявок, які  стосуються матеріально-технічного забезпечення нашого підрозділу. Зокрема, недавно було придбано для нашої лабораторії сучасний прилад для вимірювання опору петлі «фаза-нуль». Він дозволяє захищати електричні кола в мережі. Старим приладом, який при використанні перегрівався, працівники лабораторії могли зробити 3-5 замірів в день, а новопридбаним будуть щоденно проводити значно більшу кількість вимірювань. Він дуже знадобиться нам для проведення точних вимірювань, якщо вводитимуться в експлуатацію нові установки.

Також зараз вже перебуває на стадії придбання ще один прилад для лабораторії. Це сучасний комплекс «Сталкер» для пошуку прокладених під землею кабельних комунікацій та місць пошкоджень як високовольтних, так і низьковольтних кабелів.

Варто відзначити й те, що недавно було проведено заміну старої інжекторної установки в цеху розділення повітря, яка вийшла з ладу й не підлягала ремонту. Там встановлено новопридбану установку, яка забезпечуватиме надійне електропостачання оперативних кіл, тобто всієї системи управління технологічним процесом в цьому цеху.

У липні-серпні очікуємо на поставку кабелю, заміну якого проводитимемо в цехах розділення повітря і НіОПСВ. Але більшість основних робіт з технічного обслуговування, чистки, ревізії та ремонтну основного електричного обладнання й устаткування запланували провести під час планової зупинки цехів і виробництв підприємства для проведення капітального ремонту технологічного обладнання, трубопроводів і електромереж.

Розмову вів Василь ТКАЧУК.

На знімку: Юрій Олійник (справа) з електромонтером дільниці релейного захисту і автоматики Андрієм Кухаром на підстанції ПГВ-32.

0 коментарiв
Хочете повідомити нам свою новину? Пишіть на електронну адресу knkalush@gmail.com. Слідкуйте за нашими новинами та публікаціями у загальнодоступній групі «Нафтохімік-Калуш» на сторінці у Facebook.

Читайте також

Реєстрація
Зареєструватись

К сожалению, браузер, которым вы пользуетесь, морально устарел,
и не может нормально отображать сайт.

Пожалуйста, скачайте любой из следующих браузеров: