Нафтохiмiк. Сайт газети "Нафтохiмiк-Калуш"
Соборна, 15 33333 Калуш
+380975555555 naftohimik@com.ua Пн.-Сб. 09:00- 18:00, Нд.- вихiдний
Увiйти

Замість конкурсів – електронні аукціони

18 липня, 14:00
Переглядів: 654

З 1 лютого 2020 року вступив в дію новий Закон України «Про оренду державного та комунального майна», який регулює правові, економічні та організаційні відносини, пов’язані з передачею в оренду майна, яке перебуває в державній та комунальній власності. Ним запроваджено ряд змін, про які журналістка «НК» попросила розповісти заступника начальника управління комунальної власності Калуської міської ради Івана Шуляра.

Співрозмовник передусім зазначив, що згідно з новим законодавством передача в оренду державного та комунального майна здійснюватиметься шляхом продажу права оренди на майно на електронному аукціоні в електронній торговій системі. В цій системі у відкритому доступі публікуватиметься вся інформація щодо угод оренди державного та комунального майна. Також створюються відкриті переліки, доступні для всіх, куди заносять усі потенційні об’єкти оренди державного та комунального майна. Передбачається створення двох переліків: Перелік першого типу (перелік об’єктів, щодо яких ухвалено рішення про передачу в оренду на аукціоні) та Перелік другого типу (перелік об'єктів, щодо яких ухвалено рішення про передачу в оренду без проведення аукціону). Вони замінять формальні публікації.

– Чи не найважливішою зміною є те, що замість конкурсів запроваджуються електронні аукціони. Процес проведення аукціону відбуватиметься відкрито та прозоро за допомогою мережі Інтернет. Вони будуть проходити в електронній торговій системі аналогічно до тих, за якими вже відбувається мала приватизація по всій країні. Стартова орендна плата на аукціонах буде розраховуватись в більшості випадків не від оцінки майна, а від його балансової вартості, що дозволить пришвидшити процес передачі майна в оренду, – зазначає Іван Васильович.

Зараз у Калуші є три об’єкти комунальної власності, які підлягають приватизації. Це нежитлова будівля з приміщенням загальною площею 49,2 кв. м за адресою вул. Фабрична 1А, нежитлове приміщення загальною площею 37,8 кв. м за адресою вул. С.Бандери, 10, нежитлова будівля загальною площею 286,1 кв. м за адресою вул. Грушевського, 37.

– По приміщеннях на вулицях Бандери та Фабричній 12 липня вже було оголошено аукціони. Пропозиції будуть прийматися до 2 серпня, а 3 серпня відбудеться власне сам аукціон в режимі онлайн. Електронний медіа майданчик сформує протокол, в якому буде повідомлено про переможця аукціону, з яким ми і будемо укладати договір. У випадку відмови переможця йому не будуть повертати гарантійний внесок, який складає 10% від ціни продажу. По приміщенні на вулиці Грушевського документи ще знаходяться на стадії підготовки, – пояснює Іван Шуляр.

Ключовим завданням управління комунальної власності є наповнення бюджету міста за рахунок своєчасного збору коштів за оренду комунального майна та отримання коштів від приватизації нерухомого майна. Так за період з січня по червень 2020 року до міського бюджету було передано 1 млн 773 тис. гривень (у тому числі ПДВ). Для порівняння, минулого року за аналогічний період сума прибутку складала 2 млн 268 тис. гривень. Така велика різниця пов’язана з введеним карантином на всій території держави.

­ – Калуська міська рада тричі приймала рішення стосовно ненарахування заборгованості по орендній платі. Одне рішення було на суму 176 281 гривню, друге – 261 577 гривень, третє – 120 145 гривень. Ці кошти недопоступили в бюджет у зв’язку з карантинними заходами, – підсумував Іван Васильович.

0 коментарiв
Хочете повідомити нам свою новину? Пишіть на електронну адресу knkalush@gmail.com. Слідкуйте за нашими новинами та публікаціями у загальнодоступній групі «Нафтохімік-Калуш» на сторінці у Facebook.

Читайте також

Реєстрація
Зареєструватись

К сожалению, браузер, которым вы пользуетесь, морально устарел,
и не может нормально отображать сайт.

Пожалуйста, скачайте любой из следующих браузеров: