Нафтохiмiк. Сайт газети "Нафтохiмiк-Калуш"
Соборна, 15 33333 Калуш
+380975555555 naftohimik@com.ua Пн.-Сб. 09:00- 18:00, Нд.- вихiдний
Увiйти

Чи бути в Калуші повноцінному кінотеатру?

23 серпня, 16:29
Переглядів: 11739

Запитання це далеко не риторичне. До сумнівів та роздумів з цього приводу спонукає лист на ім’я міського голови Калуша Ігоря Матвійчука від директора ТОВ «Відродження-2011» Ірини Кілко.

У цьому листі співвласниця кінотеатру повідомляє, що роботи з відновлення «Відродження» орієнтовно  розпочнуться у 2019 році…

Зважаючи, що ще цілих два роки, а, можливо, й більше, адже у відповіді є слово «орієнтовно» ніхто нічого не робитиме із нинішнею будівлею кінотеатру, у редакції «НК», як і багатьох калушан, виникають сумніви в реалізаціїї цього проекту.

Тоді постає цілком логічне інше запитання: а чи потрібен кінотеатр місту Калуші і чи не краще нинішню будівлю «Відродження» взагалі розвалити і на її місці спорудити щось нове, від чого була б економічна вигода?

Зрештою, редакція не має наміру щось пропонувати чи стверджувати, але вважає за потрібне надати слово для висловлення своєї позиції з цього приводу небайдужим калушанам.

Андрій Найда, директор ТзОВ «Калуський трубний завод», депутат міської ради:

– Ще в дні святкування Дня міста ми з колегами-депутатами мали розмову з приводу будівництва кінотеатру із власницею ТОВ «Відродження…» Іриною Кілко. І вона як тоді, так і тепер у відповді на петицію калушан запевнила, що їх товариство обов’язково буде впроваджувати проект будівництва в Калуші фактичного нового кінотеатру. На даний час, на жаль у них через необхідність завершення всіх запланованих робіт у басейні «Акваторія», не вистачає коштів та зусиль, аби вже розпочати необхідні роботи.

З одного боку підприємця можна зрозуміти, але в той же час не можна ще на роки залишати напівзруйновану будівлю колишнього кінотеатру без нагляду. Адже вже неодноразово мали місце випадки перебування на даху кінотеатру підлітків, підпалів у його приміщенні й інше. Тому я вважаю за необхідне, аби влада міста спільно з правоохоронними органами, власниками «Відродження» розробили заходи з безпечного утримання будівлі кінотеатру та території навколо нього.

Оксана Лісовська, журналіст обласного ТБ «Галичина», керівник зразкової вокальної студії «Ліра»:

– Останнім часом у Калуші спостерігається справжній бум щодо відвідування кінозалу у ПК «Мінерал». Але я глибоко переконана, що кінозал не замінив і ніколи не замінить спеціалізований розважальний заклад для перегляду фільмів.

Це обумовлено як сьогоднішніми технічними вимогами, так і соціальними. Зрештою, Калуш, його громада заслуговують повноцінного сучасного кінотеатру.

А ще є, так звана, ностальгічна ретроспектива, коли калушани хочуть бачити саме в цьому місці кінотеатр. Адже там, на площі перед ним, зароджувалася і утверджувалася українська влада в Калуші. Тому це місце в жодному разі не має бути занедбаним і забутим.

Володимир Добровольський, директор Калуського центру художньої творчості дітей, юнацтва та молоді:

– Те, що кінотеатр в нашому місту потрібен, не може бути жодного сумніву. І хоча в цілому кіноіндустрія в державі перебуває в занепаді, не може бути аргументом щодо перенесення робіт з відновлення чи будівництва кінотеатру. Ситуація ця рано чи пізно стабілізується, а відновлювати «Відродження» може бути вже й пізно, зважаючи на нинішній стан будівлі.

Кінотеатру дали назву «Відродження» неспроста, адже на площі перед ним зароджувалася нова епоха в історії міста, про що свідчить флагшток з національним прапором, який був тут піднятий у 1989 році.

Але ще до цього історичного моменту кінотеатр був одним зі символів центральної частини Калуша, де на площі перед ним святкували своє професійне свято калуські нафтохіміки та організовувалася чимало інших двйств.

Тож я глибоко переконаний, що кінотеатр із назвою «Відродження» місту та калушанам потрібен і тому влада і вся громада повинні все зробити для його відновлення.

Роман Боднарчук, секретар Калуської міської ради:

– Кінотеатр місту потрібен і це ьогодні розуміють влада та вся громада Калуша. Нам відомі й аргументи керівництва товариства «Відродження-2011» стосовно того, чому відновлення будівлі кінотеатру відкладається. І хоча вони вагомі, бо справді слід завершити все заплановане в «Акваторії», але міська рада наполягала та наполягатиме, аби роботи у «Відродженні» розпочалися якомога скоріше.

У свою чергу, зважаючи, що будівля все більше руйнується, влада міста вимагатиме у власників наведення порядку на території кінотеатру та її встановлення навколо нього належної огорожі. Повторюю, що це питання є нині на контролі Калуської міськради.

Записав Анатолій Гайовий.

3682 коментарiв

Читайте також

Реєстрація
Зареєструватись

К сожалению, браузер, которым вы пользуетесь, морально устарел,
и не может нормально отображать сайт.

Пожалуйста, скачайте любой из следующих браузеров: