Нафтохiмiк. Сайт газети "Нафтохiмiк-Калуш"
Соборна, 15 33333 Калуш
+380975555555 naftohimik@com.ua Пн.-Сб. 09:00- 18:00, Нд.- вихiдний
Увiйти

Гурт з калуським корінням «Широкий лан» успішно працює в столиці

01 липня, 12:12
Переглядів: 12368

«Широкий лан» свого часу був популярний в нашому місті, особливо любителям українського року патріотичного спрямування. Саме в такому стилі творить свою музику цей гурт, який був заснований в Калуші. Втім зараз калушанам мало відомо про діяльність музикантів. Але, як з’ясувалося, «Широкий лан» успішно продовжує працювати, щоправда, вже в столиці.

Зараз у складі гурту з калушан залишився тільки його лідер Святослав Бойко. Саме йому належить ініціатива відродити «Широкий лан» після того, як у 2011 році учасники «розбіглися». Після подій на Майдані у 2014 році гурт знову почав активно працювати, а у травні 2015-го новий склад музикантів випустив перший альбом «Червона вода». Він складається із дев’яти пісень на військово- патріотичну тематику. До складу гурту, окрім Святослава Бойка, входять хлопці із різних регіонів України: гітарист Олексій Ярмоленко з Харківщини, бас- гітарист Олександр Ладичук з Київщини, а барабанщик Юрій Іщенко з Дніпропетровщини.

Хлопці презентували свій перший альбом на концертах в усіх регіонах України, а лідер гурту Святослав Бойко в грудні 2015 року вирушив у перший тур Європою, де представив акустичну версію альбому. Далі таких турів було ще три. Всі вони – благодійні.

– За зібрані кошти ми закупили і передали бійцям АТО два оптичні прилади, – розповідає С. Бойко.

Гурт постійно підтримує наших військових не лише матеріально, а й морально – своїми патріотичними піснями. Протягом другої половини 2016 року повноформатна концертна діяльність гурту була призупинена, оскільки одного із музикантів мобілізували до Збройних сил України.

Наприкінці 2016-го у складі «Широкого лану» знову відбулися зміни, тоді ж музиканти розпочали роботу над новим альбомом.

– До другого нашого альбому увійдуть 13 нових пісень, назва буде відповідною – «13», – зауважує Святослав. – Але не лише через кількість композицій. Одна із них має назву «13-й воїн» і присвячена кіборгу, який загинув на бойовому посту під час боїв за Донецький аеропорт. При виборі назви ми врахували на ці символізми.

Цікаво, що серед пісень, які увійдуть до нового альбому виокремлюється «Заповіт» Тараса Шевченка, який музиканти виконали на свій лад.

– Ця пісня – своєрідний тест нашої готовності виконувати серйозну музику, – каже Святослав. – Шевченко піддається не всім, але можемо запевнити, що нами цей тест пройдено успішно і «Заповіт» отримав нове життя. Також хотілось би відзначити записану нами литовську народну пісню «Oi šermukšnio» («Ой шермукшньо»). В ній описуються події початку XVIII- століття, зокрема, перемога литовського королівського війська під проводом короля Каткуса над військом шведів. Цю композицію ми записали як подяку литовцям за допомогу Україні.

Решта пісень є авторськими. Презентацію альбома музиканти планують провести у вересні - жовтні цього року.

Уляна РЖЕВСЬКА.

3643 коментарiв

Читайте також

Реєстрація
Зареєструватись

К сожалению, браузер, которым вы пользуетесь, морально устарел,
и не может нормально отображать сайт.

Пожалуйста, скачайте любой из следующих браузеров: