Нафтохiмiк. Сайт газети "Нафтохiмiк-Калуш"
Соборна, 15 33333 Калуш
+380975555555 naftohimik@com.ua Пн.-Сб. 09:00- 18:00, Нд.- вихiдний
Увiйти

Таке у неї кредо – служити людям…

30 березня, 09:08
Переглядів: 15493

У центральній районній бібіліотеці відбулася творча зустріч бібліотекарів із заслуженою вчителькою України із села Голинь, депутатом обласної ради, членом Національної спілки письменників України, поетесою, активною громадською діячкою Оксаною Тебешевською. «Моє кредо – вірою і правдою служити людям» – таким був мотив майже двогодинного спілкування цієї активної і творчої жінки, яка на самому початку зустрічі попередила, що розмова буде побудована не як монолог, а як діалог.

Так і вийшло. Присутні в залі мали змогу познайомитися із творчим доробком Оксани Степанівни, звісно, не всіма, що вмістився на двох столах. Отож про її твори і було найбільше мовлено. Особливо про два останні: двотомник історико-краєзнавчої розвідки про село Голинь «Піснею доля мережана» і збірник наукового дослідження, есеїв, відгуків «На обріях Слова», який цьогоріч був визнаний в області книгою року.

Про двотомник про Голинь Тебешевська розкаже багато. Адже працювалося їй нелегко, крок за кроком вона знаходила все нові й нові матеріали для нього. Тут надзвичайно багато фотознімків. Менше – з сімейних фотоальбомів голинян, більше (понад 500!), знятих нею самою.

– Я писала книгу не про голів колгоспу, сільради, а про простих людей, у ній вміщено понад 160 спогадів жителів села, яких спіткала нелегка доля у зв’язку з виселенням у далекі сибірські краї… – каже авторка.

І тими спогадами зачитуються… Багато з них ілюструються фотознімками більш як столітньої давнини. У двотомнику знайшлося місце для всіх сільських фірманів і власників малої сільськогосподарської техніки (фото), за допомогою фотосвітлин показано історію спортивних досягнень сільчан, яка є дуже багатою. Окремою історією подано великий матеріал про популярний в районі і області народний фольклорний гурт «Молодичка».

Оксана Степанівна немало попрацювала в аріхвах, знайшовши там чимало цікавого про зародження в Голині ремесел. Ще в часи Карпатської Русі. А взагалі перші відомості про Голинь датуються 1391-им роком.

Та не однією голинською історією була наповнена зустріч. Оксана Тебешевська прочитала немало із своїх останніх віршів, торкнулася спогадів про визнаних калуських поетів, письменників, дослідника, перекладача – Василя Ганущака, Івана Павліху, Михайла Коломийця, Анатолія Онишка.

А вже про саму Оксану Степанівну добре слово сказали провідний бібліотекар модератор зустрічі Любов Боян, завідуюча бібілотекою Світлана Сокульська, журналіст і фотохудожник Василь Мельник та автор цих рядків.

Сюрпризом для присутніх був виступ колишнього директора Голинської середньої школи Романа Ковальчука, який добре відгукнувся про співпрацю з Оксаною Тебешевською. Не претендуючи переспівати Михайла Поплавського, Роман Михайлович все ж наслідував «співаючого ректора». Він заспівав дві пісні на слова Оксани Тебешевської (за що хтось із присутніх назвав його «співаючим директором»), зібравши дзвінкі оплески у залі…

Петро Воловинець.

3844 коментарiв
Хочете повідомити нам свою новину? Пишіть на електронну адресу knkalush@gmail.com. Слідкуйте за нашими новинами та публікаціями у загальнодоступній групі «Нафтохімік-Калуш» на сторінці у Facebook.

Читайте також

Реєстрація
Зареєструватись

К сожалению, браузер, которым вы пользуетесь, морально устарел,
и не может нормально отображать сайт.

Пожалуйста, скачайте любой из следующих браузеров: