Нафтохiмiк. Сайт газети "Нафтохiмiк-Калуш"
Соборна, 15 33333 Калуш
+380975555555 naftohimik@com.ua Пн.-Сб. 09:00- 18:00, Нд.- вихiдний
Увiйти

У Калуші буде Інститут розвитку міста

06 квітня, 11:15
Переглядів: 7511

Головне його завдання – залучення грантів і кредитних програм

Ідея створення комунального підприємства «Інститут розвитку міста Калуша» обговорювалася у кулуарах влади вже давно, але до діла справа не доходила, оскільки питання наштовхувалося на критику та певне несприйняття. Натомість цього разу депутати більшістю голосів підтримали запропонований проект рішення.

Згідно зі статутом, нове комунальне підприємство створюється з метою сприяння ефективному розвитку і використання потенціалу міста Калуша, задоволення соціальних, економічних, екологічних, освітніх, культурних, медичних, молодіжних та інших потреб громади міста шляхом підготовки та реалізації грантових і кредитних програм.

У цьому ж документі зазначається, що основними завданнями підприємства є проведення, ініціювання та підтримка інформаційних, екологічних, культурних досліджень, у тому числі маркетингових, соціологічних, для визначення громадської думки; представлення міста на симпозіумах, конференціях, виставках, семінарах в Україні та за кордоном; сприяння створенню сучасної інфраструктури у Калуші та налагодження партнерства з міжнародними організаціями.

За словами заступника міського голови Руслани Вайди, наразі у міській раді нема кому писати гранти.

– В ідеалі в Інституті розвитку міста мають працювати люди, які вільно володіють англійською мовою, адже більшість грантів пишуться саме цією мовою, – відзначила посадовець. – Крім того, в пріоритеті також економічна освіта фахівців та досвід у написанні й отриманні грантів.

– Невже із 230 людей, які працюють у міській раді, ніхто не може працювати у цьому напрямку? – поцікавилася депутат Калуської міської ради Ольга Єланіна. – Крім того, навіть якщо є така нагальна потреба, то, можливо, було б доцільніше створити відповідний відділ у міській раді, а не нове комунальне підприємство?

– Здебільшого гранти отримують установи, а не ті чи інші відділи органів місцевого самоврядування, – апелювала Р. Вайда.

– Ми брали за приклад міста Дрогобич та Долину, де аналогічні підприємства успішно подають заявки на грантові програми та отримують відповідне фінансування, – додав міський голова Ігор Матвійчук.

У результаті депутати проголосували за відповідне рішення, щоправда, внісши поправку, згідно з якою директор новоствореного підприємства має щороку звітувати перед депутатами про результати роботи.

1326 коментарiв
Хочете повідомити нам свою новину? Пишіть на електронну адресу knkalush@gmail.com. Слідкуйте за нашими новинами та публікаціями у загальнодоступній групі «Нафтохімік-Калуш» на сторінці у Facebook.

Читайте також

Реєстрація
Зареєструватись

К сожалению, браузер, которым вы пользуетесь, морально устарел,
и не может нормально отображать сайт.

Пожалуйста, скачайте любой из следующих браузеров: