Нафтохiмiк. Сайт газети "Нафтохiмiк-Калуш"
Соборна, 15 33333 Калуш
+380975555555 naftohimik@com.ua Пн.-Сб. 09:00- 18:00, Нд.- вихiдний
Увiйти

У Калуші будуватимуть новий храм

17 квітня, 15:11
Переглядів: 12144

15 квітня між вулицею Малицькою і єврейським кладовищем було освячено хрест. Невдовзі там, вочевидь, постане новий храм.

«У день храмового свята у парафії Божого Милосердя міста Калуш отцем-настоятелем Володимиром Пітулеєм та іншими отцями був освячений хрест. Можна не сумніватись, що вже невдовзі ми побачимо там будову нової святині», – написав у соціальній мережі Facebook Віктор Пазухін.

Начальник земельного відділу Калуської міської ради Володимир Мельник повідомив журналісту «НК», що це зроблено законно, адже міська рада дала свого часу відповідний дозвіл.

– Релігійною громадою було розроблено проект детального планування вищезгаданої території, а відтак депутати більшістю голосів підтримали рішення виділити цю земельну ділянку під побудову храму, – зазначив посадовець.

Підтвердив цю інформацію і депутат Калуської міської ради Юрій Тимків.

– Рішення було не одностайним, але необхідна кількість голосів знайшлася, – зазначив він.

Варто зауважити, що цей храм планує будувати та ж громада, яка хотіла зводити церкву на вул. Січових Стрільців поблизу ЖЕО №4. Нагадаємо, що мешканці сусідніх будинків тоді висловилися проти будівництва церкви. Вони не дали релігійній громаді встановити хрест, адже хочуть на цьому місті бачити дитячий майданчик. Щоб не допустити конфлікту міська рада провела громадське опитування серед мешканців прилеглих будинків. Його результати засвідчили, що більшість людей проти будівництва церкви на вул. Січових Стрільців. Відтак релігійній громаді довелося шукати нове місце для спорудження храму. Ним виявилася земельна ділянка між вулицею Малицькою і єврейським кладовищем. Дозвіл на будівництво церкви в цьому місці депутати міськради надали без попереднього опитування людей.

Калушани ж у соціальних мережах відгукуються про цю подію здебільшого не надто позитивно.

«Чому не школа або садок? Храмів більше, ніж шкіл», – коментує Віктор Шрамко.

«Їх (церков. – Авт.) так мало… Дайте мені таблеток від жадібності… і побільше», – іронізує Ю. Тимків.

«Я не проти церкви, але проти бізнесу на фоні церкви! Хіба в місті не вистачає церков? Це новоявлені отці розширюють бізнес – припускає калушанин Ярослав Івасів.

«Церквам давно настав час модернізуватися. Надавати щороку публічний звіт громаді, скільки зібрали коштів і як їх витратили», – пропонує Сергій Гумінілович.

Проте є мешканці міста, які стають на захист релігійної громади і переконують, що новий храм все ж потрібен.

«Всі, хто проти церкви, будьте послідовні. Не ходіть до церков ні хрестити, ні вінчати, ні ховати. По плодах пізнається дерево», – зазначає калушанка Христина Гнибіда.

«Якщо є попит на послугу, то треба її надавати. Ці церкви ж будуються на кошти людей, які туди ходять», – відзначає Сергій Моспан.

«Почитав коменти i стало лячно. Таке враження, що у Калушi самi сатанисти. Люди схаменiться, навернiться до Бога, бо буде бiда... Ви сьогоднi проти церкви, а завтра здивуєтеся, чому у вас хворiють дiтки, чому живете у злиднях? А усе просто, не гнiвiть Творця...», – коментує Максим Горланов.

Як мовиться, у кожної події є дві сторони медалі. З одного боку чимало калушан проти нового храму, але з іншого релігійна громада хоче будувати його цілком законно, а не потайки, самовільно встановлюючи хреста.

Фото Віктора Пазухіна.

1861 коментарiв
Хочете повідомити нам свою новину? Пишіть на електронну адресу knkalush@gmail.com. Слідкуйте за нашими новинами та публікаціями у загальнодоступній групі «Нафтохімік-Калуш» на сторінці у Facebook.

Читайте також

Реєстрація
Зареєструватись

К сожалению, браузер, которым вы пользуетесь, морально устарел,
и не может нормально отображать сайт.

Пожалуйста, скачайте любой из следующих браузеров: