Нафтохiмiк. Сайт газети "Нафтохiмiк-Калуш"
Соборна, 15 33333 Калуш
+380975555555 naftohimik@com.ua Пн.-Сб. 09:00- 18:00, Нд.- вихiдний
Увiйти

На базі школи-інтернату створено Центр народної дипломатії

04 травня, 09:35
Переглядів: 11656

27 квітня у стінах Калуської спеціальної загальноосвітньої школи-інтернат І-ІІІ ступенів № 2 Івано-Франківської обласної ради відбулася знакова для цього навчального закладу, так й освітян та громадськості міста подія.

У цей день тут було урочисто відкрито Центр народної дипломатії, що стало можливим завдяки налагодженню зв’язків колективу спеціалізованої школи-інтернату з Центром сприяння і розвитку програм та проектів ЮНЕСКО в Львівській області.

Про важливість і десь навіть неординарність події свідчали та кількість гостей, які завітали в цей день у приміщення спеціальної школи. Серед них були волонтер Корпусу Миру США в Україні Патрісія Дейгнен, заступник міського голови Калуша Любов Максимович, заступник начальника управління освіти міської ради Леся Кобзан, представники підшефного підприємства ТОВ «КАРПАТНАФТОХІМ», Івано-Франківської ОДА, міської ради обласного центру, представники громадських організацій Калущини та місцевих ЗМІ.

На початку заходу було відзначено, що його проведення збігається в часі з Днем поріднених міст. І з цього приводу простежується певна паралель. Адже Калуш має партнерські зв’язки з містами Польщі, Сербії, Румунії, США. В той же час реалізація нового проекту і створення на базі школи-інтернату Центру народної дипломатії сприятиме розширенню існуючих зв’язків та налагодженню нових.

Про такі перспективи говорили директор навчального закладу, а тепер вже і президент Центру «Народний дипломат» Роксолана Караїм і автор проекту, голова громадської організації «Центр сприяння і розвитку грограм та проектів ЮНЕСКО в Львівській Ігор Мелих.

Саме вони дружнім рукотисканням підтвердили створення у Калуші Центру «Народний дипломат», який за словами І. Мелиха, буде четвертим та теренах Західної України, адже вже є два на Львівщині та м.Тернопіль.

Зважаючи на те, що в Калуській спеціальній школі-інтернат навчаються діти, в яких є проблеми зі слухом, чи не позначиться це на діяльність Центру, – цікавилися в ініціаторів проекту присутні.

У відповідь автор проекту зазначив, що це не є проблемою, а навпаки сприятиме кращому пізнанню такими дітьми реалій життя та знаходженню свого місця в ньому. А ще слід пам’ятати, що Центр створюється не лише для дітей закладу, а й для їх батьків, педагогів, місцевої влади та її структур.

У свою чергу Любов Максимович підтвердила зацікавленість міської ради в створенні Центру «Народний дипломат» наголосивши, що автори повинні всебічно популяризувати його діяльність, щоб він був відкритим та доступним для всіх бажаючих.

Після обміну думками з приводу відкриття Центру, який за словами когось із присутніх, має стати не просто школою народної дипломатії, а навіть дитячої дипломатії, перед присутніми з  оригінальним номером виступили діти школи-інтернат. Виконана ними композиції під звуковий супровід з допомогою жестів, викликала гучні оплески в присутніх у залі.

Степан Василів.

3209 коментарiв
Хочете повідомити нам свою новину? Пишіть на електронну адресу knkalush@gmail.com. Слідкуйте за нашими новинами та публікаціями у загальнодоступній групі «Нафтохімік-Калуш» на сторінці у Facebook.

Читайте також

Реєстрація
Зареєструватись

К сожалению, браузер, которым вы пользуетесь, морально устарел,
и не может нормально отображать сайт.

Пожалуйста, скачайте любой из следующих браузеров: