П. Гринькевич: «Попит на технологічні спеціальності зростає»

Днями в Калуському політехнічному коледжі завершилася вступна кампанія на денну форму навчання. Про її особливості журналіст «НК» поцікавилася в директора цього навчального закладу Петра Гринькевича.
– Петре Петровичу, розкажіть про результати та особливості цьогорічної вступної кампанії.
– Останні три роки спостерігається всеукраїнська тенденція до зменшення кількості випускників дев’ятих класів. Відповідно, це вплинуло й на кількість абітурієнтів у нашому навчальному закладі. Охочих стало менше.
Ліцензований обсяг студентів Калуського політехнічного коледжу – 260, але протягом трьох останніх років набираємо орієнтовно по 170 студентів. Цьогоріч до навчального закладу вступило 173 особи. З них – 159 на бюджет, тож державне замовлення ми виконали повністю. А 14 студентів навчатимуться на контрактній основі. Саме завдяки «платникам» ми маємо змогу хоч якось оновити матеріально-технічну базу коледжу, адже державного фінансування дуже не вистачає.
На заочну форму навчання прийом документів ще триває до 31 серпня.
– Які спеціальності були найбільш популярними серед абітурієнтів політехнічного коледжу?
– Найпопулярнішою вже протягом кількох років серед наших абітурієнтів залишається спеціальність «Автоматизація та комп'ютерно- інтегровані технології». Ми завжди виконуємо державне замовлення з цього напрямку. Окрім того, цьогоріч 9 абітурієнтів вступили на платну форму навчання за цією спеціальністю. Також популярністю користується «Фінансування, банківська справа і страхування», «Облік та оподаткування».
– А чи спостерігається збільшення охочих навчатися на спеціальностях технологічного спрямування у зв’язку із відновленням роботи ТОВ «КАРПАТНАФТОХІМ»?
– Так, безумовно. На спеціальність «Хімічні технології та інженерія» вступило більше абітурієнтів, ніж минулого року, а саме 32. Стимулом для них, без сумніву, стало відновлення роботи базового підприємства. У зв’язку з цим політехнічному коледжу додали 7 місць державного замовлення на цей напрямок.
Звісно, ми ще не досягли тих показників, які мали до зупинки підприємства, тоді набирали близько півсотні студентів на цю спеціальність. Але пожвавлення все ж відчутне. Впевнений, що за умови стабільної роботи калуського нафтохімічного комплексу щороку кількість охочих навчатись на цих спеціальностях зростатиме ще більше. Адже ТОВ «КАРПАТНАФТОХІМ» постійно має потребу в молодих кадрах.
Хочу зауважити, що наш заклад – єдиний в області, де можна здобути хіміко-технологічні спеціальності. Але сьогодні, на жаль, не всі молоді люди розумію перспективи сучасної хімії. Технологічні спеціалісти затребувані не тільна на місцевому нафтохімічному комплексі, їх потребують й інші місцеві підприємства.
Розмову вела Уляна ФІРИЧ.