Нафтохiмiк. Сайт газети "Нафтохiмiк-Калуш"
Соборна, 15 33333 Калуш
+380975555555 naftohimik@com.ua Пн.-Сб. 09:00- 18:00, Нд.- вихiдний
Увiйти

П. Гринькевич: «Попит на технологічні спеціальності зростає»

11 серпня, 10:22
Переглядів: 18857

Днями в Калуському політехнічному коледжі завершилася вступна кампанія на денну форму навчання. Про її особливості журналіст «НК» поцікавилася в директора цього навчального закладу Петра Гринькевича.

– Петре Петровичу, розкажіть про результати та особливості цьогорічної вступної кампанії.

– Останні три роки спостерігається всеукраїнська тенденція до зменшення кількості випускників дев’ятих класів. Відповідно, це вплинуло й на кількість абітурієнтів у нашому навчальному закладі. Охочих стало менше.

Ліцензований обсяг студентів Калуського політехнічного коледжу – 260, але протягом трьох останніх років набираємо орієнтовно по 170 студентів. Цьогоріч до навчального закладу вступило 173 особи. З них – 159 на бюджет, тож державне замовлення ми виконали повністю. А 14 студентів навчатимуться на контрактній основі. Саме завдяки «платникам» ми маємо змогу хоч якось оновити матеріально-технічну базу коледжу, адже державного фінансування дуже не вистачає.

На заочну форму навчання прийом документів ще триває до 31 серпня.

– Які спеціальності були найбільш популярними серед абітурієнтів політехнічного коледжу?

– Найпопулярнішою вже протягом кількох років серед наших абітурієнтів залишається спеціальність «Автоматизація та комп'ютерно- інтегровані технології». Ми завжди виконуємо державне замовлення з цього напрямку. Окрім того, цьогоріч 9 абітурієнтів вступили на платну форму навчання за цією спеціальністю. Також популярністю користується «Фінансування, банківська справа і страхування», «Облік та оподаткування».

– А чи спостерігається збільшення охочих навчатися на спеціальностях технологічного спрямування у зв’язку із відновленням роботи ТОВ «КАРПАТНАФТОХІМ»?

– Так, безумовно. На спеціальність «Хімічні технології та інженерія» вступило більше абітурієнтів, ніж минулого року, а саме 32. Стимулом для них, без сумніву, стало відновлення роботи базового підприємства. У зв’язку з цим політехнічному коледжу додали 7 місць державного замовлення на цей напрямок.

Звісно, ми ще не досягли тих показників, які мали до зупинки підприємства, тоді набирали близько півсотні студентів на цю спеціальність. Але пожвавлення все ж відчутне. Впевнений, що за умови стабільної роботи калуського нафтохімічного комплексу щороку кількість охочих навчатись на цих спеціальностях зростатиме ще більше. Адже ТОВ «КАРПАТНАФТОХІМ» постійно має потребу в молодих кадрах.

Хочу зауважити, що наш заклад – єдиний в області, де можна здобути хіміко-технологічні спеціальності. Але сьогодні, на жаль, не всі молоді люди розумію перспективи сучасної хімії. Технологічні спеціалісти затребувані не тільна на місцевому нафтохімічному комплексі, їх потребують й інші місцеві підприємства.

Розмову вела Уляна ФІРИЧ.

 

 

3326 коментарiв
Хочете повідомити нам свою новину? Пишіть на електронну адресу knkalush@gmail.com. Слідкуйте за нашими новинами та публікаціями у загальнодоступній групі «Нафтохімік-Калуш» на сторінці у Facebook.

Читайте також

Реєстрація
Зареєструватись

К сожалению, браузер, которым вы пользуетесь, морально устарел,
и не может нормально отображать сайт.

Пожалуйста, скачайте любой из следующих браузеров: