Нафтохiмiк. Сайт газети "Нафтохiмiк-Калуш"
Соборна, 15 33333 Калуш
+380975555555 naftohimik@com.ua Пн.-Сб. 09:00- 18:00, Нд.- вихiдний
Увiйти

У Калуші планують закрити спецшколу-інтернат для слабочуючих дітей. Де навчатимуться діти з особливими потребами?

27 травня, 11:26
Переглядів: 1053

Нещодавно на засіданні комісії обласної ради з питань гуманітарної політики та свободи слова  повідомили, що на Прикарпатті планують закрити три спеціалізовані загальноосвітні школи-інтернати. Мова йде про Калуську школу-інтернат №2, Гвіздецьку та Яблунівську спеціальні школи-інтернати.

Директор департаменту освіти і науки ОДА Віктор Кімакович розповів, що в Калуші спочатку існувала одна школа для дітей із порушенням слуху. В 1970-х роках її розділили на дві – одну для глухих дітей, іншу – для слабочуючих. Зараз, каже Віктор Кімакович, немає сенсу утримувати два схожі навчальні заклади в одному місці.

У тій, яку залишаємо, зараз є 76 учнів, у в школі, яка припиняє існування, 58 дітей, – пояснив Вітор Кімакович. – На утримання однієї дитини з обласного бюджету йде 190 тисяч гривень на рік. Це рішення передбачає ліквідацію, але дітям дадуть можливість продовжувати навчання. Їх переведуть у школу №1. Там будуть паралельні класи. Це дозволить зберегти і перевести частину педагогів. Це рішення важке, бо частина працівників попадуть під скорочення, зокрема, технічні працівники.

Остаточне рішення щодо ліквідації цих навчальних закладів мають ухвалити на сесії обласної ради 29 травня, тому журналіст «НК» поцікавилася у керівника Калуської спеціалізованої ЗОШ-інтернату І-ІІІ ст. №2 Івано-Франківської обласної ради Роксолани Караїм, де тепер навчатимуться діти з особливими потребами та чим загалом зумовлене рішення про закриття закладу.

– Відразу хочу зазначити, що таке рішення – це не забаганка обласної чи міської влади, а тим паче керівника закладу, – наголошує Р. Караїм. – Ще в 2017 році уряд видав розпорядження про «Національну стратегію реформування системи інституційного догляду та виховання дітей на 2017-2026 роки». За цим документом до 2026 року в Україні закриють майже всі інтернати і замість них створять Центри соціальної допомоги сім’ям та дітям. Також згідно з ЗУ «Про повну загальну середню освіту», у загальноосвітніх школах впроваджено інклюзивну освіту і діти з інвалідністю тепер можуть навчатися у звичайних школах.

Відтак ще з 2018 року ми вже не набирали дітей у перший клас та дошкільну і підготовчу групи, а продовжували навчати лише дітей з 2 по 12 клас. При закритті нашого закладу батькам дитини з особливими потребами потрібно буде визначитися віддати її в Калуський навчально-реабілітаційний центр Івано-Франківської обласної ради  (колишня спецшкола-інтернат для глухих дітей. – Авт.) чи загальноосвітню школу. До слова, навчальний заклад не має права відмовити. Школа повинна створити всі умови для навчання дітей з інвалідністю: знайти фахівців, створити окремий клас, зробити навчальні корпуси і класи зручними для них.

Хотілося б відзначити, що згідно з ЗУ «Про освіту», спецшкола-інтернат для глухих дітей реорганізувалася у навчально-реабілітаційний центр, тобто тепер там можуть навчатися діти як з глухотою, так і з приглухуватістю.

Щодо звичайних шкіл, то є питання, чи зможуть там діти з особливими потребами мати такі ж досягнення, як у спеціалізованих школах, але вибір лише за батьками. Законотворці переконані, що при навчанні дітей з особливими потребами в звичайних школах, вони будуть більш соціалізовані…

Нагадаємо, що протягом декількох років поспіль підприємство «КАРПАТНАФТОХІМ» матеріально підтримувало спецшколу-інтернат для слабочуючих дітей, виділяючи необхідну техніку, кошти на участь учнів у різноманітних конкурсах та ін.

0 коментарiв
Хочете повідомити нам свою новину? Пишіть на електронну адресу knkalush@gmail.com. Слідкуйте за нашими новинами та публікаціями у загальнодоступній групі «Нафтохімік-Калуш» на сторінці у Facebook.

Читайте також

Реєстрація
Зареєструватись

К сожалению, браузер, которым вы пользуетесь, морально устарел,
и не может нормально отображать сайт.

Пожалуйста, скачайте любой из следующих браузеров: