Нафтохiмiк. Сайт газети "Нафтохiмiк-Калуш"
Соборна, 15 33333 Калуш
+380975555555 naftohimik@com.ua Пн.-Сб. 09:00- 18:00, Нд.- вихiдний
Увiйти

Володимир Сакулич: «Основна мета альтернативної школи – розвиток і підтримка дітей у їхніх бажаннях»

19 червня, 10:00
Переглядів: 1369

В Україні все більшої популярності серед батьків набуває альтернативна освіта для дітей. Згідно із Законом України «Про освіту», навчатися на сімейній (домашній) формі можуть всі бажаючі, але відповідальність у такому випадку за засвоєні знання батьки беруть на себе. Та це не є на завадою розвитку для альтернативних шкіл.

Саме таку школу планують  відкрити в Калуші вже у вересні цього року. З ідеєю створення першої інноваційної школи розвитку інтелекту та спорту «МАРС» виступив калушанин Володимир Сакулич, з яким журналіст «НК» поспілкувався з приводу стану підготовки до відкриття школи, планів на майбутнє та про нові освітні можливості для дітей.

– Розкажіть, будь ласка, про себе. Чим ви займаєтеся?

–        Я закінчив Прикарпатський національний університет імені Василя Стефаника. За спеціальністю – економіст, але здобув ще додаткову освіту психолога. Вісім років тому створив спортивний клуб «Окамі», де проводжу тренування з карате. Також з 2006 року є засновником «Дитячої академії розвитку», в якій ми займаємося підготовкою дітей до школи.

– Як виникла ідея відкрити альтернативну школу?

– У мене є два сини, старшому – шість років. Тобто якраз у вересні повинен піти до школи. Але ще від моменту його народження я зрозумів, що не хочу, аби він ходив до стандартної державної школи, а зміг отримати якісну освіту іншим шляхом, у кращому середовищі. Я дотепер пам’ятаю, як спекотно було нам, тридцятьом дітям, сидіти постійно в одному кабінету і просто завчати те, що говорили вчителі. Для своїх дітей я бажаю чогось кращого.

– Як буде проводитися навчання у вашій школі?

– З вересня ми плануємо набрати групу першого класу. Вона буде невеликою – до десяти дітей максимум. Це відкриватиме для нас можливість індивідуально працювати з ними, кожному приділяти достатню увагу. Хочу підкреслити, що заняття триватимуть практично весь день – з половини дев’ятої до сімнадцятої години. Хоча можливий варіант і скороченого дня – до п’ятнадцятої години.

Ми будемо забезпечувати дітей повноцінним збалансованим харчуванням – гарячими обідами, перекусами. Важливою частиною навчання стане заняття спортом, фізична активність, яким ми будемо приділяти увагу щодня. Вже зараз є батьки, які зацікавлені у такій формі навчання.

– Що в такому випадку повинні батьки зробити?

– Для того, щоб дитина навчалася в нашій школі, батькам необхідно написати заяву про навчання вдома або дистанційно. Тобто юридичні питання, щоб навчати дитину, вони вирішують самостійно. Однак дитина все одно буде вважатися учнем школи, закріпленим за певним класом та вчителем, їй видадуть необхідні книги. Але раз на пів року потрібно буде проходити у школі перевірку знань і навичок відповідно до державного стандарту.

– Чи будете застосовувати якісь спеціальні освітні методики для навчання?

– Знаю, що в Україні є багато прихильників методики Монтессорі. Ми ж, складаючи програму, в більшій мірі орієнтувалися на Вальдорфську школу. Проте в основному будемо використовувати власні напрацювання та методи.

– Хто, окрім вас, буде займатися з дітьми?

– Насамперед, в нас буде людина, яка відповідатиме суто за харчування дітей, так би мовити, кухар. А разом зі мною будуть працювати ще двоє молодих, прогресивних вчителів. Одна з них, до речі, є тренером «Нової Української Школи», а тому зможе передавати свій набутий досвід й іншим.

– Чого ви будете навчати дітей у альтернативній школі?

– Ми повністю будемо виконувати програму Міністерства освіти і науки України, дотримуватися державного стандарту. Але основною метою стане розвиток і підтримка дітей у їхніх бажаннях. На практиці, через гру будемо вчити їх пізнавати світ, співіснувати та взаємодіяти з іншими, розвивати емоційний інтелект, навички критичного мислення. Ну і звичайно, прививати любов до спорту та здорового способу життя, бо, як кажуть, у здоровому тілі – здоровий дух.

– Якими основними навичками буде володіти дитина після закінчення першого року навчання в інноваційній школі «МАРС»?

– Передусім – більшою самостійністю. У нас вони все будуть робити самі: від приготування перекусу для себе – до виконання завдань. Також дитина буде розуміти, що її здоров’я – це цінність, а тому дбатиме про нього. Вони вже стануть у деякій мірі спортсменами. І найголовніше – дитина буде вміти концентрувати увагу. Зараз з цим є проблеми у багатьох, навіть серед дорослих. Тому навичка концентрації може стати визначальною у майбутньому.

– Дякую за розмову.

0 коментарiв
Хочете повідомити нам свою новину? Пишіть на електронну адресу knkalush@gmail.com. Слідкуйте за нашими новинами та публікаціями у загальнодоступній групі «Нафтохімік-Калуш» на сторінці у Facebook.

Читайте також

Реєстрація
Зареєструватись

К сожалению, браузер, которым вы пользуетесь, морально устарел,
и не может нормально отображать сайт.

Пожалуйста, скачайте любой из следующих браузеров: