Нафтохiмiк. Сайт газети "Нафтохiмiк-Калуш"
Соборна, 15 33333 Калуш
+380975555555 naftohimik@com.ua Пн.-Сб. 09:00- 18:00, Нд.- вихiдний
Увiйти

Як заклади освіти Калуської ОТГ переживають випробування коронавірусом?

02 квітня, 11:58
Переглядів: 371

З 12 березня у Калуші та селах Калуської громади, як і загалом по всій Україні, було призупинено навчання в закладах освіти. Зміни, зокрема, торкнулися як закладів загальної середньої освіти, так і дошкільних та позашкільних навчальних закладів, а також закладів професійної освіти, коледжів тощо. Упродовж трьох тижнів вимушених канікул школи мали організувати дистанційне навчання, але нещодавно уряд прийняв рішення продовжити карантин ще на три тижні – до 24 квітня.

Зважаючи на ситуацію, що склалася, журналіст «НК» поцікавилася у начальника управління освіти Калуської міської ради Ірини Люклян, чи готові заклади освіти Калуської ОТГ до нових викликів, які постали перед українською школою, а саме до переходу на дистанційне навчання?

– Навчання у всіх наших закладах середньої загальної освіти відбувається з використанням елементів дистанційних технологій та різноманітних сучасних методів роботи, – розповідає Ірина Олексіївна. – Кожен заклад виходить зі своїх можливостей, але загалом навчальний процес триває. До слова, наприклад, ліцей №10 та ЗОШ №5 уже перейшли на досить високий рівень дистанційного навчання – створили свої платформи, інші заклади – працюють у спеціально створених групах та ін. Школярі отримують посилання на відео-уроки, також вчителі самостійно проводять певні онлайн-заняття та контролюють засвоєння матеріалу. Крім того, у роботі використовуємо різноманітні веб-ресурси, є й матеріал для самостійного вивчення школярами. Загалом ми сподіваємося, що карантин не призведе до втрат у рівні знань наших школярів.

Також хотілося б відзначити, що коли повноцінне навчання буде відновлено, то засвоєння матеріалу, який вивчався дистанційно, перевірятиметься вчителями і при потребі відбудеться повернення до його вивчення.

– З якими проблемами довелося стикнутися?

У закладах освіти Калуської ОТГ є відповідна матеріально-технічна база. Всі школи мають комп’ютерні класи, і не один, тому з цим проблем немає.

Крім того, розробники багатьох Інтернет платформ і сервісів, програмного забезпечення, інтерактивних підручників, доступ до яких раніше був платним, на час карантину надають вчителям можливість скористатися наявними у них матеріалами безкоштовно. Наші вчителі активно користуються цими навчальними матеріалами, дають також ці посилання школярам та ін.

Загалом не буду заперечувати, що організувати належний рівень навчання дистанційно складно, але ми робимо все можливе і сподіваємося на підтримку та взаєморозуміння як школярів, так і їх батьків.

– А як організована робота вчителів?

– З 19 березня вони також переведені на дистанційну форму роботи. Як уже зазначалося, за допомогою Інтернет ресурсів, безкоштовних месенджерів  та інших програм,  вони проводять дистанційне навчання для школярів та виконують іншу роботу, яка пов’язана з їхньою діяльністю і не вимагає безпосередньої присутності у навчальних закладах.

Гнучкий графік роботи складений і для технічного персоналу.

Загалом усе це робиться для того, щоб убезпечити і працівників, і дітей, і членів їхніх сімей від можливого зараження коронавірусом.

– Як відбуватиметься складання ЗНО та ДПА у зв’язку з карантином?

Міністерство освіти і науки розробило кілька сценаріїв для завершення навчального року та проведення зовнішнього незалежного оцінювання й вступної кампанії у зв’язку з карантином в Україні.

Зокрема, днями тимчасова виконувачка обов’язків міністра освіти і науки України Любомира Мандзій  повідомила, що навчальний рік у школах завершиться 1 липня, як це передбачає законодавство, для всіх школярів, окрім 11-класників. Якщо у травні-червні навчання відновиться в школах, матеріал, який подається зараз дистанційно, ще раз опрацюють і підсумують. Якщо можливості відновити повноцінне навчання в школах до червня не буде, матеріал, недопрацьований під час карантину, надолужать з учнями на початку наступного навчального року – у вересні. Державні підсумкові атестації для учнів 4 та 9 класів скасують.

Щодо проведення основної сесії ЗНО, то все залежить від того, коли буде відновлено повноцінне навчання, але попередньо відомо, що її перенесуть, як мінімум, на кінець червня. Проте складання ЗНО однозначно відбуватиметься, адже школярам потрібно поступати до ВНЗ.

Щодо так званих «весняних» канікул, то вони за графіком мали б бути минулого тижня. У цей період вчителі просто не давали завдань школярам.

– Що б Ви хотіли додати на завершення нашої розмови?

– На рівні держави та міською владою робиться все необхідне, щоб захистити кожного із нас від загрози захворювання, однак ніхто не може зробити замість вас те, що можете зробити тільки ви – подбати про себе. Для калушан створено всі умови, щоб ми мали можливість соціально ізолюватись, а тому без потреби не виходьте з дому, не піддавайтесь ризику захворіти, дотримуйтесь звичайних правил гігієни.

Також окремо хотілося б звернутися до дітей – перебувайте у власних домівках, а при найменших проявах будь-якої хвороби інформуйте своїх батьків.

0 коментарiв
Хочете повідомити нам свою новину? Пишіть на електронну адресу knkalush@gmail.com. Слідкуйте за нашими новинами та публікаціями у загальнодоступній групі «Нафтохімік-Калуш» на сторінці у Facebook.

Читайте також

Реєстрація
Зареєструватись

К сожалению, браузер, которым вы пользуетесь, морально устарел,
и не может нормально отображать сайт.

Пожалуйста, скачайте любой из следующих браузеров: