Нафтохiмiк. Сайт газети "Нафтохiмiк-Калуш"
Соборна, 15 33333 Калуш
+380975555555 naftohimik@com.ua Пн.-Сб. 09:00- 18:00, Нд.- вихiдний
Увiйти

Анатолій Чумичкін: «У нас не буде бордів і поліграфії. Ми ідемо до людей зі словом»

08 липня, 09:43
Переглядів: 423

Відомий у Калуші бізнесмен Анатолій Чумичкін вирішив спробувати себе на політичному поприщі – зареєструвався кандидатом у Верховну Раду по округу №85 з центром у Калуші. Балотується як самовисуванець. До цього часу як публічна особистість не фігурував.

Що ж спонукало генерального директора та власника ТзОВ «Ч.А.С.» зробити такий кардинальний крок та з якою програмою дій він іде на вибори, Анатолій Чумичкін розповів про це журналісту «НК».

Анатолію, ваша поява на небосхилі калуського політикуму була великою несподіванкою. І хоча прізвище Чумичкін у місті на слуху, я переконана, що більшість про вас практично нічого не знає. Розкажіть трохи про себе.

– Мені зараз 47 років. Я досяг такого віку, коли за плечима вже є певний життєвий досвід. А народився я на Бережанщині Тернопільської області – в селі Волиця, звідки родом моя мати і де працював мій батько. Через деякий час ми переїхали до Калуша, і батько влаштувався на «Хлорвініл», який тоді без проблем надавав своїм працівникам житло. Спершу жили в гуртожитку, а відтак у нас з’явилася квартира на вулиці Литвина. Тож я навчався у школі №6, а після її закінчення – у Калуському хіміко-технологічному технікумі за спеціальністю «Технологія неорганічних речовин». Вищу освіту вже здобував за цим фахом у Дніпропетровському університеті. Тут, до речі, зустрів свою майбутню дружину Юлію, з якою проживаю у шлюбі вже 25 років. У нас – троє чудових дітей: дорослий 23-річний Нікіта, 13-річна донечка Дарія та 12-річний Адам. Тобто я багатодітний батько (сміється. – Ред.). Усі наші дітки народилися в Калуші, куди ми переїхали після закінчення університету.

Власне, в Калуші ми разом з батьком та братом і розпочали займатися підприємницькою діяльністю, яка потім переросла у сімейний бізнес. Проте зараз я працюю самостійно, заснував компанію «Ч.А.С.» та ряд інших фірм, які вже вийшли на національний рівень. Основний вид нашої діяльності – це оптова торгівля оздоблювальними будівельними матеріалами українських і європейських виробників. У фірмі працює понад 300 людей.

«Важливо, щоб у раду пройшли ефективні нові політики, а не старі демагоги»

 

А що вас спонукало балотуватися до Верховної Ради?

– Це було виважене рішення. В останні роки, зокрема після Революції Гідності, я долучився до громадського життя, а тепер вирішив піти в політику, бо вважаю, що на даному етапі державі потрібні ефективні управлінці. А в мене такий досвід є, тож я зважився взяти на себе відповідальність і запропонувати себе громаді. Зараз важливо, щоб країна з європейського курсу не зійшла на манівці, бо, судячи з деяких останніх подій, такий сценарій можливий. Маю на увазі прийняття судами і місцевими радами рішень про повернення вулицям радянських назв, незрозумілі меседжі щодо закону про мову, скуповування телевізійних каналів проросійськими політиками, навіть того ж львівського ZIKу. А ми з командою цього не хочемо допустити. Тож важливо, щоб у раду пройшли ефективні нові політики, а не старі демагоги.

– Ознайомте коротко наших читачів, зокрема і виборців, з основними пунктами вашої передвиборної програми. На чому ви збираєтеся робити акцент?

– Моя програма складається з трьох аспектів: інвестиційна складова, інфраструктурна й екологічна.

Зокрема, перша – це залучення на округ інвестицій. Мова йде не лише про створення нових підприємств та відродження існуючих, але й за рахунок цього розвиток соціальної складової: збільшення кількості якісних робочих місць, підвищення заробітної плати, а також ріст надходжень до місцевих бюджетів. Що, своєю чергою, дасть можливість громадам вирішувати нагальні проблеми: ремонтувати дороги, поліпшувати матеріально-технічну базу шкіл, садочків, лікарень, створювати місця для дозвілля і відпочинку.

З першої складової випливає друга – інфраструктурна. Тут однозначно тема номер один – це дороги. Проте вирішення цієї проблеми в багатьох випадках залежить від державних коштів. Тому якраз депутат, одна з функцій якого – представницька, може посприяти в їх залученні на округ.

Щодо екологічної складової, то наша команда планує розробити систему постійно діючого незалежного контролю за якістю води і повітря. Робота в цьому напрямку уже розпочата і буде завершена, сподіваюся, до кінця 2019 року.

Анатолію, від початку агітаційної кампанії вам, напевно, надходили запитання від громадян, які стоять перед вибором. Що саме цікавило людей?

– Як не дивно, але коли довідалися, що моя дружина з Дніпропетровщини, то запитували, чи часом нема там «регіоналівського» сліду.  Людей це чомусь насторожує. І ви знаєте, у мене при цьому виникає зустрічне запитання: в яких межах ви бачите Україну, якщо вас насторожує Дніпропетровщина? Що тоді говорити про Донецьк, Луганськ, Крим? Як на мене, то Дніпро – це така ж Україна, які і Львів, Івано-Франківськ, Калуш чи Рогатин. Там живуть такі ж українці й патріоти. До речі, моя дружина походить з родини Епіків, яка була репресована радянським режимом.

Запитували також, з ким після обрання я бачу можливість співпраці, бо для вирішення проблем регіону мені доведеться з кимось єднатися, оскільки один, як відомо, в полі не воїн. Моя відповідь – буду об’єднуватися з усіма проукраїнськими силами навколо законів, які рухають країну вперед до розвитку і процвітання.

Основна функція народного депутата – законотворча. Чи готові ви зараз сказати, яку саме ініціативу будете підтримувати чи пропонувати?

– Однозначно буду підтримувати законопроект про оподаткування виведеного капіталу, а не податку на прибуток, як є зараз. Щоб було зрозуміліше, поясню на прикладі. В даний час підприємство, яке отримало прибуток, повинно відразу заплатити податок, тобто насправді забирають частину ресурсу, яка б могла піти на його  розвиток. А податок на виведений капітал сплачується лише тоді, коли власник забирає кошти з бізнесу, зокрема й виводить їх в офшори, про що ми нерідко чуємо. Гроші повинні працювати на Україну, а не накопичуватися на рахунках інших країн. При прийнятті цього закону вони однозначно спрямовуватимуться на розвиток.

Цікаво дізнатися вашу думку щодо медичної і освітньої реформ, які зараз активно впроваджуються.

– Загалом вважаю правильною ідею, що гроші мають іти за учнем і за пацієнтом. Мені подобається початок реформи від Супрун, я її підтримую – розумна і дієва жінка, яка має бачення і впроваджує єдину успішну реформу за останні 5 років. Те, що кожен українець тепер може мати підписану угоду з конкретним лікарем, мені близьке. Вважаю, що час радянської безвідповідальності, коли всі йшли до будь-якого лікаря і ніхто толком ні за що не відповідав, але отримував однакову заробітну плату, має минути. Так відбувається і в бізнесі – хто краще працює, хто має більше клієнтів (в медицині – пацієнтів), які йому довіряють, той має більшу зарплату. Це створює конкуренцію між лікарями, хороші лікарі мають змогу більше заробити легально, а люди натомість отримати кращу послугу. Я підтримую Супрун, тим більше, що її родина має відношення до нашого округу – її дід був священиком в одному з сіл Рогатинського району. Приємно, коли люди з нашого краю рухають нашу країну вперед.

«Практика технічних кандидатів – це приниження гідності виборця»

 

Анатолію, ви доволі неочікуваний кандидат в нардепи. А оскільки у нашому політикумі існує практика висування, а потім зняття на користь когось з фаворитів передвиборчих перегонів, то хочу запитати, чи ви, бува, не є так званим технічним кандидатом?

– Практика технічних кандидатів, коли з’являються люди з однаковими прізвищами або розпускаються чутки, що кандидат працює на користь одного чи проти іншого, на мою думку, це – приниження гідності виборця. Я збираюся працювати конкретно на громаду і проти цих політтехнологій. Я вирішив взяти участь у виборах, запропонувати себе громаді, тож маю намір пройти цю кампанію і зайти в парламент.

Кожен бажаючий може зв’язатися зі мною та членами моєї команди безпосередньо через мою сторінку у Фейсбук.

Яким чином збираєтеся доносити виборцям інформацію про себе, адже ви невідома фігура в політикумі, на відміну від декотрих інших кандидатів, які пройшли не одну передвиборну кампанію?

– Знаєте, є відома політична технологія «від дверей – до дверей», яка передбачає зокрема і роздачу агітпродукції. То я скажу, що в нас не буде бордів і не буде поліграфії. Вважаю це марнуванням паперу, через це вирубуються сотні і тисячі дерев. Щоб ви могли оцінити масштаб: щоб зробити 600-650 рекламних флаєрів формату газети, потрібно зрубати середньостатистичне дерево.

Ми обрали інший шлях. У Біблії сказано: «Спочатку було Слово…». Тож ми йдемо від людини до людини зі словом. Люди, які знають мене, довіряють мені, готові розділити зі мною відповідальність, будуть доносити думку й інформацію про мене як кандидата. Ми готові зустрічатися з кожним, хто нас запросить на розмову.

А щодо поліграфії – для балансу ми готові посадити додатково десяток дерев (сміється. – Ред.), щоб відновити втрачений під час виборів природній ресурс. Ми висаджували дерева попередні роки, тож із задоволенням зробимо це й цієї осені.

– І насамкінець, що хотіли б побажати виборцям округу №85?

– Хочу побажати зробити правильний відбір, адже вибір є. І від нашого з вами вибору, як це не банально звучить, залежить, куди буде рухатись наша країна і ми з вами. Тож я сподіваюся на вашу підтримку.

(Матеріал опубліковано на правах реклами).

0 коментарiв
Хочете повідомити нам свою новину? Пишіть на електронну адресу knkalush@gmail.com. Слідкуйте за нашими новинами та публікаціями у загальнодоступній групі «Нафтохімік-Калуш» на сторінці у Facebook.

Читайте також

Реєстрація
Зареєструватись

К сожалению, браузер, которым вы пользуетесь, морально устарел,
и не может нормально отображать сайт.

Пожалуйста, скачайте любой из следующих браузеров: