Нафтохiмiк. Сайт газети "Нафтохiмiк-Калуш"
Соборна, 15 33333 Калуш
+380975555555 naftohimik@com.ua Пн.-Сб. 09:00- 18:00, Нд.- вихiдний
Увiйти

Андрій Найда: «Ми не можемо зволікати з прийняттям важливих рішень» (узгоджено кандидатури заступників міського голови та керуючого справами міськвиконкому)

16 листопада, 14:37
Переглядів: 1242

12 листопада відбулася чергова зустріч новообраного Калуського міського голови з представниками дев’яти політичних партій, які пройшли до складу Калуської міської ради. На ній було розглянуто ряд організаційних та кадрових питань.

Переможець виборів міського голови Андрій Найда озвучив їх, відкриваючи зустріч, наголосивши при цьому, що ще достеменно не відомо, коли відбудеться перша сесія Калуської міської ради 8-го демократичного скликання. Ймовірніше всього, вона буде скликана в 20-х числах листопада, але до цього треба підготуватися. Також потрібно вже працювати над бюджетом Калуської міської ОТГ, адже він повинен бути сформованим та затвердженим до 25 грудня.

– Тому ми не можемо зволікати з прийняттям важливих рішень, – продовжував Андрій Михайлович. – Я повинен знати, з ким працюватиму в команді та вже проводити роботу в усіх напрямках. І ці люди теж повинні бути певні, що їх підтримають і затвердять на першій сесії міської ради, бо їм потрібно ще й розрахуватися з попередньої роботи. Маю на увазі майбутніх заступників міського голови та керуючого справами міськвиконкому, бо їх кандидатури висувати на затвердження депутатами міської ради – це прерогатива міського голови.

Андрій Найда повідомив, що з такими кандидатами визначився, розглянувши й пропозиції, які були попередньо подані від політичних партій, що пройшли до складу Калуської міської ради. Озвучивши їх, новообраний міський голова запропонував присутнім на зустрічі представникам політичних сил підписати меморандум щодо узгодження кандидатур його заступників та керуючого справами міськвиконкому для їх висунення на затвердження на першій сесії Калуської міської ради 8-го демократичного скликання. Зокрема, документом було запропоновано підтримати затвердження наступних кандидатур:

Мирослава Тихого, який наразі є членом виконкому Калуської міської ради, працює заступником начальника залізничного цеху ТОВ «КАРПАТНАФТОХІМ» та на виборах 25 жовтня 2020 року був обраний депутатом Калуської міської ради від ВО «Свобода, – на посаду першого заступника міського голови з питань діяльності виконавчих органів міської ради;

Богдана Білецького, керівника групи маркетингу ТОВ «КАРПАТНАФТОХІМ», який був депутатом від ВО «Свобода» в останньому скликанні і обраний до нового, – на посаду заступника міського голови з питань діяльності виконавчих органів міської ради (економіка, ЖКГ, будівництво і розвиток, соцзахист);

Надію Гуш, яка працює директором Калуської ЗОШ №11 та обрана депутатом міської ради від партії «Європейська солідарність», – на посаду заступника міського голови з питань діяльності виконавчих органів міської ради (освіта, культура, спорт, медицина);

Олега Савку, який був депутатом Калуської міської ради попереднього скликання, кандидатом на виборах міського голови від Народного Руху України та до Калуської міської ради, але під час передвиборчої кампанії підтримав кандидатуру Андрія Найди й закликав своїх прихильників голосувати за нього, працює логістом-менеджером ТзОВ «Рометте», – на посаду керуючого справами міськвиконкому.

Меморандум про підтримку затвердження вищеназваних кандидатур підписали представники восьми із дев’яти політичних партій, які ввійшли до складу депутатського корпусу Калуської міської ради 8-го демократичного скликання. Не підтримало його лише ВО «Батьківщина». Таку позицію лідерка міської політичної організації ВО «Батьківщина» Ольга Сікора пояснила тим, що до першої сесії міської ради, на затвердження якої винесуть кандидатури на заступників міського голови, ще є час і в ході обговорення можуть з’явитися й інші претенденти.

Також при підписанні меморандуму своє зауваження до цього документа висловила представниця «Української партії» Оксана Шутяк, яка наголосила, що варто було б узгодити та внести до меморандуму і кандидатуру секретаря міської ради.

– Це трохи неправильно, що ми не погоджуємо кандидатури в комплексі з секретарем міської ради, – говорила Оксана Богданівна. – Тобто, якщо ми хочемо з депутатським корпусом все узгодити і вирішити до початку першої сесії міськради, то повинні би підписати загальний меморандум із позицію в ньому щодо кандидатури секретаря. Адже ми зрештою всі є депутатами і будемо голосувати окремо за кожну кандидатуру незалежно від того, ким вона запропонована й висунута на розгляд сесії.

На це Андрій Найда відповів, що секретар міської ради – це не та посада, яка вже нагально потрібна для того, щоб можна було б реально почати займатися питаннями, пов’язаними з міським бюджетом на 2021 рік.

– Він перед винесенням на затвердження на сесії міськради ще розглядатиметься в постійних комісіях міськради та на засіданні міськвиконкому, – нагадував Андрій Михайлович. – Тому нам також треба їх утворити, передчасно визначити чисельний і персональний склад комісій, виконкому та ще багато чого зробити навіть до скликання першої сесії міськради.

Свою думку щодо меморандуму про узгодження кандидатур на заступників міського голови та керуючого справами міськвиконкому також висловила представниця від «Української партії» Руслана Вайда, яка ще виконує обов’язки заступника чинного міського голови Ігоря Матвійчука.

– Що дає міському голові підписаний меморандум? – аналізувала Руслана Богданівна. – Абсолютно нічого, бо він не має юридичної сили. Якщо міський голова визначився із заступниками, то нехай і кандидати приступають до роботи, вникають у справи. Все одно це будуть ті люди, яких захоче він бачити на цих посадах. Якщо не отримають підтримки під час голосування, то міський голова матиме право призначити їх в. о. заступниками. І їх виноситиме на розгляд сесії міськради до тих пір, поки не отримає позитивний результат. Я так це розумію, але, можливо, й помиляюся.

– Я вивчав це питання, – пояснював Андрій Михайлович. – Раніше, десь ще 3-5 років тому, можливо, механізм з в. о. спрацьовував. Наразі для виборних посад механізм з в. о. не застосовується. Тому я не хочу, щоб ми вже з самого початку моєї каденції міського голови порушували закони. Треба робити все правильно. Тоді і влада буде користуватися більшою довірою в мешканців міста й сіл ОТГ.

На зустрічі новобраного Калуського міського голови Андрія Найди з представниками політичних партій у міській раді нового скликання також було обговорено ситуацію щодо призначення старост й утворення старостинських округів, адже в попередньо напрацьований алгоритм роботи щодо проведення консультативних опитувань у селах внесла корективи постанова уряду про запровадження в Україні «карантину вихідного дня». Тому було запропоновано, щоб кандидатів на посади старост подали партії та більш детально обговорити це питання на наступній зустрічі. Також на ній заплановано обговорити пропозиції від партій щодо чисельного й персонального складу постійних комісій та виконавчого комітету Калуської міської ради. До останнього, ймовірніше всього, увійде не менше 25 осіб, враховуючи 11 старост та 9 представників від кожної політичної партії, що увійшли до міськради.

0 коментарiв
Хочете повідомити нам свою новину? Пишіть на електронну адресу knkalush@gmail.com. Слідкуйте за нашими новинами та публікаціями у загальнодоступній групі «Нафтохімік-Калуш» на сторінці у Facebook.

Читайте також

Реєстрація
Зареєструватись

К сожалению, браузер, которым вы пользуетесь, морально устарел,
и не может нормально отображать сайт.

Пожалуйста, скачайте любой из следующих браузеров: