Нафтохiмiк. Сайт газети "Нафтохiмiк-Калуш"
Соборна, 15 33333 Калуш
+380975555555 naftohimik@com.ua Пн.-Сб. 09:00- 18:00, Нд.- вихiдний
Увiйти

Чи готовий Калуський округ до виборів?

14 березня, 08:15
Переглядів: 294

Все менше часу залишається до президентських виборів, які відбудуться 31 березня. Тому журналіст «НК» днями поспілкувалася з головою Калуської окружної виборчої комісії територіального виборчого округу №85 Ігорем Очкуром, який розповів про те, на якому етапі знаходиться підготовка до виборів в окрузі.

– Наразі відбувається формування дільничних комісій, – зазначив І. Очкур. – Свої пропозиції щодо членів дільничних комісій наразі подав 21 кандидат (розмова велася 11 березня. – Авт.). Наше завдання сформувати дільничні комісії і розподілити у них керівні посади між представниками різних кандидатів у президенти.

Щодо існуючих проблем, то головна із них полягає в тому, що в нас досі не налагоджений зв’язок з сервером Центральної виборчої комісії. А це гальмує роботу. Для чого потрібен доступ до системи? Коли до нас надходять подання від кандидатів, ми вносимо їх у базу даних, система аналізує і визначає двійників, тобто людей, які вже зареєстровані в інших комісіях, в інших регіонах та ін. Простіше кажучи, система «чистить» списки і тоді можна говорити про остаточне число осіб, які хочуть бути членами дільничних виборчих комісій і, відповідно, вирахувати квоту кандидатів на керівні посади. Без повноцінної роботи системи ми цього зробити не зможемо, тому залишається сподіватися, що її налагодять якомога скоріше.

– Які регіони входять у Калуський виборчий округ?

– До Калуського виборчого округу входять місто Калуш, Калуський, Рогатинський райони та частина Галицького району. На території 85-го виборчого округу є 166 виборчих дільниць. З них на території Калуша – 27 дільниць, Калуського району – 53 дільниці. Решту 88 – це Рогатинський і частина Галицького району. За кількістю виборців дільниці діляться на великі (понад 1500 виборців), середні (від 500 до 1500 виборців) і малі (менше 500 виборців). На нашому окрузі є 33 великі виборчі комісії (23 з них у місті Калуші, 8 – в Калуському районі і 2 – в Рогатині), 55 середніх і 78 малих. Також у окрузі є шість спецдільниць у закладах охорони здоров’я, які функціонували й на всіх попередніх виборах: три – в Рогатинському районі, одна – у селищі Войнилів і дві – у Калуші. Щодо Калуша, то вони знаходяться у Калуській ЦРЛ та Калуській районній лікарні. Тут, зокрема, зможуть проголосувати пацієнти, які перебуватимуть на стаціонарному лікуванні.

– Чи достатнім є фінансування для забезпечення виборчого процесу?

– Наразі з цим проблем не виникає, адже Центральна виборча комісія розрахувала єдині кошториси для окружних виборчих комісій, їх середню чисельність та інше.

Щодо обладнання, необхідного для проведення голосування (кабінки, урни, меблі), то фактично все є на дільницях. Цим займаються органи місцевого самоврядування. Варто зауважити, що не всі дільниці забезпечені стаціонарними телефонами, але є мобільні, тому це не проблема.

– Яку оплату отримають за працю під час виборів члени комісій?

– Члени виборчих комісій, в тому числі окружної, працюють здебільшого на громадських засадах, крім тих людей, які працюють на постійній основі. В окружній комісії на постійній основі працює четверо осіб, а в дільничних комісіях – по дві людини (як правило, це голова і секретар).

Крім того, держава передбачила оплату праці людям із комісій, які працюють у день виборів і після.

– Як калушани можуть перевірити, чи є вони у списках виборців?

– Відразу зауважу, що Калуський відділ ведення Державного реєстру виборців є автономною структурою і не має жодного відношення до ОВК. Він розташований за адресою: майдан Шептицького, 2 (третій поверх) і працює без вихідних. Мешканці міста можуть звертатися туди для перевірки інформації про себе в реєстрі виборців. Хоча перевірити свої дані в реєстрі виборців можна й не виходячи з дому. На сайті Державного реєстру виборців працює сервіс Електронний кабінет виборця. Потрібно правильно ввести свої дані: прізвище, ім’я і по батькові, дату народження, а також зазначити електронну адресу, на яку прийде код авторизації. Система дає два варіанти відповіді: присутній або відсутній.

Але якщо потрібно уточнити дані або людина хоче голосувати не за місцем реєстрації, то потрібно з відповідними документами звернутися вже безпосередньо у відділ ведення Державного реєстру виборців.

Граничний термін звернення до відділу ведення реєстру виборців для зміни місця голосування – 25 березня.

0 коментарiв
Хочете повідомити нам свою новину? Пишіть на електронну адресу knkalush@gmail.com. Слідкуйте за нашими новинами та публікаціями у загальнодоступній групі «Нафтохімік-Калуш» на сторінці у Facebook.

Читайте також

Реєстрація
Зареєструватись

К сожалению, браузер, которым вы пользуетесь, морально устарел,
и не может нормально отображать сайт.

Пожалуйста, скачайте любой из следующих браузеров: