Нафтохiмiк. Сайт газети "Нафтохiмiк-Калуш"
Соборна, 15 33333 Калуш
+380975555555 naftohimik@com.ua Пн.-Сб. 09:00- 18:00, Нд.- вихiдний
Увiйти

Чому Михайло Срібняк і голова Новицької сільської ОТГ, і депутат Калуської райради?

28 лютого, 16:08
Переглядів: 957

На першому пленарному засіданні сесії Калуської районної ради в 2019 році, яке відбулося 21 лютого, серед питань, що обговорювалися та стосовно яких були прийняті відповідні рішення, викликали неоднозначну реакцію в деяких сільських голів та присутніх у залі представників мас-медіа результати голосування з приводу припинення повноважень депутата районної ради Михайла Срібняка. Він, як уже раніше повідомлялося, був обраний головою Новицької сільської об’єднаної територіальної громади та офіційно обійняв цю посаду з 9 січня 2019 року. Проте депутати не підтримали заяву Срібняка про припинення повноважень депутата Калуської райради.

«За» проголосували тільки шестеро народних обранців, зокрема й сам заявник, а абсолютна більшість депутатів, присутніх у залі, утрималася від прийняття рішення. Був солідарний з більшістю й новий очільник Калуської районної ради Віктор Гільтайчук.

Прокоментувати це рішення депутатського корпусу та чому голова Новицької сільської ОТГ Михайло Срібняк досі залишається депутатом райради й бере участь у сесіях з правом голосу ми попросили керуючого справами виконавчого апарату Калуської районної ради Сергія Твардовського.

– 26 грудня 2018 року в новоутвореній Новицькій ОТГ відбулися перші місцеві вибори, за результатами яких сільським головою цієї об’єднаної територіальної громади було обрано на той час голову Калуської райради Михайла Срібняка, – констатував Сергій Олександрович. – Для того, щоб його зареєстрували сільським головою Новицької ОТГ, достатньо було подати до територіальної виборчої комісії копію зареєстрованої заяви в Калуській райраді про те, що він складає повноваження депутата районної ради. Він таку особисту заяву подав 4 січня 2019 року, коли припинив повноваження голови райради.

Відповідно до Закону України «Про статус депутатів місцевих рад», дострокове припинення повноваження депутата місцевої ради може відбутися як без прийняття рішення відповідної ради, так і за її рішенням. Зокрема, рішення ради необхідне при особистій заяві депутата про складення ним депутатських повноважень. Саме так вчинив Михайло Срібняк на відміну від депутата Калуської райради Тетяни Клебан, яку 23 грудня минулого року за результатами місцевих виборів у Новицькій ОТГ було обрано депутатом сільської ради цієї об’єднаної територіальної громади. Вона не писала з цього приводу жодної заяви. Тому повноваження депутата райради Т. Клебан були припинені достроково без прийняття рішення нашої ради на підставі обрання її депутатом іншої ради, що було підтверджене відповідними офіційними документами.

– Дехто на сесії райради висловлювався про те, що ситуація з мандатами Михайла Срібняка суперечить положенням інших законів України. Ви так не вважаєте?

– Погоджуюсь, що в чинному законодавстві є деякі колізії. Але хто і чим може підтвердити, що обрання Михайла Срібняка сільським головою Новицької ОТГ відбулося з порушенням Закону України «Про вибори депутатів місцевих рад»? Вибори визнані такими, що відбулися, і їх результати офіційно встановлені.

Щодо Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», то в ньому сказано, що сільський, селищний, міський голова не може бути депутатом будь-якої ради. Але сільський голова, а не сільський голова об’єднаної територіальної громади. В цьому є якась невідповідність із Законом України «Про статус депутатів місцевих рад». І якщо хтось сьогодні навіть дозволив собі на сесії райради обурено мовити, що Михайло Срібняк за свої дії ще в тюрму сяде, то це не відповідає дійсності. Він вчинив все правильно, нічого не порушував і не порушує.

Як я вже говорив, Срібняк написав і 4 січня подав до Калуської районної ради особисту заяву про складення ним депутатських повноважень. Відповідно проект рішення Калуської районної ради щодо неї був оприлюднений на офіційному сайті ради, як цього вимагає Закон України «Про доступ до публічної інформації». Щоправда, для ознайомлення з ним законом встановлений термін – не менше 20 робочих днів. А від 4 січня до сьогоднішнього пленарного засідання сесії відбулася тільки одна позачергова сесія райради. Вона була скликана 11 лютого за письмовою пропозицією 14-ти депутатів для розгляду визначених ними трьох питань, що стосувалися внесення змін до районного бюджету на 2019 рік, програми розвитку первинної медико-санітарної допомоги на засадах сімейної медицини на поточний рік та затвердження Статуту комунального некомерційного підприємства «Калуський районний центр первинної медико-санітарної допомоги Калуської районної ради» в новій редакції. Формувати порядок денний цієї сесії, виносити на її розгляд ще якісь питання від виконавчого апарату районної ради ми не могли, бо це не передбачено її регламентом. Тому питання про припинення повноважень депутата районної ради Михайла Срібняка було включено до порядку денного сьогоднішнього пленарного засідання сесії райради. Депутати висловили свою думку шляхом голосування, результатом якого дехто залишився незадоволений.

То сільський голова Новицької ОТГ може залишатися депутатом Калуської райради й навіть до наступних виборів місцевих рад, якщо депутати не погодяться задовольнити його заяву?

– Не виключаю і такий варіант. Михайло Срібняк буде депутатом Калуської районної ради до того часу, поки його заява не буде підтримана більшістю складу ради. А більшість – це 18 депутатських голосів.

– Коли можливе переголосування?

– Навіть на черговій сесії райради. Узагальнює та затверджує проект порядку денного кожної сесії голова районної ради, а ініціювати розгляд на пленарному засіданні того чи іншого питання може і будь-хто з депутатів.

– Як гадаєте, чому Михайло Срібняк вирішив скласти повноваження депутата Калуської райради у спосіб написання особистої заяви, яка потребує підтримки колег-депутатів ради?

– Я можу тільки висловити припущення, що, мабуть, передусім через відданість своїм виборцям, які йому шість демократичних скликань поспіль довіряють мандат депутата Калуської районної ради. Оскільки Михайлові Срібняку люди висловлюють таку підтримку, то, як на мене, він не міг просто сказати, що відмовляється надалі представляти їхні інтереси в раді, а написав заяву, про яку вже мовилось вище.

До речі, сьогодні Назарій Іванів є головою селищної ради Брошнів-Осадської ОТГ і депутатом Івано-Франківської обласної ради. Крім того, він, будучи вже селищним головою ОТГ, ще виконував обов’язки начальника відділу капітального будівництва Івано-Франківської ОДА. Нинішній голова Івано-Франківської ОДА Олег Гончарук водночас є депутатом обласної ради. І вони, як хтось гадає, повинні бути притягненими до відповідальності за порушення чинного законодавства?! Я з цим не згідний, бо звинувачувати когось в чомусь і судити можуть тільки компетентні органи.

Василь ГОЛИНСЬКИЙ.

0 коментарiв
Хочете повідомити нам свою новину? Пишіть на електронну адресу knkalush@gmail.com. Слідкуйте за нашими новинами та публікаціями у загальнодоступній групі «Нафтохімік-Калуш» на сторінці у Facebook.

Читайте також

Реєстрація
Зареєструватись

К сожалению, браузер, которым вы пользуетесь, морально устарел,
и не может нормально отображать сайт.

Пожалуйста, скачайте любой из следующих браузеров: