Нафтохiмiк. Сайт газети "Нафтохiмiк-Калуш"
Соборна, 15 33333 Калуш
+380975555555 naftohimik@com.ua Пн.-Сб. 09:00- 18:00, Нд.- вихiдний
Увiйти

Основні правила чесного голосування

30 березня, 11:25
Переглядів: 126

Як захистити свій голос? На що слід звернути увагу під час волевиявлення на виборчій дільниці у день голосування?

Для всіх, хто планує 31 березня іти на виборчу дільницю, ми підготували покрокову інструкцію, що і як робити, аби ваш голос був зарахований і ви не нажили собі проблем.

Порада №1. Не забудьте документ, який посвідчує особу і підтвердить громадянство.

31 березня дільниці відчиняться о 8.00, а зачиняться о 20.00. Коли будете йти голосувати не забудьте документ, який посвідчує особу і підтвердить громадянство. Це може бути звичайний паспорт громадянина України, закордонний паспорт громадянина України, службовий паспорт або ж військовий квиток.

Порада №2. Перевірте, щоб на дільниці не було агітаторів.

Тримаючи документи при собі, перше, що має зробити виборець, переступивши поріг виборчої дільниці, озирнутися навколо. Зверніть увагу, чи не здійснюється на виборчій дільниці агітація. Якщо ви помітите, що хтось агітує за того чи іншого кандидата в президенти – це порушення. У такому випадку сміливо викликайте поліцію на виборчу дільницю.

Порада №3. Будьте уважні, коли підписуєтесь у списку виборців.

Якщо все гаразд, то наступний крок – перевірка себе у списках виборців. Навпроти свого імені поставте підпис і будьте дуже уважні, аби не підписатися за іншу людину.

На цьому етапі потрібно бути максимально пильними, адже ви можете подивитися, хто є в списку виборців. Зокрема, у списку виборців ви можете знайти прізвище свого знайомого, який перебуває за кордоном, або ж ім’я померлого родича. Насправді це не так страшно, адже є вимога законодавства, що такі люди зберігаються в списку виборців протягом певного часу. Утім наприкінці дня це може стати проблемою, яка вплине на чесність виборів і їх результат. Головне, щоб «мертві душі» не голосували. Тому, якщо ви побачили підпис навпроти прізвища людини, яка померла або точно відсутня в місті, одразу викликайте поліцію. Це виборчий злочин, за який члени виборчої комісії нестимуть відповідальність.

Порада №4. Заповнюйте бюлетень тільки в таємній кабінці.

Заповнювати контрольний талон і видавати бюлетень має одна і та ж людина із виборчої комісії. В іншому випадку – це порушення. Бюлетень складається з кількох частин. Його верхня частина – це контрольний талон, який член комісії повинен відірвати і зберігати. Виборцю дається бюлетень, з яким він іде в кабінку для голосування. І тут потрібно пам’ятати, що процедура голосування має бути абсолютно таємною. Якщо бюлетень буде заповнено на підвіконні чи столі, то це порушення вимог чинного законодавства.

Голосувати можна лише за одного кандидата. Якщо в бюлетені буде кілька позначок, то його автоматично визнають не дійсним.

Чітких вимог щодо того, як голосувати, насправді немає. Це може бути «плюсик», «галочка» чи будь-який інший знак. Головне поставити його в правильному місці, а саме – навпроти прізвища обраного кандидата в пустому квадратику.

Порада №5. Якщо помилися під час заповнення бюлетеня – просіть новий.

Якщо ж ви помилися і випадково віддали голос не за того кандидата, ви маєте право проголосувати знову. Щоправда право на помилку виборець має всього один раз.

У такому випадку вам необхідно звернутися до члена виборчої комісії, який видавав бюлетень, та написати заяву щодо його заміни. Бюлетень, який ви помилково заповнили, вважається невикористаним і погашається членами виборчої комісії шляхом відрізання його частини. Вам же видається новий бюлетень.

Порада №6. Пам’ятайте, що фотографувати бюлетень заборонено.

У багатьох виборців доволі часто виникає запитання, чим ставити «галочку» навпроти обраного кандидата: ручкою, яка є в кабінці, чи брати свою з дому? Правильної відповіді на це запитання не існує. Якщо ви хвилюєтеся, то беріть свою ручку і будете більш впевнені. Заповнення бюлетенів власною ручкою не порушення, а от якщо хтось зі спостерігачів помітить, що ви фотографуєте свій бюлетень у таємній кабінці, вам буде непереливки. Фотографування бюлетенів заборонене чинним законодавством. За це передбачена відповідальність, зокрема, виборця можуть оштрафувати до 5 тис. гривень, відправити на виправні роботи або ж навіть за грати на термін до 3 років.

Порада №7.Виборець має право бути в кабінці для голосування необмежений час.

Ще один важливий нюанс, про який ви маєте знати, – ви можете перебувати в кабінці для голосування стільки часу, скільки вам потрібно. Втім радимо не зловживати цим часом і, поставивши позначку навпроти обраного кандидата, ОСОБИСТО опустити свій виборчий бюлетень до скриньки для голосування.

Порада №8. Перевірте, щоб скринька для заповнених бюлетенів була опломбована і не пошкоджена.

Як саме ви будете опускати бюлетень до скриньки не має значення. Головне – перевірте, щоб скринька була не пошкоджена і опломбована.

До слова, якщо вийшовши з кабінки, ви будете говорити за кого проголосували і навіть демонструвати бюлетень, то це не порушення. Але у випадку, якщо член виборчої комісії підійде до виборця, забере бюлетень і скаже за кого він проголосував, то це вже кримінальна відповідальність.

P. S. Думайте, аналізуйте, обирайте свого кандидата і обов’язково приходьте 31 березня на виборчу дільницю, щоб проголосувати.

Адже життя зміниться саме у той день, коли значний відсоток громадян України зрозуміє, що голосування на виборах – це пряме визначення долі країни на найближчі роки.

0 коментарiв
Хочете повідомити нам свою новину? Пишіть на електронну адресу knkalush@gmail.com. Слідкуйте за нашими новинами та публікаціями у загальнодоступній групі «Нафтохімік-Калуш» на сторінці у Facebook.

Читайте також

Реєстрація
Зареєструватись

К сожалению, браузер, которым вы пользуетесь, морально устарел,
и не может нормально отображать сайт.

Пожалуйста, скачайте любой из следующих браузеров: