Нафтохiмiк. Сайт газети "Нафтохiмiк-Калуш"
Соборна, 15 33333 Калуш
+380975555555 naftohimik@com.ua Пн.-Сб. 09:00- 18:00, Нд.- вихiдний
Увiйти

У Калуші створили чотири виборчі округи

12 вересня, 11:59
Переглядів: 716

Про ситуацію з підготовкою до місцевих виборів редакції «НК» розповіла голова територіальної виборчої комісії Тамара Мигович.

5 вересня офіційно оголосили про початок виборчого процесу до місцевих виборів, призначених на 25 жовтня. Вже 6 вересня Калуська міська територіальна виборча комісія затвердила чотири виборчі округи на території нашої громади. Загалом створено 44 виборчі дільниці, з них 27 – у Калуші і 14 – у селах, які вже ввійшли або ще ввійдуть до складу Калуської ОТГ.

Як розповіла голова комісії Тамара Мигович на засіданні розглядали дві пропозиції – поділити Калуську громаду на чотири або на п’ять округів.

У кінцевому результаті більшість членів комісії підтримали пропозицію голови щодо створення чотирьох виборчих округів.

– До цього часу місто Калуш завжди ділили на чотири округи на виборах до обласної ради. Також саме місто географічно розміщено так, що і центральна дорога, і річка Сівка ділять його на дві частини. Ті села, які межують з округами, ми приєднали до міських округів, щоб обрані депутати відчували відповідальність не тільки за жителів міста, але й піклувалися про мешканців сіл. Такий поділ також повністю відповідає вимогам Виборчого кодексу. Щодо створення чотирьох виборчих округів, то ми також розглядали дві пропозиції. Один із членів комісії пропонував зробити так, щоб один округ знаходився суто в межах міста, а села біля нього мали об’єднатися в окремий округ. Але я виходила з захисту інтересів усіх мешканців об’єднаної громади, тому й пропонувала, щоб складовими кожного округу стали й території сіл, – пояснила Тамара Мигович.

Деякі незручності у роботі комісії зараз виникають через те, що фактично на даний момент вона змушена працювати за власні кошти:

– Грошей з державного бюджету поки ще немає. Дотепер ми працювали за власні кошти. Наприклад, я купила пачку паперу і поки його вистачає, бо багато документів ще не треба було друкувати. Також потрібно було виготовити нову печатку, оскільки Калуш вже не має статусу міста обласного підпорядкування і входить в Калуський район. Офіційно фінансування починається з 5 вересня, тобто з моменту початку виборчого процесу. Зараз оприлюднені постанови ЦВК та Кабміну про те, що кошти з державної субвенції вже мають бути перераховані до обласних бюджетів. Відповідно з області мають розподілити кошти по містах та районах, а місцеві органи влади мають  їх переслати на рахунок територіальної комісії, який ми вже відкрили у Калуському казначействі. Ми надіємося, що з часом нам повернуть кошти, – наголосила  Т.Мигович.

Також вона відзначила, що комісія зараз готується до наступного важливого етапу виборчого процесу:

– З 15 вересня розпочнеться процес висування кандидатів у депутати та на посаду міського голови. До 25 вересня всі повинні бути зареєстровані. Потім ми приступимо до формування списків. Фінансування досить обмежене. Ми змушені залучати і системного адміністратора, і діловода, а вони мають працювати на звільненій основі й відповідно ми повинні платити їм гроші. Кошти закладені тільки на зарплату членів комісії суто на день виборів. Середня ж норма розміру зарплатні щодо всього терміну роботи в комісії досить низька. Надіюся, що на рівні держави будуть якось вирішувати це питання.

Що ж до карантинних обмежень, які будуть діяти під час голосування з огляду на поширення коронавірусної інфекції, то поки що чітких правил ще не затвердили:

– На даний час є лише постанова ЦВК щодо питань профілактики та перешкоджання поширенню COVID-19. Але всі позиції там носять винятково рекомендаційний характер, ніяких зобов’язань ми ще поки не отримували. І тут знову повертаємося до питання фінансування. Нам рекомендують придбати і засоби особистого захисту, і дезінфікуючі засоби, але кошти для цього теж ніхто не виділяє. На даний час нам не зрозуміло, за чий рахунок це повинно відбуватися. До 9 жовтня повинні бути утворені дільничі виборчі комісії, можливо тоді надійдуть якісь чіткі інструкції з центральних органів. Напевно будуть якісь правила з огляду на вимогу дотримання соціальної дистанції на дільницях й інше, – розповідає Т.Мигович.

Не зважаючи на все, голова Калуської міської територіальної виборчої комісії налаштована оптимістично й каже, що до виборів готова:

– Морально до виборів я готова. Досвід маю. Фактично з 1986 року брала участь у виборчому процесі і як член дільничної, територіальної та окружної виборчих комісій, і як довірена особа кандидата, і як повноважний представник партії. Проте зараз ми працюєм за новим Виборчим кодексом. Багато що змінилося, тому інколи набутий досвід гальмує, оскільки є нововведення. Тому ретельно вивчаю все, що там зафіксовано, вивчаю, щоб не виникало проблем в організації роботи територіальної виборчої комісії.

Ірина САВКА.

0 коментарiв
Хочете повідомити нам свою новину? Пишіть на електронну адресу knkalush@gmail.com. Слідкуйте за нашими новинами та публікаціями у загальнодоступній групі «Нафтохімік-Калуш» на сторінці у Facebook.

Читайте також

Реєстрація
Зареєструватись

К сожалению, браузер, которым вы пользуетесь, морально устарел,
и не может нормально отображать сайт.

Пожалуйста, скачайте любой из следующих браузеров: