Нафтохiмiк. Сайт газети "Нафтохiмiк-Калуш"
Соборна, 15 33333 Калуш
+380975555555 naftohimik@com.ua Пн.-Сб. 09:00- 18:00, Нд.- вихiдний
Увiйти

В Офісі Президента України з’ясують, як у списку «злодіїв у законі» з’явилися помилки

17 жовтня, 16:04
Переглядів: 259

В Офісі українського зараз встановлюються Президенти вносяться до списку, які потребують лише тих осіб, які помилково зарахували до «злодії законів». особливо перевіряють, чи могли такі дії бути умисними. Про це  видання  DW 16 жовтня черговий радник керівника Офісу Президента Михайло Подоляк.

Цекретар Ради національної та оборони (РНБО) Олексій Данілов на брифінгу за підсумками її 15 жовтня повідомив, що «в рішеннях, які готувалися раніше, були свідомі чи несвідомі помилки, які були відомі108 осіб, які вже виправили». За його словами, всі люди, які були причетні до оформлення санкційних списків щодо криміналітету, були покарані: частини з них звільнили з Міністерства внутрішніх справ України, дві – понизили на посадах.

Депутатка Верховної Ради від фракції «Голос», попереднього парламенту з питань правоохоронної діяльності Олександра Устінова переконана, що підключення зазначених людей до санкціонного списку було «фальсифікацією документів на найвищому державному рівні».

«Аваков і Ко» прибирали зі списків реальних ворів за гроші, а натомість вносили тих, кого там бачу, – стверджує вона у Facebook. – Деякі внесли, бо добровольці, і працювали російські спецслужби, і дуже вже треба було отримати їхню екстрадицію з України в лапі ФСБ. Деких – за «бабло» конкуренти по бізнесу».

Водночас колишній головний заступник голови України та ексзаступник генерального прокурора Віктор Трепак вважає, що така «помилка» мала би стати предметом для розслідування правоохоронних органів та розгляду судом.

«РНБО, яка де-факто підмінила собою всі правоохоронні органи і суди, може бути надважливою для рішення держави похапцем, без глибокого аналізу питання, без належної доказової бази, без наявності правових підстав», – пояснив він свою думку у Facebook.

На його переконання, відповідальність зобов’язана нести не тільки посадовці МВС, але й РНБО, який готував матеріали до цього, Данілов, який погоджує проекти рішень, члени РНБО, які ухвалили рішення без належного розгляду, та Зеленський апарат, який увів його в дію.

У відповідь на запит DW до Офісу Президента України щодо розслідування причин «помилки» та її наслідків, Подоляк закликав «відмовитися від спекулятивних оцінок тих чи інших санкційних рішень». За його, при підготовці зазначених матеріалів порушення були допущені працівниками Міністерства внутрішніх справ України, коли його очолював Арсен Аваков.

«Наразі у повному обсязі становляться конкретні обставини того, як допустили порушення і чи були вони умисними. Ця перевірка ще не завершилася», – сказав Подоляк.

На інші запитання щодо підготовки й рішення, виправлення помилок та можливих наслідків ситуації він не відповів. Натомість наголосив, що наразі апарат РНБО проводити перевірку і згоду має інформувати про її результати.

0 коментарiв
Хочете повідомити нам свою новину? Пишіть на електронну адресу knkalush@gmail.com. Слідкуйте за нашими новинами та публікаціями у загальнодоступній групі «Нафтохімік-Калуш» на сторінці у Facebook.

Читайте також

Реєстрація
Зареєструватись

К сожалению, браузер, которым вы пользуетесь, морально устарел,
и не может нормально отображать сайт.

Пожалуйста, скачайте любой из следующих браузеров: