Нафтохiмiк. Сайт газети "Нафтохiмiк-Калуш"
Соборна, 15 33333 Калуш
+380975555555 naftohimik@com.ua Пн.-Сб. 09:00- 18:00, Нд.- вихiдний
Увiйти

Ажіотаж триває… Бажання калушан отримати біометричний паспорт не згасає

24 лютого, 11:15
Переглядів: 10918

Тема отримання закордонного паспорта зараз у багатьох на вустах. З часу прийняття рішення про запровадження безвізового режиму України з країнами Європейського Союзу наші громадяни, зокрема і калушани, почали масово подавати документи на виготовлення біометричного закордонного паспорта. Наразі, незважаючи на завершення сезону відпусток, ажіотаж з цього приводу і надалі триває.

Крім того, у 2018 році Міністерство освіти і науки внесло зміни до умов вступу в навчальні заклади від першого до четвертого рівнів акредитації. Тепер 9-класникам, яким на момент вступу до коледжу чи технікуму виповнилось 14 років, необхідно мати паспорт громадянина України у формі ID-картки. Приймаються документи на ID-картку там же, де і закордонні біометричні паспорти. Тому це зумовлює ще більший ажіотаж.

Як і з таким навантаженням справляються в Калуші відповідні служби, журналіст «НК» поцікавилася у начальника Калуського районного відділу Державної міграційної служби України в Івано-Франківській області Ростислава Нестерака.

Нещодавно на поліграфкомбінаті «Україна» запустили додаткову лінію персоналізації документів для пришвидшення виготовлення закордонних паспортів, – зазначає Р. Нестерак. – Якщо раніше термінові паспорти виготовляли за півтора місяці, то зараз вже орієнтовно за місяць. Зважаючи на це, сподіваємося, що в найближчі місяці вдасться виготовляти закордонні біометричні паспорти у визначені законодавством терміни: нетермінові – протягом 20 робочих днів, термінові – протягом 7 робочих днів.

Щодо існуючого ажіотажу з виготовлення біометричних паспортів, то Калуш, на жаль, не став у цьому плані винятком. Як і в інших містах України, у нас теж є черги. Хоча варто зазначити, що пік вже позаду. Наскільки мені відомо, то вночі вже ніхто не займає чергу. До слова, ми, як і раніше, приймаємо документи в порядку живої черги, адже практика із введенням журналу у нас не «прижилася». Люди доволі часто конфліктували через це, адже комусь паспорт потрібно терміново, а записатися, припустимо, можна було б аж на травень. Наразі в день приймаємо орієнтовно 30-40 осіб.

Проте заради справедливості варто зауважити, що людей, які хочуть подати документи на терміновий паспорт, ми завжди намагаємося прийняти у день їх звернення.

Калуський райвідділ управління Державної міграційної служби України працює у вівторок, середу, четвер та п’ятницю з 9.00 до 18.00, а в суботу з 9.00 до 16.45.

Також варто додати, що документи на виготовлення біометричного паспорта люди можуть подати і в Центрі надання адміністративних послуг Калуської міської ради. У нас добре налагоджена співпраця з ними, проблем не виникає. Єдине, що всі прийняті документи їхні працівники все одно передають нам, а тому в нас є гостра потреба у збільшенні штату.

Активно працює над виготовленням закордонних біометричних паспортів та ID-карток і Калуський ЦНАП. Із 16 лютого там вже функціонує друга станція з виготовлення біометричних паспортів та ID-карток.

У багатьох калушан була і є потреба виготовити закордонні біометричні паспорти чи ID-картки, – розповідає заступник міського голови Руслана Вайда. – Для цього ще у 2016 році за кошти міського бюджету для Калуського ЦНАПу придбали станцію з виготовлення біометричних паспортів та ID-карток. Калушани активно подавали документи та записувалися на чергу, але в зв’язку з тим, що Міністерство освіти і науки внесло зміни у законодавство, згідно з якими школярам, яким на момент вступу виповнилось 14 років, необхідно мати паспорт громадянина України у формі ID-картки, виникла потреба в придбанні другої станції.

Завдяки розумінню ситуації та підтримці міського голови Ігоря Матвійчука і депутатського корпусу для Калуського ЦНАПу було придбано другу станцію і введено ще одну штатну одиницю. Із 16 лютого друга станція вже повноцінно функціонує. Варто зазначити, що оскільки наразі є значна потреба у виготовленні ID-карток, то нова станція зосереджена на прийомі документів саме на українські, а не закордонні паспорти. Документи приймаються у порядку «живої черги».

Крім того, у майбутньому плануємо запровадити у ЦНАПі електронну чергу для подання документів.

Наразі до нас щодня звертається дуже багато калушан, які хочуть виготовити закордонний біометричний паспорт чи ID-картку, – підсумовує начальник Калуського ЦНАПу Надія Марій. – Наші працівники, незважаючи на різні виробничі нюанси, намагаються прийняти якомога більше людей і надати їм якісні послуги. Користуючись нагодою, хотіла би звернутися до калушан із проханням, щоб вони завчасно думали про те, коли їм буде потрібен паспорт, а не приходили в останній момент, створюючи і собі, і нам проблеми. Також, якщо у вас немає нагальної потреби у виготовленні біометричного паспорта, то краще дочекатися, коли зменшиться ажіатож.

До слова, у соціальних мережах калушани активно діляться своїми враженнями від подачі документів на виготовлення закордонного біометричного паспорта чи ID-картки.

Оксана Мудрак: Була просто в захопленні від витримки дівчат, котрі працюють у ЦНАПі. Їх «дістають» і клієнти, і та недолуга система, а вони поводять себе виважено та спокійно, залишаючись після роботи, щоб прийняти всіх, хто встиг зайти в приміщення до кінця робочого дня.

Ольга Гриців: Подавала документи на закордонний біометричний паспорт у Калуський районний відділ Державної міграційної служби України в Івано-Франківській області. Чергу довелося займати з самісінького ранку, але документи подати мені вдалося.

Іван Сербін: Записався на чергу за два місяці. Коли прийшов у визначений день, то в ЦНАПі не було світла, а отже не приймали документи. Сказали прийти в інший день. Коли прийшов, то прийняли документи без проблем.

3218 коментарiв

Читайте також

Реєстрація
Зареєструватись

К сожалению, браузер, которым вы пользуетесь, морально устарел,
и не может нормально отображать сайт.

Пожалуйста, скачайте любой из следующих браузеров: