Нафтохiмiк. Сайт газети "Нафтохiмiк-Калуш"
Соборна, 15 33333 Калуш
+380975555555 naftohimik@com.ua Пн.-Сб. 09:00- 18:00, Нд.- вихiдний
Увiйти

Богдан Войтович: «Двері ФСК «Нафтохімік» щоденно відчиненні для всіх охочих займатися спортом»

17 липня, 11:43
Переглядів: 565

Фізкультурно-спортивний клуб «Нафтохімік» на сьогодні практично залишається в Івано-Франківській області єдиною такого типу неприбутковою спортивною організацією, що функціонує при підприємстві. Подібні спортивні клуби, які були створені та діяли при підтримці місцевих підприємств в Івано-Франківську, Надвірній, Коломиї, Долині, кілька років тому припинили свою діяльність через фінансову скруту та неспроможність забезпечувати оновлення матеріально-технічної бази спорткомплексів.

– Я постукаю по столі, але ми поки що тримаємося на плаву і не маємо якихось серйозних проблем у діяльності ФСК «Нафтохімік», – говорить голова клубу Богдан Войтович. – І це завдяки фінансовій підтримці від об’єднаного профкому ТОВ «КАРПАТНАФТОХІМ», який є засновником фізкультурно-спортивного клубу, та адміністрації підприємства. Спортивний комплекс ФСК «Нафтохімік», що розташтований в приміщенні колишнього інженерного корпусу ВАТ «Оріана» і цим товариством справляється з нас плата за оренду, функціонує у звичному режимі. Його двері щоденно відчинені для працівників підприємства, членів їх сімей, а також всіх охочих займатися фізичною культурою та спортом.

Чи не складно вам працювати в такому режимі, тобто навіть у неділю та святкові дні?

– Ми зацікавлені в тому, щоб наші зали – ігровий, тенісний, шаховий і тренажерний – постійно відвідувало якнайбільше дітей, підлітків і дорослих, маючи можливість займатися оздоровчою фізкультурою, любительським та професійним спортом у зручний для них час і день. А людина, яка працює п’ять, шість днів на тиждень, звісно, може собі дозволити позайматися тим чи іншим видом спорту або після роботи, або у вихідні. Тому, як правило, у суботу і неділю в нас буває великий наплив відвідувачів. Наприклад, у неділю, в тенісному залі постійно займаються працівники підприємства з 10.00 до 13.00, наші ветерани – з 13.00 до 16.00. Останні також приходять в суботу пограти в настільний теніс.

Цей вид спорту полюбляють і генеральний директор ТОВ «КАРПАТНАФТОХІМ» Іван Підсадюк, і його заступник Олександр Болецький, і головний інженер підприємства Василь Оленюк. Вони також часто приходять у тенісний зал.

В ігровому залі в неділю з 10.00 до 12.00, а інколи й довше регулярно проводять свої тренувальні заняття волейболісти ФСК «Нафтохімік». Після них займається волейболом група школярів. Так само багато учнів навчальних закладів приходять до нас пограти у баскетбол. Крім того, з групою юних баскетболістів у нашому ігровому залі віднедавна три рази на тиждень (у понеділок, середу, п’ятницю) з 15.00 до 16.30 проводить навчально-тренувальні заняття тренер БК «Калуш». А раніше упродовж півроку, допоки встановлювали нові баскетбольні щити та табло в ігровому залі ДЮСШ «Сокіл», тут регулярно тренувалися дорослі гравці чоловічого баскетбольного клубу міста.

В тенісному залі теж завжди людно. Сюди, крім груп дітей, з якими займається тренер ФСК «Нафтохімік» Іван Тимчишин, приходять на заняття з шейпінгу та фітнесу працівниці підприємства та інші жінки і дівчата.

Подобається нафтохімікам та багатьом калушанам і наш тренажерний зал. Буває, що в ньому одночасно можуть займатися десятеро, а то й більше осіб. Особливо зачастили до нас відвідувачі після того, як місяць тому в цьому залі встановили дві нові тренажерні професійні лінії, які призначені для зміцнення спини, тазу, м’язів ніг та поліпшення фізичного стану інших частин тілі, а також оснастили приміщення сучасними гантелями вагою від 8 до 18 кг. Весь цей інвентар придбали за кошти, які надав об’єднаний профком підприємства.

У будні не завжди хтось виявляє бажання позайматися в шаховому залі. А якщо приходять до нас люди пограти в шахи, то переважно у вечірню пору. Щоправда, в суботу і неділю кількість відвідувачів шахового залу різко зростає. Пограти в шахи приходять дорослі і діти, сім’ї. Але найбільш активними є старші люди, пенсіонери, ветерани нашого підприємства.

– З тих відвідувачів ФСК «Нафтохімік», які не є працівниками ТОВ «КАРПАТНАФТОХІМ» чи їхніми родичами, але займаються в залах клубу, справляєте якусь плату?

Відповідно до нашого статуту та чинного законодавства про фізкультурно-спортивні товариства, ми не маємо повноважень надавати платні послуги, але можемо тільки справляти членські внески з членів клубу. І цим правом користуємося. Так би мовити стороннім особам, яким надаємо приміщення для занять і спортивне обладнання для користування, пропонуємо написати відповідну заяву, щоб стати членом ФСК «Нафтохімік» і сплачувати членські внески. Але цей збір абсолютно мізерний і клуб за рахунок тільки членських внесків не зміг би функціонувати.

– Ви згадали про нещодавнє придбання сучасного спортивного інвентаря для тренажерного залу. А взагалі за останній час, можливо, що ще було закуплено для поліпшення матеріально-технічної бази ФСК «Нафтохімік»?

– Я б злукавив, якби сказав, що вирішенню проблем, які стосуються ремонту приміщення спорткомплексу, оновлення матеріально-технічної бази клубу, об’єднаним профкомом чи адміністрацією підприємства приділяється недостатня увага. Навпаки, за останні роки було вкладено чимало коштів у ремонтні роботи та створення належних умов для занять фізкультурою і спортом у спорткомплексі ФСК «Нафтохімік», а також проведення в ньому різних змагань і турнірів. На сьогодні у нас є і душові, і роздягальні, й інші побутові кімнати, і камери для відеоспостереження. В залах підтримується чистота, порядок, тому в них приємно займатися і змагатися.

Практично все є в нас із спортивного інвентаря, туристичного спорядження, яке використовується для проведення змагань, а при потребі надається працівникам підприємства, котрі вирушають у походи в гори, здійснюють туристичні експедиції тощо. Попри це, постійно закуповується необхідне нове сучасне спортивне обладнання. Зокрема, нещодавно придбали дві пневматичні гвинтівки, які використовуватимуться при проведенні змагань з кульової стрільби.

У травні цього року вперше в Калуші у нашому ігровому залі проводився фінал клубного чемпіонату України «Регіональна ліга» (західний регіон) з настільного тенісу сезону 2017-2016 рр. В ньому, окрім команди ФСК «Нафтохімік», брали участь ще сім команд, за які виступали й майстри спорту України. Власне, на етапі підготовки до цих змагань всеукраїнського рівня ми придбали ще один професійний стіл для гри в настільний теніс. Учасники турніру змагалися за чотирма тенісними столами. У безкомпромісній боротьбі за першість спортсмени проявляли свої найкращі технічні та вольові якості, тож калуським уболівальникам і тим, хто сам займається цим видом спорту, було насправді цікаво дивитися на таке спортивне дійство.

Розмову вів Василь ТКАЧУК.

2 коментарiв
Хочете повідомити нам свою новину? Пишіть на електронну адресу knkalush@gmail.com. Слідкуйте за нашими новинами та публікаціями у загальнодоступній групі «Нафтохімік-Калуш» на сторінці у Facebook.

Читайте також

Реєстрація
Зареєструватись

К сожалению, браузер, которым вы пользуетесь, морально устарел,
и не может нормально отображать сайт.

Пожалуйста, скачайте любой из следующих браузеров: