Нафтохiмiк. Сайт газети "Нафтохiмiк-Калуш"
Соборна, 15 33333 Калуш
+380975555555 naftohimik@com.ua Пн.-Сб. 09:00- 18:00, Нд.- вихiдний
Увiйти

Чи дочекаються калуські телеглядачі цифрового покриття?

19 квітня, 09:16
Переглядів: 490

Аналогове телевізійне мовлення припинили, а побудову цифрової телемережі не забезпечили. Приблизно такого чи подібного змісту претензії до державних інституцій та їхніх структур сьогодні ще висловлюють пересічні й соціально незахищені люди, телефонуючи в редакцію газети «НК» і запитуючи, коли можна сподіватися на покриття цифровим сигналом всієї території міста Калуша й Калуського району.

Здебільшого цим питанням переймаються мешканці сіл, чимало з яких досі не мають навіть технічної можливості користуватися послугами кабельного телебачення чи під’єднати Інтернет-телебачення, а придбання супутникової антени, тюнера та встановлення цього обладнання не кожен собі дозволить через матеріальну незабезпеченість. Але відсутність цифрового телевізійного сигналу так само непокоїть і калушан, які також зараз не бачать передачі багатьох телеканалів, користуючись кімнатними або виносними антенами.

Минулого року з наближенням терміну вимкнення ефірного аналогового телебачення по всій території України більш активно заговорили в Калуші про проблему переходу на цифрове телебачення стандарту DVB-T2. Серед депутатського корпусу Калуської міської ради її особисто порушив Юрій Тимків, який також у письмовій формі звернувся до представника Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення в Івано-Франківській області Ігоря Маслова з проханням вжити заходів для забезпечення повного покриття цифровим ефірним телебаченням стандарту DVB-T2 міста Калуша та Калуського району. Невдовзі ж з його ініціативи було винесено це важливе питання на розгляд сесії міськради, на якій прийняли аналогічне звернення до прем’єр-міністра України Володимира Гройсмана та голови Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення Юрія Артеменка.

У листопаді минулого року Калуська міська рада отримала відповідь на це звернення від голови Держкомтелерадіо Олега Наливайка, в якій повідомлялося, що за результатами вимірів, проведених Карпатською філією УДЦР, реальне покриття цифровим мовленням території Калуського району не перевищує 9,1%. А для заспокоєння калуських телеглядачів, позбавлених ефірного аналогового сигналу, Ю. Артеменко написав, що проблемні питання щодо відсутності в ефірі або неналежної якості сигналів цифрового телебачення розглядаються Національною радою спільно з іншими органами влади. Зокрема, проводиться прорахунок частотного ресурсу для створення загальнонаціональної цифрової телемережі концерну РРТ, робота з визначення «білих плям» і напрацювання варіантів їх усунення.

Одним із таких варіантів є розширення одного з мультиплексів ТОВ «Зеонбуд» шляхом встановлення 47 додаткових цифрових передавачів. Із них п’ять планується розмістити в Івано-Франківській області, в тому числі і в Калуші.

Також у листі від держчиновника зазначалося, що розглядається варіант розбудови локальної телемережі зацікавленими суб’єктами господарювання.

Від дня відповіді Ю. Артеменка на звернення Калуської міськради вже минуло немало часу. Однак, схоже, жодних конкретних заходів щодо встановлення бодай одного цифрового передавача відповідної потужності на наявній в Калуші (вул. Височанка, 34-А) вежі Івано-Франківської філії КРРТ чи деінде досі не вжито. Власне, це підтвердив і депутат Калуської міської ради Юрій Тимків, до якого ми звернулися з проханням прокоментувати поточну ситуацію та висловити свою думку щодо перспективи забезпечення покриття цифровим сигналом стандарту DVB-T2 всієї території Калуша та Калуського району.

– Упродовж минулого року я намагався знайти шляхи вирішення проблеми, пов’язаної з відсутністю покриття цифровим сигналом території міста Калуша, – констатував Юрій Тимків. – Головною перешкодою, яка тоді стримувала організацію якоїсь конкретної роботи в цьому напрямку, було несприйняття цієї проблеми. Серед депутатів Калуської міськради, керівництва міста та у представника Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення в Івано-Франківській області побутувала думка, що проблема не є масштабною, цифрове покриття в Калуші та Калуському районі відсутнє в окремих місцях, тому його зможуть замінити оператори кабельного та супутникового телебачення. Тільки в листопаді 2018 року Калуська міська рада отримала відповідь на звернення від голови Держкомтелерадіо Олега Наливайка про результати вимірів покриття цифровим мовленням території Калущини, які підтвердили, що воно фактично відсутнє.

Також наприкінці минулого року відбулися перемовини між місцевими телеканалами РАІ, «Галичина», 3-студія, КМТ, «Незалежність» з приводу встановлення спільного чотириканального цифрового передавача на телевежі, що на Височанці. Калуською міською радою при формуванні бюджету на 2019 рік було передбачено в головному фінансовому документі міста для комунального підприємства ДС «Калуське міське телебачення» 100 тис. грн на співфінансування його частки при реалізації проекту зі встановлення на вежі цифрового передавача. Проте, наскільки мені відомо, наразі реалізація згаданого проекту призупинена, бо відбуваються подальші перемовини з Держкомтелерадіо щодо можливості встановлення ним у Калуші на телевежі власного мультиплексу. Тому поки що я не можу сказати напевне, коли саме державний регулятор виконає взяті на себе зобов’язання щодо забезпечення встановлення мультиплексу на вежі на вул. Височанка, 34-А. А про те, що Калуська міська рада готова фінансово посприяти цьому, я вже казав.

Василь ТКАЧУК.

0 коментарiв
Хочете повідомити нам свою новину? Пишіть на електронну адресу knkalush@gmail.com. Слідкуйте за нашими новинами та публікаціями у загальнодоступній групі «Нафтохімік-Калуш» на сторінці у Facebook.

Читайте також

Реєстрація
Зареєструватись

К сожалению, браузер, которым вы пользуетесь, морально устарел,
и не может нормально отображать сайт.

Пожалуйста, скачайте любой из следующих браузеров: