Нафтохiмiк. Сайт газети "Нафтохiмiк-Калуш"
Соборна, 15 33333 Калуш
+380975555555 naftohimik@com.ua Пн.-Сб. 09:00- 18:00, Нд.- вихiдний
Увiйти

Чи доцільно будувати багатоповерхівку на площі Героїв?

09 серпня, 11:47
Переглядів: 423

У попередньому номері «НК» інформувалося про те, що депутати Калуської міської ради перенесли розгляд питання щодо спорудження висотки на площі Героїв на наступну сесію міськради.

– Таке рішення прийняли голови фракцій міської ради під час перерви та наради, – прокоментував секретар Калуської міської ради Роман Боднарчук.

Зважаючи на це, а також на те, що люди продовжують активно коментувати ситуацію, що склалася, у соціальних мережах, журналіст «НК» поцікавилася думкою з цього приводу у колишнього головного архітектора міста Петра Пострильоного, відомого калуського скульптора Ігоря Семака та заступника начальника Калуського об’єднаного управління ПФУ в Івано-Франківській області, колишнього міського голови Калуша Степана Різника.

Петро Пострильоний:

– Загалом усе мало б відбуватися наступним чином. Найперше слід розробити генеральний план міста. Але оскільки цей документ не вказує місця розташування тих чи інших об’єктів, то після нього розробляється проект детального планування території. Ці роботи виконує ліцензована фірма з висококваліфікованими спеціалістами. Вони визначають доцільність розташування певного об’єкта в тому чи іншому місці залежно від цільового призначення землі. Потім проект проходить громадські слухання, а надалі, врахувавши або ні думку громади, депутати приймають рішення.

Щодо ситуації з кінотеатром «Відродження», то тут потрібно враховувати три складові: юридичну, технічну і моральну. Про юридичну я вже розповів. Що стосується технічної складової, то варто врахувати, що коли на певній території будується той чи інший об’єкт, то лише 60% землі може перебувати під забудовою. Решту території передбачається залишати для дитячого майданчика, автостоянки, місця вигулу собак, елементів благоустрою та ін.

Найбільш проблемною, як на мене, є в цьому питанні моральна складова. Справа в тому, що територія біля колишнього кінотеатру «Відродження» має історичну цінність. Це вічевий майдан Калуша, адже саме тут у Калуші вперше замайоріли синьо-жовті прапори України. Чи вписуватиметься тут висотка, мають вирішувати спеціалісти.

Особисто я не проти висоток у Калуші, але в окремих спеціально підібраних специфічних місцях. Ніхто ж не будує, наприклад, у Львові на Проспекті Свободи або на Цитаделі багатоповерхівку. Я згоден, що висотка, виготовлена за сучасним дизайном, з допомогою новітніх технологій та матеріалів, може бути навіть візиткою міста, але треба враховувати її поєднання з іншими будівлями. Як на мене, сучасна висотка ідеально б вписалися, приміром, на проспекті Лесі Українки.

Ігор Семак:

– У соціальних мережах доводиться читати багато негативних відгуків щодо намірів інвестора спорудити висотку на місці колишнього кінотеатру «Відродження». Бо, мовляв, на площі Героїв всі будівлі одно- двоповерхові, а тому багатоповерхівка не «впишеться» у загальну картину, та ін. Хоча чому б, якщо будівля буде красивою, не зробити на ній акцент? До того ж, не завжди центральна частина нашого міста залишатиметься забудованою лише низькими будиночками. Час іде, все розвивається… Я думаю, що якщо проект виконати цікаво, то він може навіть стати візиткою Калуша.

До слова, коли я жив у Якутську, то там будували висотки навіть посеред маленьких дерев’яних будиночків… В Україні вже всі великі міста «майоріють» висотками.

Хоча варто відразу ж зауважити, що дуже важливо, аби в цьому будинку були розважальні заклади, щоб не пішло все лише під комерцію. Також спеціалісти повинні дослідити, чи не заступатиме висотка світло іншим сусідським будинкам.

Ну і насамкінець, у цьому питанні є ще й політична складова – купувався кінотеатр, а тепер пропонують звести багатоповерхівку, в якій серед іншого будуть кінотеатри.

Степан Різник:

– Можливо, висотка в тому місці виглядала би й гарно і була навіть своєрідним акцентом площі Героїв, але особисто в мене виникають великі сумніви, чи цей інвестор взагалі хоч щось хоче там будувати, адже поки що постійно доводилося чути лише нові обіцянки.

Також обов’язковою умовою повинно бути те, щоб на першому-другому поверхах знаходилися культурно-розважальні заклади. Можливо, потреби у великому кінотеатрі в Калуші вже й нема, але культурно-розважальні заклади зайвими б точно не були.

Не завжди центральна частина нашого міста буде забудована лише одно-, двоповерховими будівлями, тому не можна категорично виступати проти багатоповерхівки. Вони зараз з’являються в усіх містах.

До слова, у Нью-Йорку, коли зводили башти, напевно, теж хтось був проти, але дозвіл все-таки дали, і згодом це стало візиткою міста. Думаю, що в спеціалістів відділу в справах архітектури та містобудівного кадастру міської ради мало б бути бачення розвитку Калуша, зокрема забудови його центральної частини.

Особисто я, будучи депутатом, дав би інвестору дозвіл будувати висотку, але обумовив певні часові рамки, щоб знову не повторилася ситуація, коли декілька років поспіль нічого не робилося.

0 коментарiв
Хочете повідомити нам свою новину? Пишіть на електронну адресу knkalush@gmail.com. Слідкуйте за нашими новинами та публікаціями у загальнодоступній групі «Нафтохімік-Калуш» на сторінці у Facebook.

Читайте також

Останнi оголошення

  • 20.05, 10:18 ТОВ "КАРПАТНАФТОХІМ" оголошує прийом на роботу
  • 12.04, 10:18 Умови конкурсу з перевезення пасажирів на міських автобусних маршрутах загального користування в м. Калуші
  • 12.04, 10:10 Конкурс на заміщення вакантної посади
  • Всi оголошення
Реєстрація
Зареєструватись

К сожалению, браузер, которым вы пользуетесь, морально устарел,
и не может нормально отображать сайт.

Пожалуйста, скачайте любой из следующих браузеров: