Нафтохiмiк. Сайт газети "Нафтохiмiк-Калуш"
Соборна, 15 33333 Калуш
+380975555555 naftohimik@com.ua Пн.-Сб. 09:00- 18:00, Нд.- вихiдний
Увiйти

Чи стаємо ми європейцями?

12 жовтня, 11:44
Переглядів: 312

Це питання все більше й більше стає актуальним у нашому українському суспільстві. Підтверджень цьому є чимало, але здебільшого одні люди картають інших за те, що вони себе ведуть не по-європейськи, критикують за невихованість, культуру поведінки і т. п.

Ось і я, коли у Facebook на сторінці свого товариша відкрив світлину з Норвегії з підписом: «Якщо в жителів сіл цієї країни багато яблук, то вони їх у пакетах вивішують на паркані, аби інші люди теж могли насолоджуватися цими плодами», теж мало не поцікавився: «І що, не надкусують?». Але через деякий час вже навіть зрадів, що не зробив такого коментаря. Справа в тому, що десь місяць перед цим у колі наших близьких знайомих почув подібну історію, яка мала місце в одному з українських міст. Назви його я вже й не пам’ятаю, але це, зрештою, не так і важливо.

А йшлося в ній про те, що в одному з приватних магазинів цього міста за межами торговельної зали стоїть великий стіл з різноманітними продуктами, а в центрі напис у виді візитівки: «Кому не шкода – поклади, а кому потрібно – візьми…» Все чітко й зрозуміло. Більш заможні і, головне, не байдужі українці залишають на столі ті чи інші види продуктів, а малозабезпечені, ті, хто потребує допомоги у виді харчів, може їх собі взяти. Такий добрий почин, своєрідна акція вже прижилася у цій крамниці, і вона вже має постійних клієнтів як з боку тих, хто «кладе», так і тих, хто «бере».

Переконаний, що мою розповідь на цю тему читачі «НК» можуть підтвердити ще багатьма іншими подібними прикладами. І це добре. Адже саме такі життєві моменти підтверджують наш твердий намір рухатися до цивілізації.

Степан Василів.

0 коментарiв
Хочете повідомити нам свою новину? Пишіть на електронну адресу knkalush@gmail.com. Слідкуйте за нашими новинами та публікаціями у загальнодоступній групі «Нафтохімік-Калуш» на сторінці у Facebook.

Читайте також

Реєстрація
Зареєструватись

К сожалению, браузер, которым вы пользуетесь, морально устарел,
и не может нормально отображать сайт.

Пожалуйста, скачайте любой из следующих браузеров: