Нафтохiмiк. Сайт газети "Нафтохiмiк-Калуш"
Соборна, 15 33333 Калуш
+380975555555 naftohimik@com.ua Пн.-Сб. 09:00- 18:00, Нд.- вихiдний
Увiйти

Депутати міськради розглянуть зміни до Бюджету участі

02 березня, 10:15
Переглядів: 133

Днями на сайті Калуської міської ради було опубліковано проект нової редакції Положення про бюджетування за участі громадськості (Бюджет участі). У разі його затвердження депутатами міської ради конкурс проектів Бюджету участі в цьому році буде суттєво відрізнятися від попередніх.

Про найбільш суттєві зміни щодо реєстрації та відбору проектів Бюджету участі, а також про те, чим вони зумовлені, журналісту «НК» розповів начальник відділу з питань внутрішньої політики та зв’язків з громадськістю Калуської міської ради Тарас Нижник.

– Наприкінці минулого року спеціально створена комісія аналізувала підсумки конкурсу проектів Бюджету участі і водночас могла вносити певні корективи щодо його проведення в майбутньому, – наголошує Т. Нижник. – Більшість зауважень, а відтак і змін до положення Бюджету участі, зумовлені тим, що минулого року шість із семи проектів-переможців були, так би мовити, освітянськими, тобто реалізовувалися на території міських закладів освіти. Такі результати конкурсу в декого викликали зауваження. Зокрема, люди скаржилися, що проекти, які здобули перемогу, мали б реалізуватися за рахунок міських програм чи бюджету розвитку, а не Бюджету участі. Також були нарікання щодо процедури голосування. Відтак комісія запропонувала ряд змін, які депутати розглянуть вже на найближчій сесії міської ради.

Наприклад, якщо минулого року автором проекту могла бути особа, якій виповнилося 16 років та яка зареєстрована й проживає на території Калуша, то тепер право подавати свої проекти можуть втратити депутати всіх рівнів та члени комісії з питань Бюджету участі.

Також для того, щоб у конкурсі не брали участі проекти, які стосуються функціонування закладів освіти, медицини, культури та ін., перелік підстав, через які комісія може відмовити в допуску проекту до голосування, пропонується доповнити пунктом «проект має на меті покращення матеріально-технічної бази установ та закладів міста». Передбачається, що ця зміна дозволить реалізувати проекти, які стосуватимуться місць загального користування, а не окремих бюджетних установ.

Щодо процедури голосування, то цьогоріч планується дозволити калушанам підтримати лише один проект. Для порівняння, протягом двох попередніх років людина могла голосувати за п’ять найкращих та найпотрібніших на її думку проектів.

Крім того, щоб унеможливити неособисте голосування, до пункту «голосування на паперових носіях здійснюється у пунктах супроводу за пред’явленням оригіналу паспорта (посвідки на постійне проживання, ID картки та довідки з ЄДДР), шляхом заповнення бланка голосування» пропонують додати «особисто особою, яка голосує. Працівники пунктів супроводу несуть особисту відповідальність, передбачену чинним законодавством за особисте голосування резидентів міста».

За словами Тараса Нижника, планується також переглянути і фінансування проектів Бюджету участі. Загалом на Бюджет участі цьогоріч з міського бюджету передбачається виділити 2,5 млн гривень, з них 1 млн гривень – на малі проекти і 1,5 млн гривень – на великі.

У 2018 році максимальне фінансування малих проектів складало 200 тис. гривень, а великих – 400 тис. гривень. Тепер же передбачається – 250 тис. і 500 тис. гривень відповідно.

Нагадаємо, що вперше в Калуші вищезгаданий конкурс провели у 2017 році. Тоді серед лідерів були також освітянські проекти. Відтак перед проведенням Бюджету участі в 2018 році у положення внесли певні зміни. Зокрема, депутати знизили гранично можливий вік авторів проектів з 18 до 16 років, а також ввели такі терміни, як «малі проекти» – до 200 тис. гривень і «великі проекти» – до 400 тис. гривень. Також тоді змінилися і вимоги до голосування в електронному вигляді. Зокрема, в 2017 році достатньо було ввести серію і номер паспорта, а торік вже вимагалося під’єднання сканованої копії документів. Проте внесені зміни, як показує практика, бажаного результату не принесли. Відтак тепер правила гри вчергове планують змінити. Чи вплинуть вони цього разу на результат, покаже час…

P. S. Коли матеріал був підготовлений, стало відомо, що 28 лютого на черговій сесії Калуської міської ради депутати підтримали запропоновані зміни.

0 коментарiв
Хочете повідомити нам свою новину? Пишіть на електронну адресу knkalush@gmail.com. Слідкуйте за нашими новинами та публікаціями у загальнодоступній групі «Нафтохімік-Калуш» на сторінці у Facebook.

Читайте також

Реєстрація
Зареєструватись

К сожалению, браузер, которым вы пользуетесь, морально устарел,
и не может нормально отображать сайт.

Пожалуйста, скачайте любой из следующих браузеров: