Нафтохiмiк. Сайт газети "Нафтохiмiк-Калуш"
Соборна, 15 33333 Калуш
+380975555555 naftohimik@com.ua Пн.-Сб. 09:00- 18:00, Нд.- вихiдний
Увiйти

Гінеколог Калуської ЦРЛ розповів, чого хочуть сучасні жінки

27 вересня, 15:05
Переглядів: 286

У сучасному світі кожна жінка повинна мати кваліфікованого лікаря-гінеколога, який здатний не тільки якісно виконувати свою роботу, а й вміти уважно слухати та знаходити підхід до свого пацієнта.

Впевненість та довіра  до свого лікаря здатна переконати систематично дбати про своє здоров’я. Профілактичний огляд повинен стати невід’ємною складовою життя жінки. З цим погоджується кандидат медичних наук, лікар-гінеколог, онкогінеколог Калуської ЦРЛ та ЛДЦ «Мед-Атлант» Павло ДОЛИК.

Про унікальні та типові випадки у своїй професії він поділився у розмові із журналісткою агенції «Фіртка».

– Доброго дня, пане Павло! Для початку розкажіть трішки про себе, зокрема, чому стали лікарем?

– Мій батько лікар. Кращого вчителя, ніж він, не знайти. Завдяки його прикладу професія лікаря є для мене однією з найблагородніших. У 2004-2010 роках навчався в Івано-Франківському медичному університеті за напрямком лікувальна справа. Після проходження інтернатури з 2013 року працюю в м. Калуші в Центральній районній лікарні, а також в медичному центрі "Мед-Атлант". Є членом Асоціації акушерів-гінекологів України.

– Часто жінки бояться йти до гінеколога. Як думаєте, з чим це пов’язано? Ну, відповідно, кому довіряють більше – лікарям жінкам чи чоловікам?

– У нашому суспільстві інтимна сфера є закритою, «незручною» на ментальному рівні, що є наслідком консервативного виховання радянських часів, впливу стереотипів. Жінки швидше не бояться, а соромляться, відтягуючи до останнього – поки ситуація не стане критичною. Проте тішить тенденція збільшення свідомих людей, які відвідують гінеколога регулярно. Я маю можливість порівняти Івано-Франківськ та Калуський район. Сільські жителі частіше нехтують відвідинами лікарів.   

У кабінеті лікаря-гінеколога жінка оголює не тільки тіло, а часом і душу, тому деяким пацієнтам легше знайти спільну мову на консультації у гінеколога жіночої статі, але це не точно. Що стосується оперативної гінекології, то тут перевагу віддають гінекологам чоловікам, і це зрозуміло, адже хірургія належить до так званих чоловічих професій.

Мабуть, чоловіча стриманість та витривалість, особливо у  випадках, які потребують фізичної сили, справді надають деякі переваги. Хоча, на мою думку, найважливіше бути професіоналом у своїй справі і не важливо якої ти статі. 

– З якими проблемами найчастіше звертаються до вас пацієнтки?

– Я займаюся оперативною гінекологією, тому більшість жінок звертаються для проведення оперативного лікування. Проводимо операції у жінок з передпухлинними захворюваннями шийки матки, тіла матки, яєчників, доброякісними пухлинами – намагаємося не допустити розвитку онкологічних захворювань.

– Чи часто зустрічається рак?

Часто. Порівняно з іншими видами онкологічних захворювань, гінекологічний зустрічається досить часто. І за останні роки рак дуже помолодшав. Зустрічаються жінки, яким  20 років, а в них уже спостерігаються запущені форми онкології.

Причин є безліч, якусь конкретну назвати вкрай важко. Але основною причиною все-таки є генетична схильність.

– Вашим основним напрямком діяльності є оперативна гінекологія з використанням сучасних методик хірургічних втручань. Зокрема, ви проводите лапароскопічні операції. Розкажіть про це.

– Лапароскопія – це оперативний доступ шляхом введення в живіт через 5 чи 10 мм отвори провідників (троакарів). У ці отвори вводяться спеціальні інструменти і камера. І тоді під час операції зображення виводиться на медичний монітор. Зараз лапароскопічно можливо провести операцію практично в усіх  випадках, незалежно від розміру пухлини чи її розташування.

Основними перевагами таких операцій є швидка реабілітація, косметичний ефект, а також лапароскопія є золотим стандартом у хірургічному лікуванні безпліддя.

– Ще одним напрямом діяльності є естетична гінекологія – лабіопластика (зміна форми, розміру статевих губ). Чи популярний цей напрям?

– Естетична гінекологія стрімко розвивається, з’являється безліч доступної інформації і сучасна жінка дедалі частіше рішуче налаштована позбутись проблем, через які відчуває дискомфорт або комплекси.

Сьогодні медицина легко може усунути будь-які естетичні проблеми в гінекології. Наприклад, зміна розміру, форми, симетрії статевих губ, відновлення цноти, звуження або розширення піхви і т. п.

Потреба в таких операціях здебільшого є тоді, коли наявні післяпологові  розриви, опущення стінок піхви та матки, нетримання або затримка сечі. Такі операції є абсолютно безпечними і мають відмінний косметичний ефект.

– Чи були у вас унікальні випадки?

– Так. Була в нас операція у жінки, яка мала вроджену ваду розвитку – відсутність піхви та матки. Ми виконали реконструктивну операцію – сформували піхву. Тепер ця пацієнтка зможе вести повноцінне статеве життя, а в подальшому бути донором яйцеклітини і таким чином стати матір’ю.

– На заході популярно, коли жінки повертають собі «цнотливість». Чи роблять таку процедуру в нас?

– Хірургічне повернення цнотливості (гіменопластика) давно в арсеналі ЛДЦ «Мед-Атлант». Це сучасна та безболісна процедура, яка виконується винятково за особистим бажанням. Є абсолютно безпечною, нескладною у виконанні та недорогою порівняно з іншими пластичними операціями. Проводиться в умовах денного стаціонару. Пацієнтка може того ж дня повернутися додому і вести звичний спосіб життя.

– Ми заговорили про порівняння лікарів. Як на рахунок внутрішньої конкуренції?

– Медицина – це сфера, яка постійно розвивається. Потрібно йти в ногу з часом.  Ми всі дуже тісно спілкуємося і обмінюємося досвідом. Я завжди за здорову конкуренцію. Дуже поважаю професіоналів прогресивних у своїй сфері. Вони мене мотивують.

Лікар передусім має бути людиною, яка любить свою роботу. Медицина - це покликання, а не бізнес.

– А чого ви можете навчити закордонних колег? Чи сильно різниться наша та їхня медицина?

– Своїх закордонних колег можу навчити робити операції з мінімальним технічним оснащенням. За кордоном не краща хірургія, там краща діагностика. Є в Україні лікарі, які проводять унікальні операції на світовому рівні .

– І наостанок розкажіть,  будь ласка, про рекомендації щодо того, як має дбати про своє здоров’я жінка.

– Це мають бути регулярні профілактичні огляди. Ми рекомендуємо жінкам у репродуктивному віці приходити на обстеження не рідше, ніж раз на рік. При менопаузі можна раз у два роки, але обов’язково проходити планові обстеження. Найлегше зупинити, попередити, вилікувати, коли проблему виявлено на початковій стадії.

Багато жінок, коли чують, що пухлина доброякісна зникають, а потім приходять із запущеними формами захворювань, коли вже дуже складно допомогти.

Люди мають бути свідомими. Ми рекомендуємо, а рішення кожен приймає сам.

Люся Грибик.

На знімках: лікар-гінеколог Павло Долик

0 коментарiв
Хочете повідомити нам свою новину? Пишіть на електронну адресу knkalush@gmail.com. Слідкуйте за нашими новинами та публікаціями у загальнодоступній групі «Нафтохімік-Калуш» на сторінці у Facebook.

Читайте також

Реєстрація
Зареєструватись

К сожалению, браузер, которым вы пользуетесь, морально устарел,
и не может нормально отображать сайт.

Пожалуйста, скачайте любой из следующих браузеров: