Нафтохiмiк. Сайт газети "Нафтохiмiк-Калуш"
Соборна, 15 33333 Калуш
+380975555555 naftohimik@com.ua Пн.-Сб. 09:00- 18:00, Нд.- вихiдний
Увiйти

Ігор Майко: «Зміни до договору можна внести лише у випадку припинення строку дії чинного документа»

26 січня, 18:05
Переглядів: 277

У попередньому номері «НК» був оприлюднений лист депутата Калуської міської ради Юрія Луцака, в якому він переконував у необхідності переукладання договору з ТзОВ «М-Монтаж» через юридичні колізії, які впливають на якісне надання житлово-комунальних послуг співвласникам багатоквартирних житлових будинків їх управителем, яким і є це товариство.

Заступник міського голови Руслана Вайда, яка прокоментувала цей лист, своєю чергою зазначила, що твердження депутата не відповідають дійсності.

Після публікації матеріалу до редакції «НК» звернувся керівник «М-Монтаж» Ігор Майко, який висловив бажання оприлюднити свою точку зору з цього приводу.

– «М-Монтаж» призначено управителем 87 калуських будинків терміном на один рік рішенням виконавчого комітету Калуської міської від 24 квітня, – зазначає І. Майко. – Цим же рішенням було затверджено форму договору про надання послуг з управління будинком, спорудою, житловим комплексом або комплексом будинків і споруд та прибудинкових територій та уповноважено заступника міського голови Руслану Вайду на підписання договору за кожним багатоквартирним будинком, що входив в об’єкт конкурсу, від імені співвласників багатоквартирного будинку.

Після цього 27 квітня між виконавчим комітетом та «М-Монтаж» було укладено договір, згідно з яким наше товариство як управитель зобов’язується надавати співвласникам послуги з управління будинками, спорудами, житловими комплексами або комплексом будинків і споруд та прибудинкових територій відповідно до цільового призначення, збереження його споживчих властивостей та організації забезпечення потреби власників, співвласників, наймачів, орендарів окремих житлових та нежитлових приміщень у своєчасному отриманні житлово-комунальних послуг відповідної якості, а також має право відраховувати належну йому плату від загальної суми оплати за житлово-комунальні послуги й відшкодовувати здійснені ним необхідні витрати, пов’язані з управлінням об’єктами, у випадку, якщо управитель отримав на такі витрати письмову згоду співвласників.

Слід зазначити, що 9 листопада 2017 року було прийнято нову редакцію ЗУ «Про житлово-комунальні послуги», який у частині регулювання послуги з управління багатоквартирним будинком вступив у дію з 10 червня минулого року. Відповідно до п. 3 розділу VI цього закону, договори про надання послуг з утримання будинками, спорудами та прибудинковими територіями, укладені до введення в дію норм цього закону, що регулюють надання послуг з управління багатоквартирним будинком, зберігають чинність на умовах, визначених такими договорами (у тому числі вивезення побутових відходів за наявності), до дати набрання чинності договорами про надання послуг з управління багатоквартирним будинком, що укладені за правилами, визначеними цим законом.

До затвердження Кабінетом міністрів України Типового договору про надання послуг з управління багатоквартирним будинком сторони укладають договір про надання послуг з управління багатоквартирним будинком за формою та на умовах, погоджених між управителем та співвласниками, а у разі визначення управителя органом місцевого самоврядування на конкурсних засадах – виконавчим органом місцевої ради.

Постановою Кабінету міністрів України від 5 вересня минулого року затверджено Правила надання послуги з управління багатоквартирним будинком та затверджено Типовий договір про надання послуги з управління багатоквартирним будинком, відповідно до якого на управителя покладається обов’язок забезпечувати належне утримання спільного майна багатоквартирного будинку та прибудинкової території, від власного імені укладати з підрядниками необхідні договори про виконання окремих робіт та послуг, організовувати виконання та виступати замовником робіт з капітального ремонту спільного майна багатоквартирного будинку та ін. Також у випадку прийняття відповідного рішення співвласниками багатоквартирного будинку управитель може приймати на банківський рахунок, відкритий для розрахунків за окремим багатоквартирним будинком, внески на проведення капремонту спільного майна, орендну плату і плату за сервітути та забезпечувати проведення відповідних розрахунків, вести облік доходів та облік витрат окремо за кожним багатоквартирним будинком та ін.

Отже, аналізуючи все вищезазначене, вважаю, що договір, укладений між виконавчим комітетом і ТзОВ «М-Монтаж», є законним та відповідає умовам і вимогам діючого законодавства України. Вимоги дотримання форми Типового договору про надання послуги з управління багатоквартирним будинком (затвердженого постановою Кабінету міністрів України від 05.09.2018 р.) будуть застосовані у випадку припинення строку дії чинного договору.

Також принагідно хочу повідомити, що для того, щоб «М-Монтаж» на сьогодні мало можливість законно приймати на банківський рахунок (відкритий для розрахунків за окремим багатоквартирним будинком) внески на проведення капітального ремонту спільного майна багатоквартирного будинку, у кожному з багатоквартирних будинків співвласникам слід прийняти відповідне рішення шляхом проведення зборів співвласників багатоквартирного будинку, у порядку визначеному Законом України «Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку».

 

Калушани стали на захист управителя

Окрім Ігоря Майка, після виходу публікації до редакції «НК» телефонували і мешканці будинків, управителем яких є ТзОВ «М-Монтаж», щоб висловити подяку керівнику вищезгаданого підприємства.

– Від імені мешканців будинку на вул. Тихого, 1 хочу подякувати особисто Ігорю Майку та його працівникам за добросовісне ставлення до роботи, – зазначила Анастасія Лопух. – «М-Монтаж» обслуговує наш будинок дуже короткий період (з 1 червня минулого року), але за цей час було виконано досить великий обсяг робіт, які не проводилися роками. Зокрема, було очищено підвал будинку, замінено старі труби опалення підвалу від 1-го до 8-го під’їзду, приведено до ладу електропроводку та ін. Крім того, працівники «М-Монтаж» пообіцяли нам цьогоріч провести заміну труб холодного водопостачання і каналізації.

Сподіваємося, що «М-Монтаж» і надалі обслуговуватиме наш будинок й успішно виконуватиме заплановані роботи.

Зі словами подяки на адресу управителя звернулися до редакції і мешканці будинку на вул. Коновальця, 15 Марія Гаврилюк і Тарас Кажук.

– Працівники «М-Монтаж» миттєво реагують на скарги та зауваження і вчасно виконують ремонтні роботи за індивідуальними зверненнями жильців нашого будинку, – переконували люди. – Більше десяти років у нашому будинку не було каналізації як такої. Фекалії весь час затоплювали підвал і сморід був просто нестерпний. Ігор Майко, вислухавши нас, менш ніж за два тижні вирішив проблему – поміняв каналізацію. Працівники деколи працювали фактично до опівночі…

Одним словом, ми задоволені роботою управителя й сподіваємося, що він і надалі обслуговуватиме наш будинок.

0 коментарiв
Хочете повідомити нам свою новину? Пишіть на електронну адресу knkalush@gmail.com. Слідкуйте за нашими новинами та публікаціями у загальнодоступній групі «Нафтохімік-Калуш» на сторінці у Facebook.

Читайте також

Реєстрація
Зареєструватись

К сожалению, браузер, которым вы пользуетесь, морально устарел,
и не может нормально отображать сайт.

Пожалуйста, скачайте любой из следующих браузеров: