Нафтохiмiк. Сайт газети "Нафтохiмiк-Калуш"
Соборна, 15 33333 Калуш
+380975555555 naftohimik@com.ua Пн.-Сб. 09:00- 18:00, Нд.- вихiдний
Увiйти

Іван Красійчук: «Ми робимо все можливе для того, щоб перехід на нову форму господарювання був безболісним»

14 січня, 08:54
Переглядів: 234

Наприкінці минулого року Калуська міська рада затвердила міську цільову програму розвитку вторинної спеціалізованої медичної допомоги, яка фактично є аналогом лише з поправкою на медичну реформу програми безкоштовного медикаментозного забезпечення жителів міста, яка діяла раніше.

Нагадаємо, що з другого кварталу наступного року Калуська ЦРЛ має перейти на фінансування через Національну службу здоров’я, а держава обіцяє виплачувати кошти відповідно до пролікованих випадків.

Чи готовий медичний заклад до реорганізації та змін, які передбачаються, журналіст «НК» поцікавилася у його директора Івана Красійчука.

– Слідом за реформуванням первинної ланки медицини, тобто поліклінічних закладів, амбулаторій та ФАПів, у 2019 році велася робота з реорганізації медичних закладів вторинної ланки, до яких належить і наша лікарня. У минулому році персонал Калуської ЦРЛ за підтримки міської влади робив все можливе для того, щоб перехід на нову форму господарювання був безболісним. Це, зокрема, автономізація та комп’ютеризація закладу, підготовка інформаційної системи та інше. Без усіх вищеназваних складових співпраця з Національною службою здоров’я України буде неможливою.

Тому хочу принагідно подякувати колективу Калуської ЦРЛ за плідну працю у минулому році, а міській владі за розуміння та підтримку. Адже завдяки фінансовій підтримці влади міста персонал нашого лікувального закладу регулярно отримував заробітну плату і ми не мали заборгованості, з якою наприкінці року стикнулося чимало закладів області.

– То як все-таки лікуватимуться калушани та мешканці приєднаних сіл у Калуській ЦРЛ цього року?

– У програмі розвитку вторинної медичної допомоги на 2020 рік передбачено 4,9 млн гривень на перший квартал для закупівлі медикаментів і виробів медичного призначення. Таким чином, до запровадження реформи мешканці міста і приєднаних зможуть як і раніше отримувати безоплатне лікування в стаціонарі ЦРЛ за рахунок міського бюджету.

А от з квітня в дію вступають, так би мовити, нові правила гри, згідно з якими держава обіцяє виплачувати кошти відповідно до пролікованих випадків, тобто діятиме принцип: «гроші йдуть за пацієнтом», як це нині відбувається на рівні первинної ланки. За кожного пролікованого пацієнта та надану послугу НСЗУ має нам відшкодовувати кошти. Але, як це відбуватиметься на практиці, ще ніхто не знає… Насторожує також і те, що ще немає затвердженої вартості тієї чи іншої послуги.

Розуміючи цю ситуацію, міська влада передбачила у бюджеті 2020 року 10 млн гривень для фінансової допомоги Калуській ЦРЛ. Це свого роду невелика «підстраховка», яку можна буде використати на зарплату у випадку появи фінансових проблем чи труднощів у зв’язку з входженням у реформу та на перших її етапах. Якщо ж все буде гаразд, то ці кошти можна буде спрямувати на інші потреби медицини.

– Наскільки вже готова Калуська ЦРЛ і її персонал до роботи в нових умовах?

– Хочу з цього приводу сказати, що фінансової залежності від кількості пацієнтів бояться нині чимало лікарень як України, так і нашої області, але колектив Калуської ЦРЛ така залежність не лякає. Нині до нас на лікування приходять люди з різних районів Прикарпаття, сусідніх областей. Наш медичний заклад має хорошу діагностичну та лікувальну апаратуру, висококваліфікованих спеціалістів, тому перспективи в нас є. До того ж, такі напрями медицини в нашій лікарні, як нейрохірургія, хірургія, малоінвазивна хірургія, пологове відділення вже давно стали міжрайонними.

Сподіваємося, що люди, які раніше проходили лікування в нашому закладі, залишилися задоволені рівнем надання медичних послуг і при потребі знову звернуться за допомогою у Калуську ЦРЛ.

Крім того, дуже розраховуємо в майбутньому на продовження співпраці з містом, яка, як засвідчила практика кількох минулих років, є взаємовигідною для медичного закладу, влади міста та її громади.

– А як щодо матеріально-технічної бази Калуської ЦРЛ?

– Минулого року ми плідно працювали й над оновленням матеріально-технічної бази закладу, зокрема придбали нову лікувальну і діагностичну апаратуру, зробили капремонт на одному поверсі дитячої лікарні, ряд поточних ремонтів та виконали ряд інших робіт.

У першому кварталі цього року плануємо закупити нове обладнання та удосконалити діючу апаратуру. Крім того, в міському бюджеті передбачили 1,1 млн гривень на капітальний ремонт ще одного поверху дитячої лікарні, щоб наші найменші пацієнти перебували в комфортних умовах. Також 500 тис. гривень передбачено на встановлення нової  пожежної сигналізації.

– Що б хотіли ще додати, Іване Олексійовичу, на завершення нашої розмови?

– Кожен заклад думає про перспективу, тому ми б дуже хотіли мати ангіограф, адже він дасть перспективи для розвитку багатьом напрямкам медицини. Це обладнання допомагає діагностувати серцево-судинні захворювання, зокрема для проведення операцій із відновлення коронарних судин. До Калуської ЦРЛ у рік потрапляє 120-140 пацієнтів із інфарктом, тому ангіограф, повторю, нам дуже потрібен. Зараз пацієнтів із відповідними діагнозами наші медики скеровують на проходження ангіографії до Івано-Франківська, але, на жаль, трапляються випадки, коли довезти людину не встигаємо... До слова, в європейських країнах ангіографи є фактично в кожній лікарні, адже вчасно проведена діагностика на цьому обладнанні дозволяє не лише точно визначити хворобу, а й вилікувати її.

Поки що придбати ангіограф для Калуської ЦРЛ нам не вдалося, але ми все ж сподіваємося, що спільними зусиллями державної і місцевої влади це обладнання у нас таки з’явиться.

0 коментарiв
Хочете повідомити нам свою новину? Пишіть на електронну адресу knkalush@gmail.com. Слідкуйте за нашими новинами та публікаціями у загальнодоступній групі «Нафтохімік-Калуш» на сторінці у Facebook.

Читайте також

Реєстрація
Зареєструватись

К сожалению, браузер, которым вы пользуетесь, морально устарел,
и не может нормально отображать сайт.

Пожалуйста, скачайте любой из следующих браузеров: